Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem üresnek az életem?...

Miért érzem üresnek az életem? Korai kapuzárási pánik?

Figyelt kérdés

Elégedettnek kellene lenne, jó életem van, de nem érzem annak magam. 27 éves vagyok, mégis úgy érzem kiégtem, nincsenek céljaim, nincs kedvem semmihez, semminek se tudok igazán örülni. Úgy érzem már semmi új, jó dolog nem vár rám az életben. Régebben nem voltam ilyen, kb egy éve jött elő az az érzés, pedig semmi okom rá.

Jó munkám van, nem keresek rengeteget, de jól megélek belőle. Vannak barátaim, van párom, akit szeretek, bár már nem vagyok szerelmes belé. Csak elvagyunk egymás mellett, de semerre se tart a kapcsolatunk. 3 éve együtt vagyunk együtt, már ideje lenne a házasságnak, esetleg családalapításnak, de az egész olyan távolinak és nehéznek tűnik, nem érzek erőt magamban ehhez.

Félek hogy 20 év múlva is ugyanitt fogok tartani, félek hogy addigra már a szüleim se lesznek velem, és teljesen egyedül maradok.


Miért érezhetek így? Korai kapuzárási pánik? Hogy lehet ebből kilépni?


2018. jún. 3. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy legyenek céljaid, elképzeléseid, amiket szeretnél megvalósítani, mert ha nincsenek, nem csoda, hogy motiválatlan vagy. Nézz magadba, döntsd el, hogy hol szeretnél tartani pár év múlva és kezdj el dolgozni rajta. Az is segíthet, ha új hobbit, elfoglaltságot keresel, valami olyat, ami fellelkesít és lesz erőd a hétköznapokhoz. Sokáig én is így éreztem, nekem csak az segített, hogy végre rájöttem, mit szeretnék tanulni ősztől az egyetemen. Azóta, hogy tudom, mit szeretnék elérni, sokkal jobb a hangulatom. Van, hogy így is rám jön a rossz kedv és nem akarok semmit sem csinálni, de ha arra gondolok, hogy mit szeretnék elérni, máris több energiám lesz. Szóval egy távolabbi cél kitűzése nagy motivációt adhat.


L/20

2018. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!