Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a munka utáni...

Mit tegyek, ha a munka utáni lazítás nagyon megszokottá vált az életemben? A gond, hogy nekem a lazítás az alkohol, meg a kaja. Nem olyasmi, hogy film, vagy chatelés facebookon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy magánéleti ill. egyéb okok miatt is elkezdtem többet inni...

1 éve még nem volt ennyi nyűgöm, de nem panaszkodom.


Van állásom, ami nem is lenne baj, csak a vendéglátásban dolgozom (pultos).

A problémám az, hogy látom az embereket kajálni, inni, ami nem is baj... csak nagyon "rákaptam" vagy hogy is mondják...

főleg most nyáron a sörre...


A problémám az, hogy anno 1 éve én imádtam piálni, meg bulizni stb, de nem diszkóba meg ne értsetek félre: nem berúgni csak úgy becsiccsenteni, táncolni stb. meg zenét hallgatni de így ennyi.

Igyekszem kevesebbet inni, mert fogyókúrába kezdtem.


Viszont új munkahelyem lett (nem panaszkodom nagyon szeretem!!) és a vendégeket ugye látom inni (meg enni).


Na, az 1 éve lévő múltam miatt igyekszem ügyelni...

vagyis már nem vágyom bulira, meg táncitáncira meg semmi ilyen

Sőt zenehallgatás se kell nagyon piával (valahogy úgy jobb élvezni a zenét sztem) de a diéta miatt a pia+zene vagy pia+cigi lazításos kombóról is hajlandó vagyok lemondani...


A bajom az, hogy sokaknál én azt tapasztaltam hogy meló után gyakran bejönnek egy sörre, vagy pl. hét végén -> ledolgoztak 5 napot, és akkor beb__s_nak mint jól megérdemelt pihenés..


de az is gyakori, aki szinte minden nap jön inni és megissza a jól megérdemelt sörét a napi 8 óra meló után és focimeccset néz vagy haverokkal beszél vagy csak szimplán ül :D


(de ők férfiak főleg, én nő vagyok)


Nő létemre nekem nem a shopping vagy filmezés a hobbim...

hanem inkább a zenehallgatás piával, vagy pia+cigizés, lazítás, vagy elmenni a városba "túrázni" (iszok egy kicsit -> felülök egy buszra, majd random elmegyek helyekre, tökre spontán hová lyukadok ki)


Már nem kell az a "piálás-> buli, diszkó, táncolás" cucc, ami régen volt..


de a neten is olvastam valami olyasmit, hogy az ember ha ledolgozza a melóidőt akkor lazítást érdemel -> vagyis, hogy így működik az emberi psziché

hogy dolgozik egy férfi -> utána elmegy egyet sörözni, vagy meccset nézni vagy amit szeret (vagy videójátékkal játszik, stb)

nők: melóznak, utána -> pletyi barátnőkkel, vagy shopping vagy kávé barátnővel stb


Na, én nem szeretek kávézni, sem vásárolni, barátnőim sincsenek nagyon :D


és ugye ilyen helyen dolgozom..

ezért amikor úgy vagyok, hogy:

szabadnap, teendők elvégzése: takarítás, mosás, porszívó, bevásárlás stb, akár 5-6 féle dolog (optika, gyógyszertár stb) majd hazaérek,

másnap: délelőtt még itthon vagyok, 1-2 teendő van, e-mailek nézése stb, melózni kell menni (délután-este vagyok ott)

már előre félek h basszki, mi lesz.. meg hogy kattogni fog az agyam hogy úristen hogy bírom ki..


és 2X is megtörtént, hogy hajnali 2kor befejezetem a munkám, és hajnali kettőkör elkezdtem inni... sört meg 1 felest... mármint nem b..szok be, meg tudok magamról csak olyan alváshiányom lett tőle, hogy na... meg bealudtam a kombinón hajnali 4-5kor ami veszélyes.. mármint fura alakok is vannak olyankor..


máskor 22.30kor végeztem (aznap nem kellett hajnali 1-2ig maradnom) és 23.00kor kezdtem el inni.. ami nem vészes az igaz hiszen más is bulizik 23.00-kor..

a hajnali 2-es durvább volt...


nem tudom mit tegyek.

nekem nem lazítás más..


a másik hobbim (ami k__r_ajó mert diétázok..) az a kaja.. vagyis kajahelyek kipróbálása, új kaják, főleg kínai...

igyekszem ezt úgy tenni hogy diéta keretei közt (pl. sosem vacsira kínai!! és pl csak hús, tészta rizs nem, ilyesmik. a húsból se a legkalóriadúsabb, meg igyekszem egy héten max 1X kínaizni de ez a gyengém. a levesük is nagyon jó.. meg a salátájuk is! az mondjuk egészséges)


meg az egyéb kaják... imádom a zöldségeket is (uborka, paradicsom minden mennyiségben ) kb. 5-10 dkg zöldséget is meg tudok enni egy ebédhez / vacsihoz, kb mindenféle kaját szeretek (főzelék, sali, pizza (teljes kiőrlésűt veszek újabban igyekszem ilyen helyre menni ahol ilyet sütnek v itthon én ilyet sütök) tésztafélék..)


és ha iszom, akkor utána ugye kajál is az ember...

próbálom magam visszafogni..


mit tegyek?

nálatok is van ilyen "berögződés" hogy "MELÓ UTÁN KELL A LAZÍTÁS!!!"?

