Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról...

Mi a véleményetek azokról akik tudatosan nem isznak alkoholt soha?

Figyelt kérdés
Nem egészségügyi okokból, hanem elvből. Sem születésnapokon, sem szilveszterkor, egy pohárral sem.

2018. máj. 13. 16:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
Helyes. Ha meg tud lenni nélküle és élvezni(kibírni) a dolgokat akkor jól csinálja
2018. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Semmi. Ott a sok millió muzulmán, azok se isznak. Én iszok.
2018. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Én absztinens vagyok, egyedül dianás cukorban fogyasztok alkoholt. Nem gondolom, hogy ez egy ilyen túlmisztifikálandó dolog lenne. Annyi tartás egy felnőtt emberben kell, hogy legyen, hogy ne részegedjen le. Ha mértékkel fogyaszt, akkor pedig nincsen baj a kultúrált alkoholmennyiséggel sem.
2018. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

Az a véleményem, hogy ez a ló túloldala. Szerintem valami nagy gyerekkori traume kellhet ehhez (alkoholista szülő veri a gyerekét féle emlékre gondolok) vagy valami nagyon radikális gondolkodásmód, hogy valaki soha ne igyon alkoholt.


Az alkohol nem a gonosz műve. :D Elég fura embernek tartom azokat, akik tudatosan nem isznak SOHA. Én sem szoktam sokat inni, még sosem voltam olyan részeg, hogy ne tudtam volna felelősséget vállalni a tetteimért. A mértékkel ivást preferálom és tudom értékelni, hogyha más is ilyen.

2018. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

Semmit. Az ő dolga.

Remélem nem azt várod, hogy agyba-főbe nekiálljunk őket dicsérgetni (habár biztos lesznek ilyen válaszok is), mert ez nem teljesítmény.

2018. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Elfogadom. Egyébként meg semmi közöm ahhoz hogy más mit iszik. Ez kábé olyan hogy én meg sosem dohányoztam és sosem füveztem. Szerintem ezért nem néznek le sehol sem.
2018. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
Igazuk van. Ha megvannak alkohol nélkül, miért innának? Születésnap, szilveszter alkalmából, csak azért, mert "szokás", miért változtatnának?
2018. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
Most lehet megleszek kövezve a véleményemért: Nem csak az én észrevételem, hogy általában azok akik nem isznak soha alkoholt, némiképp merevebb személyiségek. Nem azért mert nem isszák le magukat jókedvűre, hanem mert korlátokat szabnak az életükben, ami az ilyen típusú embereknél nem csak az alkoholra korlátozódik. A legtöbb abszcinens a rossz példákból okulva tartózkodik az italtól, pedig létezik kulturált alkoholfogyasztás. Nekem ez olyan, mint amikor valaki azért nem mer felülni soha a repülőre, mert azok letudnak zuhanni. Van olyan női ismerősöm, aki úgy finnyáskodik egyes ételektől, hogy még soha életében meg sem kóstolta. Pl. a camembert sem kóstolná meg, mert csak annyit tud róla, hogy penészes, de az nem jutott el a tudatáig, hogy nemes penész és penész között óriási különbség van. Az a tipikus, aki csak a rántott húst és a pörköltet meri megenni. Számomra az ilyen emberek unalmasak, mert nem elég nyitottak az élet más területein sem. Bizony, az étkezési szokás jellemzi az embert, ez igaz az alkoholfogyasztásra is. Van olyan ismerősöm, aki azt mondta azért nem iszik alkoholt, mert egyszerűen nem szereti az ízét egyiknek sem. Férfi létére likőrt erőltetett már le magába, de megvan nélküle. Hozzá is teszem, hogy finnyás, mert húsból kizárólag a szín húst hajlandó megenni. Na én az ilyen palitól megőrülnék, mert nem lehetne vele leülni szalonnát sütni, vagy egy jót grillezni pácolt sertéstarjából. Végezetül kihangsúlyozom amit már leírtam, hogy "általában". Tehát akinek nem inge, ne vegye magára, mert biztos van antialkesz aki amúgy nem merev, de én többnyire ilyenekkel találkoztam.
2018. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%

Én azt gondolom hogy jól teszi...


Röviden és tömören kb ennyi.

2018. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%
Semmit, de sok antialkoholista felsőbbrendűnek érzi magát ettől, pedig ugyanolyan emberek.
2018. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!