Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök kajára és...

Ti mennyit költötök kajára és szórakozásra (mozi, könyvek, buli) havonta?

Figyelt kérdés

Mindenki fizeti a lakhatást egy hónapban (ha albérlet: albérleti díj, ha saját ház, akkor nyilván ez nem; rezsi (villany, víz gáz stb).


Ezen felül ugye vannak a hitelek. (lakáshitel, minden egyéb). Nekem ilyen nincs.


Nekem ez van:

lakhatás, (albérleti díj), rezsi,


Utána:

mindennapi dolgok (kontaktlencse folyadék, tisztálkodási szerek, mosószer, háztartási dolgok


kaja


szórakozás


Az érdekelne, hogy ti mennyit költötök kajára és szórakozásra egy hónapban?

(vagy napi szinten kajára és szórakozásra, de sztem havi vagy heti szinten jobb összegezni)


Olvastam a gyakori kérdéseken pár régi kérdést ott csak kajára vonatkozóan találtam véleményeket, adatot:

40.000-60.000 ft-ot írtak egy hónapban kajára (inkább 40, aki tehetősebb az 60.000, nyilván ha valaki nincs olyan jó anyagi helyzetben jó a trafikos 150 ft-os espresso, míg más a starbucksban issza a reggeli kávéját (900 ft vagy mennyi egy kávé ott... ha nem ezer ft.. )


-------------


Azért írom ki a kérdést, mert szerintem én túl sokat költök egy hónapban kajára. (szeretek kínait enni, NEM MEKI!! nem is burger king, értsétek: nem fizetek ki naponta egy 1600 ft-os gyorséttermi menüt, hogy sültkrumpli-cóla-hamburger-fagyi vagy istentudja mi


De szeretem a kínai kaját (700 ft egy menü vagy 700-1000, attól függ hol eszed. ha plázában 1200 is lehet)


Espressoból pl a nagyon olcsó verziót (trafikos megoldás vagy itthon lefőzöm iszom) választom

Sőt, amit tudok itthon elkészítek (pl. melóba szendvics, kávét lefőzöm itthon. ritkán veszek a városban kávét pl.)


De szeretek jókat enni

A gyorséttermekből kb. csak a shake-ket szeretem (490 ft egy vaníliás shake a mekiben, a kedvencem a burger kinges shake az majdnem 700 ft...)


Egészségesen is igyekszem enni. Nyilván nem minden nap eszek kínait. Gyakran főzöm itthon. A shake meg a kínai "javára" vagy hogy írjam, értitek, kompenzálására, gyakran eszem itthon tojást reggelire, vagy vegán cuccokat, humusz, vagy teljes kiőrlésű kenyér.

Vagy ha magamnak csinálok ebédet, heti 3-4X magamnak csinálom, akkor az csirkemell (ez se a legolcsóbb)


vagy paleo sütit csinálok magamnak (gyümölcsök, kókuszzsír, stb. ) az alapanyagok olyanok ugye...


szóval nem vagyok az az elvakult

"na, most egy hónapban van 30 nap akkor te 32 nap egyél egészségesen" :D

értitek.

Nem eszem minden nap jégsalátát tojást humuszt

néha kínaizok meg shake-ezek, meg fagyizok


A gyengéim: a sörök

szeretek finom söröket inni (lány vagyok)


De nincs szórakozási részem kb!!

Nem mentem moziba 6 éve, (egy mozijegy kb 1500-2000 ft, plusz ahhoz még kaja is a büfében.. )

Nem költök ruhára (csak kéthavonta, ha elszakad 1 farmer vagy ha elszakad a táskám pl vagy szétjön teljesen)

Lány vagyok, így nem költök ilyesmire pl. ami fiús dolog (videójátékok, mindenféle technikai kütyü. Nekem pl. iphone sem kell hogy létezzen, egy samsungom van, egyszerű készülék, okostelefon, de teljesen tökéletes nekem)


Lány vagyok DE! nem költök ilyesmire, hogy körömlakk (nem lakkozom a körmöm)

