Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Eszak Korearol?

Mit gondoltok Eszak Korearol?

Figyelt kérdés

En mostanaban nagyon rakaptam erre a temara.

Kiolvastam a “Lany het nevvel” konyvet,allandoan eszak korea-i videokat nezek...

Szerintetek lesz Trump meg Kim Dzsong Un kozott barmilyen megallapodas?

22/L


2018. máj. 25. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem is eléggé érdekel a téma. Pont nemrég kezdtem el olvasni ezt a könyvet, szerintem nagyon érdekes. Most tartok ott, (spoiler) amikor a lány Szöulba repül, és az intézet után saját lakást szerez (spoiler vége). Reménykedem benne, hogy összejön a találkozó a két elnök között, és kijelentik, hogy nem akarnak háborúzni. Érdekes, hogy milyen nehéz ott az élet, mennyire ügyeskedni kell azért, hogy elég élelem jusson az asztalra. Főleg vidéken van nagy szegénység, ott nincs se taxi, se busz, se magángépjármű. Legfeljebb biciklijük van az embereknek, és az utakon csak egy pár katonai teherautó jár. Phenjan kirakatváros, ott csak azok élhetnek, akiknek magas a Songbun minősítése. A neten a videók 99%-a csak a fővárost mutatja.
2018. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy az USA-nak, Kínának vagy az oroszoknak érdekük lenne, hogy megszűnjön a diktatúra. Biztos, hogy tolnak bele pénzt, hiszen ennyi ideig egy ilyen rossz gazdaság nem tud fennmaradni.
2018. máj. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy sokkal szabadabb ott egy nő élete, mint a legtöbb muszlim országban. Kim kis dagi, de nem hülye és nem rossz indulatú. Nagypapája Kim Ir Szen Svácjban átlagdiákként neveltette, B variációs enyhüléses utódnak, bátyját meg A variációként keményvonalasnak.


Szép lassan lépegetnek a fogyasztói társadalom irányába, de most kb. azon a szinten vannak még csak mint Moldávia. Tök érthető, ha sokan a jobb élet reményében menekülnek, de a rémtörténeteket megrendelésre írják, mert ebből élnek utána szépen meg. Persze azért biztosan van pártízezer ember is kisdolgok miatt munkatáborban, mert a fegyelmezetlenséget is keményen büntetik. Pl. láttam egy videót amin egy helyi vagány állatkodik a Morrison MINI-jével, odamegy hozzá egy csinos fegyvertelen rendőrlány, a gesztusokon látszik hog keményen kiosztja, és ott nincs is visszapofázás.


Érdemes nézni azokat a videókat, amiket utóbbi egy-két évbe raktak fel oda látogató túristák. Nekem nagyon biztonságosnak tűnik az ország.


Látszik hogy szegények, de nincs szemét sehol, biztonságosnak néz ki az egész ország, nem látni egy olyan embert sem sehol, akitől félni kéne. Vicces pl. amikor

2018. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze hogy nincs szemet :) Phenjan egy kirakat varos. Orok kisernek mindenhova. Nyilvan biztonsagos varos,addig amig egy plakatot le nem tepsz. Akkor aztan visznek munkataborba es ott halsz meg.

Szerintem tudom te melyik videot nezted. Abban a videoban valamiert nagyon nyaljak Korea s*gget. De kamu. Fura hogy letezik olyan ember aki elhiszi ezt :o

2018. máj. 25. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Van olyan videó is amin egy öreg motoros házaspár járja a vidéket. Ott látszik a szegénység, pl. boltokban is, de ott sincs szemét, se félelmet keltő emberek.


Fővárosukról olyan videót is láttam, amin éppen akkor furikáznak autóval a városban, amikor mennek munkába az emberek. A külvárosi gyárakba tutira nem az ottani elit megy, de a munkások is rendezettnek tűnnek, az meg vicces, hogy szinte szabályos oszlopokban haladnak.

2018. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Senkinek sem áll érdekében megszüntetni azt a diktatúrát, egyik nagyhatalom számára sincs ott semmi érdekes, ezért maradni fog. Viszont ami számomra nagyon érdekes, sok helyen olvastam, hogy nem is tudnák bedönteni, pszichológiai értelemben. Az emberek ebben a rendszerben élnek, így nőttek fel, számukra ez a természetes. Ha beleolvadnak a rendszerbe és tényleg magukévá teszik a propagandát, még egész szép kis életük is lehet ott, koreai viszonylatban. Nincs más példa előttük, nem látnak mást, így nem is tudnának sokan mit kezdeni a demokráciával.
2018. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekel ezen téma engem is, olvastam hasonló könyveket róla. Fura az egész ország. Olyan, mintha az egyszerű emberek nem lennének boldogok ott, de ha mégis, akkor csakis a vezető miatt, mondvacsináltan. Azonban talán ott rend van - igaz szigorú. Én, mint egyszerű ember, élnék ott.

Megállapodás lesz-e? Számomra meglepetés volt a legutóbbi Észak-Dél Korea találkozó is a határnál. Szerintem ha lesz is, akkor az visszakozással fog végződni, mert valamelyik félnek valami a megállapodásban nem fog bejönni.

2018. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!