Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Merre haladjon tovább az életünk?

Merre haladjon tovább az életünk?

Figyelt kérdés

Munkahelyet tervezünk váltani a párommal mert jelenleg 3 műszakban folyamatos munkarendben dolgozunk egy gyárban és belefáradtunk. Albérletben lakunk aminek a bérleti díja 80, a rezsi pedig 30-40.

Nem tudom mi lenne a logikus lépés. Több opció van, vagy kitanulunk valami gyors szakmát (mondjuk targoncás) és elmegyünk külföldre ahol nagy eséllyel szintén 3 műszakban találnánk csak állást, vagy maradunk itt és szép lassan el fogy a pénzünk az albérlet miatt (most támogatásból van kifizetve, de ez is le fog járni lassan). Nem tudom mi lenne a jó döntés, lassan gyereket szeretnénk, de nem tudom akarom-e Magyarországon nevelni egyáltalán. Vagy veszünk fel hitelt és veszünk egy kis házikót valami zsákfaluban és törlesztünk 10 évig, vagy 20. Teljesen tanácstalan vagyok.

27N


2018. jún. 5. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Célszerű lenne nem egyszerre váltani, meg egyszerre képződni... Hanem egymás után. Eddig mit csináltatok amúgy? Nincs semmilyen végzettségetek?
2018. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyikünk sem a szakmában doglozik. Nekem diplomám van de minden álláshoz jogsit kérnek amit még idő hiányában nem sikerült elkezdenem, párom pedig hiányosnak érzi a szaktudását (amúgy asztalos) ezért nem vállal munkát a szakmájában.
2018. jún. 5. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni mennyire vagy vezetésre fogható faj...szerintem mindenki az ugyanis 6 forgalmi bukástól egy évre odatettem a rutinos tesóimat mert belejöttem


ha állami támogatotton szinte ingyen megcsinálnátok mindketten a C+E kamionjogsit és a GKI-t akkor először 1-2 évig alkalmazottként keresnétek ~1.5 millert havonta.... majd később a párod ugyanezt hazavinné egyedül alvállalkozóként...te meg lehetsz a gyerekkel...és ehhez nem fontos kiköltözni olyan helyekre ahol nincs ehető dolog a boltokban


a kezdő szakaszban gyakorlatilag lakás nélkül is elvagytok csak hétvégente kell egy-egy 15000 forintos apartman

2018. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja és a targoncás is okés csak az egy más dim
2018. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért gyereket ketten nevelnénk ha lehet. A kamionossal is az a baj ha jól tudom hogy nagyon ritkán van szabadidő mellette és sokat van úton az ember, jelenleg pont ez a gondunk a munkahelyen is, hogy csak aludni járunk haza.
2018. jún. 5. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!