Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az emberi élet értelme?

Mi az emberi élet értelme?

Figyelt kérdés

Erre biológus megközelítés az lenne hogy a népesség fenntartása/növelése

Nyilván több szempontból meglehet közelíteni


Mi az élet értelme?


A gyakori válaszok közé tartozik " a gyerekem " nos nem hinném, egyrészt mindekinek nem lehet gyereke, ebből pedig az következne hogy az Ő élete értelmetlen


Pénz,luxus? Mivel ezek mind mesterséges dolgok nem pedig adott,ezért ezt is kizárnám


Esetleg párkapcsolat ? Ezt pedig azért zárnám ki,mert nem párban jövünk a világra és nem hinném hogy annak értéktelen lenne az élete akinek nincs párja, az értelmét minden embernek egyesével is elkell tudni érnie


Esetleg az érzelmek átélése? Úgy gondolom hogy nem ez mivel az érzelmek hormonok hatására is jönnek létre és ezeket lehet különböző szerekkel is manipulálni

Pszichopata embernek is elkell tudnia érnie az élet értelmét ( neki nincsennek érzelmei )


Vagy esetleg az életnek nincs értelme? Szerinted mi az értelme?


Személy szerint én úgy gondolom,hogy az értelmét egyedül kell megtalálnia az embernek nem kell ehhez társ, mindenkinek egyedül is elérhetőnek kell lennie ( ha van )



2018. jún. 5. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Ugyan az mint az állati vagy a növényi élet értelme.
2018. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van, egyedül kell rájönnünk és megtalálni erre a kérdésre a választ. Szerintem se kell ehhez társ.

Van egy könyv: Fehér Klára: A tenger

Ez pl nekem nagyon sokat mondott az élet értelméről.

2018. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
S e m m i
2018. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Megtanulni őszintén, feltételek nélkül szeretni.
2018. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

4#

Direkt kitértem erre,pszichopata nem képes szeretni

szerencsétlen tanulhatná

2018. jún. 5. 22:48
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
42
2018. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
2# Mit tudtál meg róla?
2018. jún. 5. 22:57
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#6: Szeretlek, elveszel feleségül? Az esküvőnk lehetne május 25-én és mindenki kötelezően hozná a törülközőjét. :D
2018. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Hàború,bèke,szeretet,gyűlölet,

önpusztítàs,környezetszennyezès,

àllatok elpusztítàsa az utolsóig,hogy kihaljon,

a föld pusztítàsa.


Tömören ennyi.

Màs èrtelmet most jelenleg nem làtok,hogy mi az emberi èlet èrtelme.

Bàr amiket felsoroltam,azok nem az èrtelemről szóltak.


Na mindegy,inkàbb fekszem aludni,mert hülyesègeket írok.

Szia,kedves olvasó!

2018. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Sokszor feltett kérdés.

Jelenlegi válaszunk arra, hogy mikor jött létre a világegyetem az, hogy mindig is volt. Ugye, milyen furcsa, és idegen? Számunkra teljesen egyértelmű, hogy ami van, annak valahol, valamikor létre kellett jönnie. A hideg kiráz, ha elgondolkodom azon, hogy mi lehet az az erő, ami a fizika törvényeit meghatározza. Mi van ha egyszerűen csak léteznek? Sosem fog ember birtokába jutni ennek a tudásnak. Az agyunk máshogy van kódolva, felfoghatatlanul csekélyen. Képtelenek vagyunk igazán megérteni az örökkévalóságot. Te sem tudod, én sem tudom, senki sem.

Az élet valahogy létrejött. Azt tudjuk, hogy nem létezhetett mindig, de ott volt a kód, amiből aztán kibontakozott. Ez a kód még ijesztőbb, ha belegondolunk, hogy mi mindent gyümölcsöztetett csak az orrunk előtt.. Csak az orrunk előtt! És mégis mennyit ismerünk a minket körülvevő világból? Semmit.

Akinek az a válasza a kérdésedre, hogy a gyereke, a szerelem, vagy valami hasonló semmiség, fel sem fogta azt, nem is fogja. Mert a megoldást feltehetően olyan síkon kell keresnünk, ami bizonyos értelemben nem is létezik. Vagy a kód (nevezzük így) létezett mindig, vagy az, ami létrehozta.


Hagyd ezt a kérdést. Felesleges foglalkoznunk vele. Csak éld le az életedet, élvezd. Csak ennyi a dolgunk, ennyi amit tehetünk.

2018. jún. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!