Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megkérdeznék tőled a...

Ha megkérdeznék tőled a halálos ágyadon, hogy mire volt jó élned, mi volt az életed értelme, mi volt a legfontosabb, amit megtanultál, akkor mit válaszolnál?

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 00:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy semmi értelme nem volt az életemnek és örülök, hogy végre vége!
2018. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer azt álmodtam, pár órán belül meghalok, és miközben mindenfélét intéztem azon gondolkoztam mit üzenjeķ, hogyan. Hogy papírra írt levélben mindenkinek név szerint valamit, vagy csak úgy magamról... aztán az lett a vége, hogy kezdtem kifutni az időből, hazamentem, régi pvc volt a padlóburkolat (ez vmiért tökre megmaradt) találtam egy zsírkrétát, azzal írtam fel a földre: "etessétek meg a tengerimalacot". Aztán meghaltam. :D Azóta is úgy gondolok erre az álomra mint egy magyarázat arra, hogy nem tudod összesűríteni a lényeget. A lényeget viszed tovább, és minden más marad.


Ennek ellenére, mikor komolyan hittem, hogy meghalok, a szokásos nagy "szeretem" üzeneteket tudtam csak küldeni. Tudtam, hogy nem elég, de mégis azt tartottam a legfontosabbnak, hogy tudják, ez az érzés nem múlik el velem.


Nem tudom mit lehetne megtanulni. Inkább úgy szoktam erre gondolni, mint egy átmenetre. Az életben magunkbagyűjtögetünk ilyen érzéseket meg izéket és dolgokat, amivel a halálunk után kezdhetünk valamit. Nem tudom. Az életről való tanuláshoz ez kevés idő lenne. Nem érzem úgy, hogy valami nagy igazságot megtalálva kellene távoznunk innen.

2018. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

What is love?

Baby don't hurt me

Don't hurt me

No more

2018. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Én azt tanultam meg, hogy csak akkor lesz értelme az életnek, ha folyamatosan újabb és újabb célokat tűzöl ki magad elé, amiket meg akarsz valósítani.
2018. máj. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Tartok tőle, hogy nem tudnék válaszolni ezekre a kérdésekre.
2018. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Semmire.

Semmi.

Semmi.

2018. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Volt néhány alkalom amikor örömet okoztam a szüleimnek. Ezért is megérte megszületni, azt hiszem :)
2021. márc. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!