Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megfenyegettek az utcán, mit...

Megfenyegettek az utcán, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kis faluban lakom,a főutcai buszmegállóban vártam a buszra, mikor valaki rám dudált én meg bemutattam neki, mert aznap már a sokadik eset volt, és nehezen bírom amikor naponta ennyire megbámulnak vagy beszóltak. Hozzá kell tennem, hogy nem öltözök sosem k*rvásan. Iskolai egyenruha volt rajtam hosszú ujjú ing, térdig érő szoknya.


Pár perc múlva visszajött az autó, 5-6 (gusztustalanul kinéző) félmeztelen cigány férfi ült benne, iszonyú ijesztőek voltak, félig fogatlanok, ápolatlanok és megálltak előttem és elkezdték kiabálni hogy eltörik az ujjam, hogy ehhez nincs jogom, mit képzelek magamról, szarrá fognak verni.. stb.


Azóta nagyon durván remegek ha eszembe jut mert kis falu, nem tudok máshol felszállni a buszra, mindig arra járok, félek hogy felismernek. Szerencsére sokan voltunk a megállóban így nem voltam egyedül de van hogy nincs ott senki.


Szerintetek felismerhetnek később? Tudom, legtöbbször nem gondolják komolyan de mégis bennen van a félelem, nem tudom mit tehetnék hogy túllépjek ezen. Azt is tudom, hogy hibás vagyok valamennyire. Nem kellett volna bemutatnom, el kellett volna engednem valószínű.


Kérdés: hogy lépjek tovább?


2018. jún. 6. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Máskor ne provokált a nálad nagyobbakat
2018. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez az Alpárizmus te is simán beszolhattál volna nekik. Nekik ugyis csak “többesben” van szájuk. Amugy meg annyira feledékenyek hogy nem emlékeznek arra se mi tortent 1 órája.
2018. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Igen, tudom hogy nem kellett volna "provokálnom" őket, viszont nem láttam kik ültek benne és aznap már nem először zaklattak random emberek így szóban.


Viszont a kérdés mégegyszer: hogyan tudnék tovább lépni? Elengedni ezt a félelem-szorongás érzést?

2018. jún. 6. 17:56
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Fogd fel ugy szerintem hogy jo nő vagy, es csak megnéztek. Ha máskor ilyen lesz ne legyél indulatos max mosolyogj egy ilyennel nem éri meg leállni veszekedni ugy sem.
2018. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne felj hozzad érni ugy se mernek majd mert tudjak hogy nagyobb bajuk is lehet belőle...
2018. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Ha lett volna nálad paprikaspray, mosolyogva odamész a kocsihoz, majd szrráfújod őket, közben megteszed a feljelentést...


és nem mondod hogy paprika spray, hanem gázspray-t mondasz, esetleg ha van nálad kettő, akkor azt megmutatod a rendőrnek, amit legálisan magadnál tarthatsz (a paprikasprayt valamiért nem...)


addig nem tudnak elmenni, felveszik a jegyzőkönyvet, leigazoltatják őket, és a primitív formájuknak elmondod, hogyha bármi bajod lesz bármikor bármiért bárkitől, ők lesznek az elsők, akiket elő fognak venni

2018. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És egyre több ilyen van és egyre több ilyen lesz, meg még durvábbak is kis hazánkban....
2018. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4-es:

Oké, persze néha jól esik, csak azért legtöbbször az ilyen emberek undorító formában tudják kifejezni magukat és már nem azt éreztetik hogy jó nő vagyok, hanem hogy valami tárgy vas húsdarab akit mindenféle ocsmányságra kéne használni

2018. jún. 6. 18:15
 9/14 A kérdező kommentje:
Utólag eszembe jutott, hogy legalább rendszámot megjegyezhettem volna, de annyira ijesztő volt a szituáció, hogy csak arra gondoltam ki ne szálljanak a kocsiból..
2018. jún. 6. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:

mindez hol történt?


(iskolai egyenruha)

2018. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!