NEM megyek műkörmöshöz, vagy fodrászhoz. - fodrász: évi 1 alkalom -

NEM shoppingolok ruhát hobbiból pl. hogy jajj de tetszik az a szoknya, úristen ez kell.. tehát nem vagyok ilyen


nem költök könyvre, ha kell valami neten elolvasom

újságokra (pl. női magazinok) sem költök


Bulizni is mentek gondolom: kocsmákban drágább a pia, mintha az ember boltban megveszi, 1 sör kb. a kétszerese is tud lenni csapolva, kocsmában

vagy koktélok aranyárban vannak... 1000 ft egy koktélra..


meg belépők táncolós helyekre, bulihelyekre


(én nem bulizom, nem megyek táncolni sem)



Az érdekelne, hogy ti havi (vagy heti) szinten mennyit költötök kajára ÉS szórakozásra?

Mert ugye nálam kb. nincs is szórakozás rész. 24 éves, dolgozó lány vagyok. Egyedül élek albérletben.


Érdekelne:

ti mennyit költötök kajára egy héten / egy hónapban


Ti mennyit költötök szórakozásra (kocsmázás, bulik, ruhák vásárlása, műkörmös-fodrász ilyen csajos dolgok, ha pasik vagytok: videójáték, PC, stb, mozi, színház stb.)?


24/l



2018. máj. 24. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit, hobbim a kerékpározás, évente pár ezer forintos tétel a karbantartása.

Ha elmegyek a haverokkal beülni valahova akkor kocsival megyek (amit szintén alig használok) iszok egy vízet és kész.

2018. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annyi még, hogy sokat költök gyógyszertárban is

(vitaminok, külön magnézium készítmény pl. 1 havi adag 2200 ft, jó minőségű,

heti 1 db orrcsepp (orrcsepp függő vagyok :( heti 1 db orrcseppet elhasználok, elalvás előtt kell meg néha napközben 1-2X


nyugtató készítmény havi szinten 3 doboz (alvást segíti elő, bio cucchoz hasonló nem nyugtató mint pl xanax!!)



szórakozás részben még van nálam: kondibérlet


de így tényleg ennyi ...


ti hogy vagytok ezekkel a költségekkel?

mozi, buli, kocsmázás, haverok, strandbelépő, wellness, ruhák, cipő, PC játékok, technikai kütyük, színház, minden egyéb?

2018. máj. 24. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, pontosan mire vagy kíváncsi.. Ennyire unatkozol? Ahány ember, annyi féle válasz. Nyilván, aki megengedheti magának az többet költ szórakozásra, aki meg nem, az nem. Nem lehet könnyű egyedül albérletben, de ez a kérdés annyira értelmetlen. Én elég sokat költök könyvekre, nyaralásra, ruhákra. Ez egyén függő.
2018. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az olvasás nagyon jó kikapcsolódás. A klasszikus irodalmat szeretem nem a limonádé könyveket. Ha társaságba megyek nem iszok drága italokat, inkább csak valami finom bort később meg csak üdítőt vagy vizet. Nyaralni 2-3 évente jut elmenni valamerre. Az előttem szólónak igaza van mindenki annyit költ ilyesmire amennyit megengedhet magának. Nem kell felfalni a világot, vannak természetfilmek azokból is sok élményt lehet gyűjteni
2018. máj. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:

Utolsó!Természetfilmek?! :DDDD LOL...

A Balatont is csak úgy "nézted" meg?Azért az nem olyan mint ott lenni,érezni az illatát,a selymes ölelését,látni a Naplementét...Persze nem azt mondom,hogy menjen el Hawaii-ra,de ha valami érdekli,utazzon,lásson,tapasztaljon.Nem hiszem,hogy arról kell szólnia az életnek,hogy meló,család,halál... :) Amíg fiatal,élvezze az életet teljes erőből,utána meg megfontoltan... :D Kedves kérdező!Ne sajnálj magadtól semmit,amit megkívánsz,vedd meg,tedd meg,mert az már a Tied lesz,és nem veheti el senki!S egy pozitív élmény jó a testnek,jó a léleknek...

2018. jún. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"5"

Persze kell a személyes tapasztalás is, de nálam nemcsak arról szól az élet. Az országon belül már minden tájat bejártam (a nevezetesebb helyeket), határon túl pedig főleg a régi magyar területeket. (4. vagyok)

2018. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!