-> lazítás lehet:

shopping, pletyi barátnőkkel, kávézás, szerelmeddel való találkozás

vagy: videójáték, filmezés (ha pasi vagy), gépezés, vagy sörözés


nekem az a baj hogy nincs más hobbim..

esetleg a shopping. mármint azt is élvezem, ha sparoznom kell vagy 5-6 helyre szaladgálhatok a városban.


szeretek mozogni.

sportolok, heti 2-3X 3X szeretnék eljárni, de a futást nem kikapcsolódásként kezelem (sajnos) hanem teendőként..

(kb. mint a takarítás)


mit tegyek?


hogy szokjak le erről?

mármint nyilván nem lenne baj, ha lenne más hobbim (pl. ha filmezni szeretnék) de nem szeretek filmezni.. sem netezni nagyon. facebookon alig vagyok fent (fél évente 1X posztolok)


amiket szeretek:

városban sétálni, sok helyet megnézni, mindig másmerre menni

utazni (buszon, trolin, mindenhol) (ezt nappal is szeretem, de akár éjjel is ha megittam egy felest + 2 sört és csak úgy nézni a dunát ahogy átmész a hídon a busszal stb..)

néha vásárlás (nem ruhát, csak akciós dolgokat pl. mosószer, direkt az akciókat vadászom -> na ez egy sport nálam, szeretem az akciókat vadászni)

és dolgozni szeretek nagyon.


csak nincs nagyon más hobbim..


nálatok is így van?

hogy meló után lazítotok?


mert nekem eléggé nehéz, hogy végzek 23.00-ra pl. melóban akkor még hazamenjek, akkor utána mosogassak el, akkor tusoljak le...

pff.. délelőttönként szoktam letusolni.


mit tegyek?

nagyon vissza kéne magam fognom...


mit javasoltok?

24l



2018. jún. 16. 03:54
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Tudatmódosító szerek hatása alatt ne internetezz és ne telefonálj. Mégis hová tűnnének a raklapokról a sörök a boltokból, ha sportolgatnának , utazgatnának és hobbikba feledkeznének az emberek? Én is és szinte minden kollégám iszik szinte minden nap 2-3 sört. Ezt dobta a gép...
2018. jún. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit tegyél?

Vedd rá magadat az összeszedettebb önkifejezésre!

Hidd el, a szétesettségedről nem az tanúskodik, hogy meló után iszogatsz meg eszegetsz, hanem ahogy fogalmazol, amilyen dagályos lett a kérdésed kifejtése. Elolvasni is felért egy büntetéssel.


De nem fikázni akarlak, nem az vagyok, ezt inkább kicsit poénkodásnak szántam, de szét vagy esve az tény.


Más. Nem kell magyarázkodni, nem kell mások véleményétől függeni, nem kell szégyenkezni. Ezek nem visznek előrébb.


Ha most csak a tüneteket akarod kezelni, azaz erőszakkal távoltartani a piát, az kb annyi lenne csak, mintha kigyulladna a ház, megszólal a tűzjelző, majd levered a falról a szirénát, hogy tudj aludni, de a tűz tovább ég.


A tüneti kezelés helyett az okok feltárása, kezelése előbbrevivő, mint a tünetekkel foglalkozni csak. Azok majd megoldódnak maguktól.


A szétesettséget lehet kezelni önszeretettel, önfejlesztéssel, és meditációval.

A meditációra mindenki alkalmas, nem ördöngősség. Az az alapelv, hogy ha már a testünket naponta lecsutakoljuk a fürdőszobában, hogy tiszta legyen, miért nem tesszük meg ugyanezt a lelkünkkel?


Neked sincs más sajod, mint túlzottan benne élsz a mai világ olyan jellegű szennyében, amit ha beengedünk a tudatunkba, akkor szétesettekké válhatunk.


Nem áll szándékomban semmiféle hitet meg útonjárást téríteni, de nekem pl a zen buddhista meditáció sokat adott. Az eredifény pont hu weblapon található az a zen közösség, ahová én járok gyakorolni. Amióta meditálok velük, sőt, Chong An Sunim apát dharmabeszédeit hallgatom, kezd kiszorulni a káosz az életemből. Ha emelem a rezgésemet és az energiámat, nem kattogok, elengedem a tudat fecsegését (tudod belső beszéd és zűrzavar zaj) kiegyensúlyozottabb leszek. Így pl nálam is nagyon visszaesett a pia. Csskhogy konkrétat mondjak. Keress rá sunimre a youtubeon.

2018. jún. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem bírtam a felétől már olvasni, de a végén leírtad: Még most vissza kéne megad fognod.

Pár év alatt bele lehet esni abba a csapdába, hogy ez mindennapossá fog válni, ráadásul ahogy nézem, te is hajlamos vagy rá, ugyanúgy mint mi. A férjemmel huszonévesen mi is így kezdtük. Csak heti egy lazítás, aztán kettő...Mostanra rutin. És tényleg vigyázz az írással ha iszol, mert én is bele estem abba, hogy összehordtam mindent mikor épp olyan állapotban voltam. Aztán másnap visszaolvastam, és azt mondtam "Jézusom".

Mindemellett azt is érzem az írásodból, hogy talán nincs kivel beszélgetned?

2018. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alkesz vagy.
2018. jún. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Negyedig olvastam ezta zagyvasagot... mit akarsz tulajdonképpen?? 2-3 mondatban foglald mr össze....
2018. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Az alkoholizmus épp így kezdődik... "csak lezítok kicsit", aztán ebből minden este 2-3 sör lesz, majd "ideges vagyok, mert nem ihatok".


Lehet tagadni, az alkesz sem a liternyi piával kezdte.

2018. jún. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!