Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit választanátok? Karrier...

Ti mit választanátok? Karrier vagy magánélet?

Figyelt kérdés

Szóval. Az van, hogy 23 éves múltam.

Nem volt még kapcsolatom és attól félek, hogy nem is lesz. Nem tartom magam csúnyának, régen volt súlyfeleslegem de azóta ennek nagy részét sikeresen leadtam.

Időközben elvégeztem egy szakmát is és sikeresen el is helyezkedtem benne, viszont az a baj, hogy több műszak így hétvégém semmi és szabadidőm se nagyon, ebből következik, hogy nem tudok a barátokkal elmenni szórakozni, mert akkor ők dolgoznak vagy tanulnak még.

Egész jó szakmát tanultam ki és az biztos, hogy jövőben keresett lesz, tehát ha úgy nézzük el fogok tudni benne később is helyezkedni, ha sikeresen kitanulom a szakma rejtelmeit és lesz X év munkatapasztalatom benne. Viszont így a magánéletre és a családépítésre valószínűleg nem lesz lehetőségem.

Kezd elmenni a kedvem és a mostani munkámtól, pedig tudom meg mindenki mondja hogy jót választottam de sokáig így nem fogom bírni és vagy ki akarok tanulni valami mást és reménykedem ha elkerülök máshova a szerelem is rám talál vagy fogalmam sincs.

Ti mit tennétek?

Az a baj, hogy később meg, ha elvégzek valami kevésbé jobb szakmát de lesz családom, akkor bánni fogom, hogy szakmailag visszaestem és többre is vihettem volna...

Ne is mondjátok, hogy gyárba próbáljak meg, hisz ott se idő, se fiatal lány ott ahol dolgozok.


Ti mit tennétek?

Tudom nekem kell eldöntenem de meghallatnám a ti véleményeteket is.


Azon az elven vagyok, hogy számomra a két legfontosabb az életben az idő és a boldogság. Jelenleg ez egyik sincs meg. Hogy miért? Mert nekem a boldogság az lenne, ha lenne egy barátnőm, egy párom aki szeretne úgy ahogy vagyok, aki hozzám illene és mindig mellettem lenne. Akkor lehet máshogy gondolkoznék most és kibírnám a gyárban még jó pár évig.

De hát a mai világban meg ugye a pénz nagy úr lett és pénz nélkül nem igazán lehet "túlélni".

Ajj nagyon nehéz ez az egész, teljesen tanácstalan vagyok.


2018. máj. 21. 19:52
 1/8 A kérdező kommentje:
mielőtt kérdeznétek, forgácsolói szakmám van és jelenleg CNC-re raktak be a gyárban.
2018. máj. 21. 19:53
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a magán életet választom bár én nő vagyok, de szintén 23.Nekem nem fontosak anyagi dolgok ezért nem is vágyom saját karierre annál inkább családra és gyerekekre még fiatalon. Bár ezt nemértem hogy a CNC mellet miért ne lenne szabad időd ugyan úgy itt is 8 órát kell dolgoznod mint máshol vagy ha 16-ot akkor a következő nap szabad, marad időd keresni a szerelmet :D Vagy mit gondoltál elmész esetleg pincérnek vagy bolti eladónak hogy több lánnyal találkozhass?? Mondjuk a pincérnek pont hogy nulla szabadidő se ünnep se hétvége semmi. Dolgozni mindenhol kell. Így mire a válaszom végére értem már nem is értem a kérdésed. :D
2018. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

CNC-sekből baromi nagy hiány van pl. Pest megyében vagy Nyugat-Magyarországon. Simán találsz olyan állást, amiben nem kell három műszakban dolgoznod, csak egyben és hétvégén max túlórában hívnak be. Szóval igazából nem értem ezt a hatalmas dilemmát. Nézz körbe, ne gondold, hogy egyetlen munkahelyből áll a világ.

Több ismerősöm is CNC-zik, szinte jobban keresnek, mint én mérnökként, illetve gépészmérnök ismerős is van, aki állandóan panaszkodik, hogy nincs emberük és nyugati területen kb. nem is tudnak megtartani senkit, mert három hónap után mindenki megpattan a határ túloldalára dupla fizuért.

2018. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

pályakezdőként nem fognak sehol se alkalmazni.

1. válaszoló.

4 műszak. Egy kis városban van, ami nincs tömve szórakozóhelyekkel, ismerkedési lehetőségekkel.

Van egy kisebb baráti társaságom, de velük se tudok találkozni, mivel amikor én dolgozok, ők szórakoznak, ha én nem dolgozok, akkor ők dolgoznak vagy tanulnak..

2018. máj. 21. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy te, azaz alkalmazzák a pályakezdőt, vagy lecserélik a teljes gyártósort automatizált/robotizáltra. Jelenleg nincs más lehetősége az ilyen és hasonló gyáraknak, és nyilván az utóbbi olyan beruházás, amit nem tudnak megcsinálni. Nálad van az ütőkártya. Bármit megtehetsz. Ölni tudnának már a pályakezdőkért is, mert mindenki külföldre megy pár év taoasztalat után. Nincs, aki dolgozzon, a megrendelések pedig lassan évre előre megvannak. A cégek visszautasítják a megrendeléseket, mert nem tudják teljesíteni a munkaerőhiány miatt. Nagyin durva a helyzet!!
2018. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
" ...számomra a két legfontosabb dolog az életben az idő és a boldogság. Jelenleg egyik sincs meg." Hát, ez alapján, váltanod kellene, ha kilatásod sincs arra, hogy a szakmában maradva, "emberibb" munkarendben dolgozhass.
2018. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 vagyok.

Mivel tapasztalatból beszélek, bizton állíthatom, hogy olyannyira kezdőket is felvesznek már egyes cégek, hogy konkrétan ők taníttatják ki maguknak az embert...

2018. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7# teljesen egyetértek.
2018. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!