Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pszichologusom szerint ne...

A pszichologusom szerint ne tanuljak igaza lehet?

Figyelt kérdés
Nincs meg az érettségim, fejembe vettem hogy ha kell minden áron tanulok hogy meglegyen, bár az az igazság hogy rá nézve erre a könyv kuparca, elmegy a kedvem, a pszichológus is azért mondhatta mert frusztráltá tesz ez a sok anyag, meg szerinte nem nekem való a tanulás, kinek ez kinek az az erössége, és inkább próbáljak meg egy szakmát szerezni és azon belül elhelyezkedni. Tényleg irreális az amit a fejembe vettem hogy elkezdek tanulni? Hozzá teszem hogy a tanulás mindig is nehezen ment. Mit csináljak, fogadjam el ez van ezt dobta az élet, vagy lehetséges lenne mégis hogy ennyi mindent megtanuljak? Mit gondoltok erről?
2018. máj. 15. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha nehezen megy és nem is szereted, akkor lehet jobban jársz, ha szakmát tanulsz.
2018. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
A pszichológusod egy marha. Olyan nincs hogy nem tudod megtanulni..lehet hogy nehezebben megy mint másoknak,de akkor csak több időt kell belefektetni.Simán megtudod tanulni ha elég elszánt vagy. Mellesleg a legtöbb szakma tanulása érettségihez kötött. Ha szerinted képes vagy rá..akkor az is vagy,bárki bármit is mond.
2018. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Szerintem szerezd meg az érettségit. Ha valami normálisabb munkát szeretnél, ahoz mindenképpen kell.
2018. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még érettségivel is sanszos,hogy alja munkán végzed,nemhogy anélkül. A pszichológusod is csak vette valahol a diplomáját,ha ezt és így mondta.
2018. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakmára mennél, akkor ott is kell tanulni, úgyhogy... What?
2018. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem a felsőoktatás a cél akkor a munkaerőpiacon szerintem is jobban jársz egy szakmával mint egy érettségivel. De egy érettségit letenni se atomfizika.

Nézd csak meg a feladatlapokat. Persze 4-est meg 5-öst szerezni nem könnyű, de a kettest összetippeli az ember. És ha nem akarsz tovább tanulni akkor munkahelyen is csak annyit kérdeznek hogy megvan-e, nem pedig hogy hány pont lett.


Én a helyedben elmennék szakmát tanulni, de otthon szabadidőmben szemezgetnék az érettségi tételekkel, majd egy év tanulgatás után letenném. Kétlem hogy a 25 százalékot ne érné el valaki...

2018. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az érettségi nem egy olyan nagy dolog, hogy ne lehetne rá felkészülni, de amíg egy jó szakmával könnyen találhatsz jól fizető állást, addig az érettségivel nem mész sokra, az inkább ahhoz kell, hogy elmenj egyetemre, de az esetedbe ez valószínűleg túl nagy falat lenne.
2018. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De egy jó szakmához bizony érettségi kell.
2018. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!