Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit választanátok? Legyek túl...

Mit választanátok? Legyek túl a gyereken vagy előtte még kicsit "éljek"?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 11 éve együtt a párommal. Most fejezem be a phd-t. Most leszek az életben először "jól kereső" független (phd előtt is dolgoztam az egyetem mellett)

Mindenki -már évek óta ezzel nyaggatnak- úgy gondolja, mostmár akkor jöhet a gyerek ( a nyáron lesz az esküvőnk). De úgy érzem most még nem akarom a gyereket. Kicsit ki szeretném élvezni a "szabadságot". Utazgatni, kirándulgatni a kedvesemmel. Tudom, tudom... Gyerek mellett is lehet...de nem szívesen hagynék itthon napokra (1-2 hétre) egy kicsike gyereket, de ahova elmennénk az nem annyira kicsi gyerekes hely (túrák, safari, ilyenek)... Meg biztos vagyok benne, hogy jó gyerekkel utazni,de én most nem erre vágyom. Szívesen dolgoznék, maradhatok ott ahol phd-t csináltam... A párom azt mondja ő türelmes- de igazából már 20 évesen gyereket akart. Szeretjük egymást, minden harmonikus -csupán én még mindig nem akarok gyereket. 2 éve úgy voltam vele mostanra legyen gyerek, de egy csomó lehetőség nyílt meg. Jobb az, ha tényleg kicsit "kitombolom" magam, megnyugszom majd, és akkor fogok akarni gyereket? Az nem kérdés, hogy sosem leszek 5 évig szoptatós anyuka, de szeretnék családot, megélni velük mindent. De nem MOST.Ez rendben van így?


2017. nov. 27. 14:55
1 2
 1/17 anonim válasza:
82%
Röviden: ÉLJÉL!!!
2017. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok,sikert nektek,és millió élményt a világban,csak lebegjetek,szárnyaljatok,ha jönnie kell úgy is jön!!!
2017. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem válassz ki egy határidőt a pároddal, amihez tartod magad, mert valószínű a jövőben is ezt fogod érezni, mindig lesznek új lehetőségek.
2017. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Ahogy Nektek jó! Ne befolyásoljon, hogy mit mondanak mások. Ha úgy érzed, élni akarsz még, akkor tégy úgy! Inkább, minthogy külső nyomásra vàllalj egy babát, és befásulj. 5 év múlva sem lesz késő babázni.
2017. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Mit jelent az hogy előtte "élni"? A gyerek egyenlő a halállal, vagy az életed végével?
2017. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem lesz vége az életnek, de azért az egyértelmű, hogy nagy változás: nem teheti meg az ember, hogy gondol egyet és felkerekedik. Illetve az utazás sem olyan, mint gyerek nélkül: az ő szükségleteit ott is szem előtt tartani...nem gondolom, hogy az feltétlenül a pihenést meg az élményszerzést szolgálja. Szép dolog, de másként.
2017. nov. 27. 15:54
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

egy gyereken nem lehet túl lenni, szóval inkább várj még, de legyél őszinte a pároddal..

Azért szülni, mert mások úgy gondolják, hogy ideje lenne már, elég nagy hülyeség lenne.

2017. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha úgy állsz hozzá, hogy "legyünk túl rajta", akkor szerintem egyértelmű a válasz: még ne vállalj gyereket! Ha kész leszel rá, akkor nem úgy fogsz hozzáállni, hogy "egye fene, essünk túl rajta". Persze ez nem baj, inkább várj, mintsem megbánd és esetleg (akár tudat alatt is) a gyereken vezesd le az ebből származó feszültséget.
2017. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendkívül terhes dolog, hogy bárhova megyünk, bárkinek meséljük (főleg itt szülők, nagyszülők, idősebb generációs rokok) mi történik velünk, a reflex kérdés: nah és mikor lesz már gyerek? Volt olyan is, hogy kb azt kaptam meg párom nagypapájától, hogy a "továbbtanulás, a jó munkahely meg a sok utazás az amolyan úri huncutság, és nem érdemes felcserélni a gyerekvállalás örömeivel, amit minél fiatalabban kellene elkövetni", meg hogy mi "gyerekek" elég furán vagyunk összerakva, mert nem elégszünk meg a család adta boldogsággal (hozzáteszem az egyik fiával évek óta nem beszél, a nagymamától elváltak és sógornőm esküvőjére el sem jött mert ott a nagyi)....nah szóval ilyen emberek traktálnak, és komolyan elgondolkodtam, hogy velem/velünk van baj...
2017. nov. 27. 18:07
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

jó hát nekem meg a munkahelyemen a takarítónő osztja az észt, de úgy gondolom, nem kell életvezetési tanácsokat elfogadnom egy konkrétan fogatlan, ostoba nőtől...


a párod véleménye számít csak meg a tied.

2017. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!