Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket válasszam?

Szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Tudom. Furcsa lehet, hogy ilyet mástól kérdek de csak kiváncsi lennék a véleményekre.

Válaszút előtt állok de nem olyan egyszerű mint gondolná az ember. Az egyik utam lenne az, hogy Magyarországon maradok és megpróbálok keresni Pesten albérletet és ott valahogy leteszem az érettségit intenzív esti tagozaton mellette dolgozok, aztán pedig ha jól sikerül ( márpedig úgy fog mert mindent megteszek) akkor államilag támogatotton elmegyek fősulira... Sajnos nem fejeztem be a gimit. A harmadik évben abbahagytam. Jelenleg nem tudtam tanulni és bejárni az órákra a tolerálatlan tanárokhoz mert egy átkozott kis zsákfaluban lakom ahonnan kijutni nagyon nagyon nehéz....most nem részletezem tovább...

A másik lehetőség az lenne, hogy elmegyek külföldre (közel 3 évet kint éltem de visszajöttem..) és reggeltől estig heti 6 napban gürizek tovább a pénzemért ami havi 700e huf. Akkor viszont megint odaadnám az életem és az időm azért, hogy jobb legyen és tovább tolódna tanulmányaim befejezése....

Sajnos rossz helyzetben vagyok eléggé, amiről nem én tehetek...de önerőm az van félretéve.

Előre is köszönöm a véleményeteket.

Szép napot ✌ ♥



2018. máj. 30. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sosem késő, ha meg már van hova hazamenni, úgy még könnyebb is. Én mennék.
2018. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor olvastam, hogy 25 éves korig az okj is 2 ingyenes...lassan kifutok úgy érzem az időből...bár sosem késő azt hiszem
2018. máj. 30. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Budapesten érettségi nélkül legalább annyit kéne gürizni csak az albérlet miatt, mint amennyit kint dolgoznál külföldön.


Csak ott 700e huf-nyi lenne a fizetés (elvileg), amivel valószínűleg még albérlet mellett is egy jobb életet fent lehet tartani, mint itt.


Egyébként ha megy az idegen nyelv (és 3 év után szerintem megy), akkor én inkább ott próbálnám meg befejezni a tanulmányaimat valahogy a helyedben.

2018. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Az okj mire jó? :)))

A suli melleti munka béréből nem fogsz tudni albérletet, kaját, rezsit fizetni. Aztán ne úgy legyen

2018. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mi a "külföld", és beszéled-e az ottani nyelvet. Országtól függően ugyanis úgyszintén lehet munka mellett állami támogatással tanulni, de ahhoz nyilván jól kell beszélni a helyi nyelvet és önállóan boldogulni a munkaerőpiacon.

Budapesten az elmúlt időben nagyon megdrágultak az albérletek, ezzel azért számolj, mielőtt döntesz (esetleg egy Pest megyei munkahely és albérlet anyagilag jobb, vagy akár egy nyugat-magyarországi város).

Sok sikert! Én szerencsés voltam és "gyerekként" tanulhattam, és nagyra becsülöm azokat, akik munka mellett vágnak bele az érettségire készülésre és a továbbtanulásra!

2018. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen gondolkodok rajta én is, hogy esetleg kint kezdek tanulni csak nem merek nekivágni olyan bátran mint itthon. Hát ez így alakult sajnos nem mindenkinek adatik meg a biztonság....hallottam már olyat hogy munka mellett suliztak simán és albival sem volt gond...szerintem 200e ft havonta elég lenne ha kifogok egy olcsóbb albit...köszönöm a válaszokat

Mindwnki ++++

2018. máj. 30. 23:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha mar csak ket eved van az erettsegiig, szerintem megeri befejezned esti kepzesen, akkor tudsz mellette dolgozni is, es utana meg midig mehetsz kulfoldre tanulni vagy dolgozni. Igaz, hogy draga a megelhezes Pesten, de egy videk nagyvarosban is lehetne munka utan nezni, vagy a kulkeruletekben egy szobat.

Ha mar eltel kint kulfoldon, nem veletlenul jottel haza, sajnos ott is az angol nyelv a minimum, az lehetne cel, itthon is tudod tanulni, es erettsegire is kell a nyelv. Sot emelt szinten ha telhesited, nyelvvizsgat is kapsz tudtommal, ami nem rossz kezdesnek! Sok sikert!

2018. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Angolul nagyon jól tudok szóval nem az volt a probléma akármit gondol tisztelt utolsó.

Soha nem szorultam senkire hála...

Talán azt bánom a legjobban, hogy legalább a nyelvvizsgámat nem tettem le minimum középszinten..

2018. jún. 9. 04:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!