Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te magára tudod hagyni a (már...

Te magára tudod hagyni a (már közlekedő) babádat 10-20 percre a szobában úgy hogy biztosan ne essen baja? Vagy berakod ilyenkor a kiságyba/járókába inkább?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy a lakásunkat lehetetlen tökéletesen bababiztossá tenni vagy a gyerekem extrém eset hogy ez nálunk képtelenség.
2012. dec. 28. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Sosem hagytam magukra 4-5 percnél tovább felügyelet nélkül a gyerekeimet, még járókában sem, még, ha aludtak, sem.

Legfeljebb a konyhába mentem ki, de hallottam a neszeket.

2012. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen, száz százalékosan nem lehet balesetmentessé tenni a lakást! Mindig ki tudnak találni valamit.
2012. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. 2,5 éves kislányomat sem hagyom egyedül 10 percig, nemhogy egy másfél év körülit. Ezen itt meg szoktak lepődni, de ha pl. ki kell szaladnom a kertbe, berakom a járókába. Nincs olyan egy kisgyereknek, hogy biztonságos lakás, tud találni olyat, ami bajt tud okozni.
2012. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Na, a miènk az 100 biztonságos volt picinek!!!

Nyugodtan játszhatott a szobájában, a nappaliban, nem ból olyan, amiben kárt tehett volna magában!

Konnektorok előtt szekrény, olyan szekrények amikre nem tud felmászni!

Kanapé puha, volt, mindenhol szőnyeg, sehol semmi porcelán, vagy dísztárgy, konyhában sem volt egyik fiókban, azekrényben sem olyan amit ha elővesz baja lenne tőle...

Igen, magára mertem hagyni, míg főztem, teregettem, mosogattam, 10-20 percre.

2012. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"azekrényben sem olyan amit ha elővesz baja lenne tőle"

Egy baba egy spulni cérnával is tud meglepő dolgokat tenni, kárt okozni magában.

2012. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23 hónapos a fiam, de még mindig nem merem magára hagyni 10-20 percre. Persze olyan van, hogy kimegyek a konyhába, és kint tevékenykedek, de akkor 2 percenként benézek, pláne ha csend van! Egyébként általában jön utánam, a srkamban van, és pl a kukorica konzervet gurigatja a konyhában, miközben én mosogatok. Aztán kap egy szűrőt, meg egy fakanalat... én így machinálok a percekkel. :)) De ha pl mosdóba kell mennem, akkor nem hagyom, hogy addig kóboroljon, mert lelki szemeim előtt vérengző jelenetek jelennek meg, mi minden történhet... :)))
2012. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nincs cérna, csak a felső szekrényben a varró készletben!

Nagyon párás vagyok, ezért tényleg minden 100% bababiztos, semmi olyan amiről lejön ne valami, ami lenyelhet, vagy amit magára ránthat....

2012. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én mindenképp beraknám a járókába, jobb félni mint megijedni. Attól nem lesz semmi lelki baja, ha naponta 10-20 percet a járókában tölt, bár tudom, hogy sokan ősellenségnek tartják a járókát:) Esetleg csináld azt, hogy bizonyos játékok csak a járókában legyenek és akkor lehet,h még várni is fogja,h végre játszhasson velük:)
2012. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jaj de jó hogy ezt írjátok! Itt annyit olvasom hogy a gyerek ennyi meg ennyi órát eljátszik a szobájábsn magában amíg főz mos tereget az anyuka. Na nálunk ez így nem működik. Amíg a kezemet megmosom pelenkázás után csak annyira hagyom magára a 10 hónapos babámat. Egyébként járókában van amíg a házimunka egy részét elvégzem a többi meg marad estére vagy amikor alszik. Persze eljátszik magában csak figyelni kell rá. Ezek szerint ez nem extrém...
2012. dec. 28. 16:22
 10/15 anonim ***** válasza:
10-20 percre én sem hagyom magára a fiamat. Ha el is van magában a szobában, amíg én kint vagyok a konyhában vagy a fürdőben, akkor is szinte 1-2 percenként bekukkantok rá, hogy mit csinál. De általában erre nincs szükség mert azonnal kisasolja, hogy kimentem és mindenhová jön utánam. Sajnos én nem tudom becsomagolni és bababiztossá tenni a lakást. Amit tudtunk eltettünk, feltettünk, lezártunk, de egy 1 szobás lakásban tényleg nem tudok úgy elpakolni, hogy 100%-ig biztonságos legyen.
2012. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!