Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így mennyire...

Szerintetek ez így mennyire élet? 16/f

Figyelt kérdés

Szóval, az elkövetkezendő sorok nem önsajnáltatásról fognak szólni, csupán közlöm a jelenlegi érzéseim/állapotom.


Egyszerűen semmi kedvem élni. Nem látom értelmét, holott tisztában vagyok vele, hogy nekem kellene okot adnom arra, hogy lássam. De nem akarok. Céljaim nincsenek, és nem is szeretném, hogy legyenek, mert csak kínlódás őket elérni. Barátaim nincsenek, ugyanis eme kibírhatatlan felfogásommal, hamar elüldözök magam mellől mindenkit. De ezen sem szeretnék változtatni, mert mások kedvéért soha sem fogok más szemmel nézni a világra. Iskolai tanulmányaim teljesen rendben vannak, azonban magát az oktatási rendszert utálom, a tanárokkal, és az osztálytársaimmal egyetemben. Szüleimmel nagyon nem egyezünk, nem szívesen társalgok velük, épp ezért a kapcsolatunk rossz. Több rokonom nincs, mindenki meghalt már, vagy külföldön él. Szigorú szabályok szerint, beosztottan fogyasztok marihuánát, (ez azt jelenti, hogy 1 spangli/hét). Alkoholt inni, és dohányozni nem szoktam. Öngyilkosságon nem gondolkodtam még, és nem is tervezek, mert ahogy élni sincs okom, úgy meghalni se.



2018. máj. 23. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha ennyire elhagyod magad, milyen életre számítasz?
2018. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
reméljük azért nem fogsz nekiállni lövöldözni, az ilyen magányos őrültek szoktak ilyesmiket csinálni mint te
2018. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek ez így mennyire élet?"

Mint Pinokkióé, ha nem élő gyerek akar lenni hanem uszadékfa. Vagy a kutyáé, aki szögben fekszik, csak az még nem szúrja eléggé. De szerintem ezt te is tudod, elég érzékletesen leírtad.


"Céljaim nincsenek, és nem is szeretném, hogy legyenek, mert csak kínlódás őket elérni."

Ha a céljaidért küzdesz (a te valódi céljaidért, és nem azért, amit mások tűztek ki), akkor a kínlódás jóleső fájdalom, amolyan izomláz. Érzed általa, hogy erős vagy.


"Szigorú szabályok szerint, beosztottan fogyasztok marihuánát, (ez azt jelenti, hogy 1 spangli/hét)."

Meglepő, de pont ez a mondatod, amivel egyet tudok érteni. Nem a fű maga (nem próbáltam, nem tudok hozzászólni), hanem hogy azt a saját szabályodnak megfelelően, beosztottad fogyasztod. Ha az életed más területein is ki tudsz alakítani szabályokat, akkor kezedben a gyeplő. Ha meg nem akarod, nem értem a kérdést: mit lehet ahhoz hozzászólni, hogy sodródsz, tudsz is róla és tenni sem akarsz ellene. Te dolgod, mit kezdesz az életeddel.

2018. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ennek a nagyja rám is igaz jelenleg, igaz segiteni nem tudok, de legalább tudd nem vagy vele egyedül.. 17/f
2018. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne kelljen mindenáron magadnak célt találnod. Az is lehet, hogy mások is csak elhitetik magukkal, hogy ők haladnak a céljaik felé. Sokkal valószínűbb, hogy mindannyian inkább csak sodródunk. Talán a célok annyiban segítenek, hogy választhatunk melyik folyamban sodródnánk tovább. Ettől még, ha nem csinálsz semmit, akkor is haladsz valamerre. Lehet kaptál itt 50 évet, és az első felében nem történik semmi lényeges. Lehet akkor sem történne, ha lenne kedved élni. Úgysem tudod biztosan mi lesz később, mert az mind nem a kedvedtől függ, hanem csak lesz valahogy. Most már ha eddig eljutottál, miért ne várnád ki mi lesz. Legfeljebb semmi. Pont mintha nem is éltél volna. Sokat nem veszítesz. De ha mégis történik valami (és szokott, mindig szokott), akkor nem fog számítani, hogy előtte meddig nem történt semmi érdekes.
2018. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!