Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A halál pillanatában lejátszód...

A halál pillanatában lejátszódó "film"-et a kapuzárási pánik okozza?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam ma reggel, hogy egy nagyon-nagyon fontos dolgozatnál vagy témazárónál, vagy írásbeli vizsgánál, ahogy tetszik, szinte úgy kell kihúzni a saját agyadból harapófogóval a tudást.

Viszont, mikor megszólal a tanár, hogy "1 perc van hátra", vagy hogy "tegyétek le a tollakat", akkor hirtelen megnyílik szinte minden tudás (ami a birtokában van/amit valemennyire megtanult) és írja lefele mindenki amire még van ideje, mint a gépfegyver.


Na most, mikor az ember halál közeli pillanatba kerül, ezt ezzel tudom párhuzamba állítani. Szinte minden amit eddig tett, vagy még tenni akar felszínre jön egyszerre az agyban, hogy meg kéne tenni, hiszen tudatosul benne reálisan, hogy már csak pár másodperc van hátra az életből.


Ti mit gondoltok erről? Szerintetek ez a jelenség valami hasonló tudományos magyarázattal alátámasztható, vagy mindenképp valamilyen ezoterikus dologról beszélünk ennek a halál közeli élmények kapcsán a kapcsán?


2018. febr. 3. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:

A kapuzárási pánik kifejezést azokra az emberekre használják, akik amikor megijednek, hogy öregszenek, elkezdenek erőltetetten fiatalosan viselkedni. Pl egy 50 éves nő a diszkóba jár, egy 60-as pasi meg a cabrióból füttyönget a fiatal csajok után.


A halál közeli élményeket jelenlegi tudásunk alapján a haldokló agy produkálja.


Az "utolsó percben jut minden az eszembe" pedig szintén az agy trükkje. Ekkor már sutba dobja a szorongást, vizsgadrukkot, és így előjön a tudás. Hormonok, receptorok, és szinapszisok okozzák, de a pontos folyamatot szerintem még az agykutató orvosok se tudják.

2018. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!