Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen szakmát válasszak? Mit...

Milyen szakmát válasszak? Mit csináljak majd a jövőben? Tanácstalan vagyok, esetleg valami ötlet?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, de még mindig nem találtam meg a célomat, azt ami érdekel.

Nem tudom hol kezdjem. Sose voltam az a "hülye gyerek", inkább lusta. És ez leginkább a középiskolában mutatkozott ki. Amit akartam megtanultam 5-ösre de végig 3as voltam a lustaságom miatt. Az érettségi se sikerült hű de fényesen. Infósuliba jártam, aztán a rendszergazda szakot otthagytam 1 év után. Elmentem forgácsolónak. Azt sikeresen 5-ös eredménnyel elvégeztem. (végig 5-ös voltam). Aztán elmentem dolgozni de valahogy nem tetszik. A szakmámban dolgozok de már hónapok óta úgy vagyok vele, hogy mit kellene csinálnom, mit kellene kitanulnom, mert ezt nem akarom csinálni évekig... nem keresek rosszul de semmi szabadidőm és csak csinálom a dolgom de nem nagyon érdekel, így meg ugye nem lehet...

Ami mindig is érdekelt, az a sport meg a földrajz, rajz. Mivel nincs sportmúltam így ez a terület kilőve (meg nem is vagyok fizikálisan annyira jó. Inkább elméletben szeretem, leköt, nézem, utánajárok stb.)

Nem vagyok barkácsolós típus. Itthon is folyton csak leülök a gép elé és nézelődök, játszok stb.


Kicsit hülyén hangzik de jobban örülnék ha olyasmit dolgoznék, ahol napi 8 órába beülök a gép elé és végzem a dolgom, pl egy irodában. Lehet monoton, egészségtelen de jobban csinálnám mint a mostani munkám..


Földrajzi területen meg nem tudom... nem vagyok nagy természetjáró még is mindig érdekelt a földrajz, az országok, a csillagok, a viharok. De hát itt Magyarországon ilyennel nem lehet elhelyezkedni. Meg egyetem/fősuli kell én meg nem tanultam úgy és nem is bírnám...


Ha le kellene írnom álmai melóját az lenne, hogy bemegyek egy irodaféleségbe, és gépen (nem tudom) valami földrajzos dolgon dolgozok. Vagy valami sportos dolgon.


De hát ugye ebből nehéz megélni meg szerencse kell, hogy ilyet csináljon az ember (szerintem). Más dolog nem igazán érdekel. Valami ilyen területen képzelném el magam.


Ti mit tennétek? Esetleg valami ötlet? Teljesen tanácstalan vagyok és nem vagyok boldog...



2018. máj. 8. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Java programozó
2018. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Programozó
2018. máj. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
programozás nem vonz, a rendszergazda szakot is otthagytam, mert nem igazán értettem.
2018. máj. 9. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!