Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme a létezésnek ha...

Mi értelme a létezésnek ha kín szenvedés az élet?

Figyelt kérdés
Szerintem vannak akik rá születnek hamar meg is találják az útjukat, de van aki nem találja, most az mit csináljon?
2018. máj. 10. 19:13
 1/9 anonim válasza:
10%
A Föld az emberi lélek rendjének döntő helye. Ha megszülettél, akkor kötelességed végig élni életed. ha nem úgy teszel, akkor hibát követsz el. Rossz döntés nincs, csak más fajta, ami van minden közül.
2018. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Annak kell örülni, ami van, és nem azért siránkozni, ami nincs. Csak nézőpont kérdése, hogy szenvedés-e az élet.
2018. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Elenios-E ***** válasza:
22%

Az élet nem csak kín és szenvedés, hanem van benne öröm is. Minden lelki kín/szenvedés valamilyen meg nem értésből fakad, valamit nem értesz. Másokat hibáztatsz (szülők, testvér, iskolatársak, társadalom, isten, sors) és nem ismered fel az ősi igazságot: Változz meg te, és a világ is megváltozik körülötted.

Magadban kell elkezdened a változást, és lépésről lépésre az életed is egyre jobb és jobb lesz.

2018. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Számomra minden nap szenvedés. Ami boldoggá tenne elérhetetlen számomra. Próbáltam tenni érte, de az élet már születésemtől kezdve ellehetetlenít. Sokan nem értik meg, de van kilátástalan helyzet amelyből nem létezik kiút.

Aki nincs ilyen helyzetben könnyen mondja, hogy változtass, de persze nem érti, hogy nincs esély rá.

Eljutottam arra a pontra, amikor úgy érzem az életem célja a szenvedés. Más értelmet ennyi felesleges év után nem látok bele.

2018. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Elenios-E ***** válasza:
31%
Lehet, nem célom senkit sem meggyőzni, csupán elmondtam a véleményem.
2018. máj. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Az a baj, hogy sokan csak a nyűgöt, a szenvedést látja az egész életben, az apró örömök számukra nincs, nem létezendő. Pedig az élet egyszer jó, egszer rossz: nincs egyenletes vonalú mozgás benne.
2018. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom. Nincs olyan dolog ami engem boldoggá tenne. Csak semleges állapot van és szenvedés.
2018. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
Én HALÁL boldog vagyok!
2018. máj. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem elég ha pénzt adtok :)
2018. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!