Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék mindennap időben...

Hogy tudnék mindennap időben lefeküdni?

Figyelt kérdés

Középiskolában még nagyon jól ment a dolog, elaludtam este 10-kor, felkeltem 6-kor, megvolt a 8 óra alvás, és beértem reggel 8-ra a suliba.


Egyetemen már kicsit romlott a dolog, de még ott is nagyjából fenn tudtam tartani, hogy este 10-11 lefekvés, és reggel 6-7 kelés, mivel szinte mindennap reggel 8:30-as kezdéssel voltak az óráim.


De mióta dolgozom egy borzalom lett az egész, ugyanis rugalmas munkaidőm van home office (otthoni munka) lehetőséggel.

Minden este elhatározom, hogy lefekszem 10-kor, felkelek 6-kor, és beérek reggel 8-ra dolgozni. De egyszerűen nem tudom betartani, mert tudom, hogy nem kell 8-ra beérnem. Sokszor fent vagyok éjfélig, és akkor 8kor kelek, és csak 10-re érek be, viszont akkor este 7-ig kell benn lennem, és csak este 8ra érek haza, és akkor tuti megint fennmaradok éjfélig, és kezdődik az egész előlről. Van, hogy hajnali 2-ig fent vagyok, akkor kb. 10-kor kelek, és akkor aznap inkább otthonról dolgozom.


Nagyon mérges vagyok magamra. :(

Csomó mindenben van önfegyelmem (munka, sport), de ebben az egyben egyszerűen nincs. Már kezdem tényleg azt érezni, hogy nekem egy fix 8-tól 4ig tartó munka lenne jó, ahonnan tilos késni, mert magamtól egyszerűen képtelen vagyok fenntartani az este 10-es fekvést.


De ez így annyira dühítő, mérges vagyok és nagyon csalódott saját magamban. Végső megoldásként már gondolkodtam altatókon is, hátha az segít, ha este fél10-kor bekapok 1-2 szemet.


2018. máj. 26. 11:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az agy az alvás, pontosabban a minőségi alvás közben regenerálódik a legjobban. A kialvatlanság hosszútávon memóriazavarhoz vezet. Minőségi alvás szempontjából az az ideális, ha legkésőbb 11-kor már alszol, és nem altatóval. Lehet, hogy valaki elvan most úgy, hogy hajnalig fent van, és nem nyavalyog, de az alvászavar sem feltétlenül egyik pillanatról a másikra alakul ki.


Szerintem egyáltalán ne kávézz, kólázz, energiaitalozz.


Minden nap sportolj, végezz kimerítő testedzést, és minden téren vigyél napi rutint az életedbe.

2018. máj. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Még egy gyakorlati tanács:

Azokat a szokásokat, amik a bagoly-üzemmódhoz vezetnek, meg kell törni.

- Pl. 10 után nem nézel tévét, legalábbis nem kezdesz új filmbe, nem számítógépezel.

- 18 óra után már csak könnyű és viszonylag kevés vacsorát eszel.

- Figyelj arra, hogy elég vizet igyál

- A sportot mondtam már

2018. máj. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!