Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha teljesen máshogy alakul az...

Ha teljesen máshogy alakul az életem, mint terveztem, még lehetek boldog?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta célirányosan csak egy egyetemre szeretnék menni,viszont nagyon kemény,nehéz oda bejutni,és sajnos úgy tűnik,nem sikerült felvennem a verseny. A két fontos érettségim nem lett elég jó(az egyiket lerontottam szóbelivel,a másiknak már az írásbelije is szörnyen sikerült)

Isteni segítséggel még bármi lehet,amíg nincs konkrétan kimondva,hogy nem vettek fel,de elég egyértelmű hogy nem lesz meg a pontom.


Érdekelnének a vélemények,személyes tapasztalatok. Elégedett vagy most jelenleg? Vagy rosszul érzed magad,hogy nem úgy lett,ahogy tervezted?

Természetesen nem csak továbbtanulás,hanem bármilyen más fordulat is érdekel.


Köszönöm a válaszokat előre is.


2018. jún. 11. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy sikerül majd egyetemre menni. Az valóban szhar érzés, ha pont érettségin nem mennek úgy a dolgok ahogyan egyébként szoktak, de akkor sem szabad elégedetlennek lenni... Bár mondani kõnnyü.

De a remény hal meg utoljára, azért bízz benne erőst, hogy sikerül, vagy legalább is, másnak nem lett jobb mint a tied ;) :D

2018. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az élet arról szól, hogy semmi sem úgy lesz, ahogy eltervezed :) Meg kell tanulni elfogadni a változásokat, alkalmazkodni és elengedni a fékeket.


Persze ez nem jelenti, hogy mindent könnyen elengedhetsz, megpróbálkozhatsz a felvételivel jövőre is, nem egy barátom van, aki ezt csinálta.


Mindettől függetlenül simán előfordulhat az is, ahogy velem is, hogy örök fájdalom marad, ha egy terved nem jön össze.

2018. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én már gimi óta nem vagyok elégedett az életemmel...

röviden és tömören, az összes körülöttem lévő ember(gimiben+sportcsapatomban) tehetősebb volt, mint én és ez hatalmas flusztrációkat okozott nálam, pár éve pedig a szüleim is szétmentek, aminek következtében még kevesebb jutott nekem, kivéve a féltékenységükből elkövetett szekálásukból....

Az érettségim kitűnő lett, felvettek a bme-re egy elég nehéz szakra, de sajnos nem igazán feküdt nekem, nem találtam meg a társaságomat sem és lelkileg is össze voltam törve, így fél év után otthagytam. Most egy gyárban dolgozom 3 műszakban, de ennyire még nem éreztem jól magam az utóbbi 5 évben. Elkezdtem egy menhelyen önkénteskedni, festek, idegen nyelven nézek filmeket és egy csomó szabadidőm van. Persze korántsem tökéletes még az életem, örülnék ha többet keresnék és iszonyú idegesítő, hogy a közvetlen feletteseim mennyire közönségesek és nem igazán tudok rájuk felnézni.

Szeptembertől pedig megint megyek egyetemre. :)

2018. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván megjelöltél egy másik egyetemen, egy másik szakot ami hasonlóan érdekel, nem pedig csak egyetlen szakot. Mire elvégzed lesz időd átértékelni mit is akarsz az élettől. Elég meredek kijelentés lenne 18 évesen, hogy teljesen más lesz az életed, mert elsőre nem vettek fel az álomszakra...
2018. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz boldog, csak újabb célokat kell kitűznöd magad elé, amiket meg akarsz valósítani. Sosem szabad feladni, mindig újra kell kezdeni, ha nem sikerül. Ha tényleg ez a vágyad, akkor ne mondj le róla, próbáld meg jövőre még egyszer az érettségit, és felvételizz újra. Egy érettségi nem állíthat meg a céljaid elérésében.
2018. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az eltervezett életedben sem biztos, hogy bolodg lennél. Tapasztalat.

14 évesen elterveztem az életemet előre, egészen 40 éves koromig. Érettségi simán ment, lett pasim, felvettek a kiszemelt egyetemre az álmaim szakára. Aztán rájöttem 2 év után, hogy engem ez a szak piszkosul nem tesz boldoggá. Kijelentkeztem és hagytam magam sodródni az árral. Nem terveztem többet. A következő szakomat csukott szemmel választottam, lediplomáztam sikeresen, majd mikor kezdtem megint tervezni, újra hoztam egy váratlan döntést: külföldre költöztem és mikor újra terveztem- megint költöztem. Boldog vagyok, szerelmes a páromba , elégedett és hálás a "vak" döntéseimnek, mert annyi mindent megtapasztaltam, tanultam és olyan sok embert megismertem, hogy valószínűleg ha maradok az eredeti tervemnél, akkor ezekből kimaradtam volna.


Kérdező, bármi történjék is, mégha nem is jön be a terved, akkor is hidd el, hogy boldog lehetsz. A boldogság csakis rajtad áll.

2018. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!