Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a korotok...

Ti mit gondoltok a korotok beli, kerekesszékkel közlekedő kamaszokról? Ismertek egyet, vagy mit szóltok, ha láttok ilyen embert?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok és egy ideig kerekesszékkel kell közlekednem. Eddig, amikor néhányszor elmentem valahova, általában segítőkészek vagy érdeklődőek voltak az emberek. Bevásárlóközpontokban, boltban pl. segítettek cipőt felpróbálni, stb. Múltkor a strandon pedig egy pár évvel fiatalabb srác jött oda beszélgetni, hogy mi az a lábaimon (tele volt ragasztva kinesio tape-pel), meg hasonlók.

Nektek lenne valami reakciótok, szavatok, cselekedetek egy másik kamaszhoz, aki kerekesszékes, legyen szó egy ismeretlenről vagy egy ismerősötökről? Mit gondoltok, ha láttok egyet?


2018. máj. 23. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi negatívat. Segítenék, ha úgy látom, hogy elakadt valahol, pont úgy, ahogy egy babakocsival vagy bottal közlekedő embernek, de nem mennék hozzá csak úgy oda. Egyrészt nem mernék, másrészt sokan nem szeretik, ha idegenek megszólítják őket. Nincs tapasztalatom, szóval mondd; te, mint ebben nálam jártasabb személy, mit szeretnél, hogy bánjanak veled?
2018. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az kb mint az első. Nem nagyon zavarna. Ha barátom lenne akkor se bánnák vele másképpen.
2018. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van kerekesszékes rokonom, meg ismerősöm, én teljes értékű embernek tekintem őket, és így is bánok velük.
2018. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jobban figyelek ha bicajjal vagyok, mert tapasztalat alapján nem szoktak körülnézni a zebrán. Igazából ez az egyetlen amikor máshogy nézek egy kerekesszékkel közlekedőre, a családban fut egy betegség ami miatt néhány rokonom szintén ilyen helyzetben van.
2018. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, nem tudom, hogy mi baja, ezért nem is gondolok róla semmit. Ha megkér, vagy látom, hogy nagyon küszködik valamivel akkor segítek neki, aztán mindenki menjen a maga dolgára.


Én egy fiatal kerekesszékest ismerek, ő a saját idiótasága miatt lett rokkant. Úgy gondolta, hogy milyen menő dolog motorozgatni, aztán egy hülye nem adta meg neki az elsőbbséget és összecsattantak. A kölök majdnem ottmaradt az árokparton, de végül megúszta annyival, hogy deréktól lefelé megbénult egész életére.

2018. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!