Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti adnátok fizetést főállású...

Ti adnátok fizetést főállású édesanyáknak?

Figyelt kérdés
Csomó fiataltól nőtől hallani, hogy azért nem vállal gyereket, mert félti az anyagi biztonságát. Fél, hogy a munkahelye valahogy megoldja az elküldését, vagy attól fél, hogy ha megszűnik a nagy szerelem, egyedül marad egy vagy több gyerekkel a nyomorban. Ma már a házasság sem biztosíték semmire, így nem csoda, hogy sokan inkább a gyerekből sem kérnek. Viszont ha egy főállású anya, mondjuk három gyerektől kezdve közalkalmazotti fizetést kaphatna, akkor az egy elég nagy mankó lenne a családoknak. És nem utolsó sorban ha az állambácsi anyagilag megbecsülné az anyákat, talán egy idő után a közvélemény is jobban állna a kérdéshez. Mert mostanában legtöbbször inkább szidják a fiatal anyákat, minthogy segítenék vagy becsülnék őket.
2018. jún. 16. 22:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Nekem fizet valaki azért, hogy bevásároljak magamnak a tescoban?
2018. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ha fiatal vagy akkor most még nem. De a nyugdíjadat a mostani gyerekek fogják kitermelni, tehát ők fognak neked fizetni, hogy bevásárolj magadnak a Tescoban. Viszont kell valaki aki dolgozó embert nevel belőlük.
2018. jún. 16. 22:41
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Amennyiben megszűnne az anya munkaviszonya, abban az esetben jogosultnak tartanám egy bizonyos mértékű havi juttatásra a család anyagi helyzetétől függően, hogy a gyermekeinek meg tudja teremteni az egészséges életfeltételeket. Azonban ez Magyarországon lehetetlen.


"De a nyugdíjadat a mostani gyerekek fogják kitermelni, tehát ők fognak neked fizetni, hogy bevásárolj magadnak a Tescoban."

A nyugdíjrendszer már most sem tartható fenn, tehát aki előrelátó, az nem hagyatkozik az államnak semmilyen nemű segítségére.

2018. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíj rendszer is az összeomlás szélén van (egyáltalán nem biztos hogy nekünk majd lesz nyugdíjunk sőt), nem hogy még a kisgyerekes anyáknak is "fizetést" adjanak a gyereknevelésért
2018. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

1, A gyerek (még) nem kötelező senkinek sem, azonban;

2, Munka jó, fontos, ha van az embernek a megélhetéséért cserébe, így;

3, Befizet adókat a jövőre/jövőjére nézve.

Szerintem így is több támogatásban részesül egy gyerekes család-egyén, mint egy szingli, vagy csak gyerek nélküli pár, szóval szerintem hagyjuk ezt a témát...

2018. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy zseniális terv, a kisebbség 2 generáció és már utol is érne minket.
2018. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nyilván azt senki sem akarja. A cél az lenne, hogy a magyarság ne fogyjon ennyire. És lehetne ezt még árnyalni, lehetne több feltételhez kötni, hogy ne a tanulatlan réteg szaporodjon. Mondjuk néhány év munkaviszony simán lehetne feltétel. Vagy a gyerekek tanulmányi eredményei és magatartása függvényében lehetne emelni illetve csökkenteni ezt az anyasági fizetést.
2018. jún. 16. 23:44
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Gyermektelenként az én adómból fizetem a mások családi adókedvezményét, családi pótlékot, a CSED-et, GYED-et, az iskolai tankönyveket, a babakötvényt, a gyerek után járó szabadságot, én fogok többet dolgozni ha az anyuka a gyerek betegsége miatt otthon marad. De igen, még adjunk nekik fizetést is mert miért ne...
2018. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szerinted az általad felsoroltak számítanak? Tudom, ez nyers, de mindaz, amit a te fizetésedből a te kemény munkád után a családok megkapnak, az semmit sem ér. Ha átlagos a béred, kicsi a gyes, kicsi az adókedvezmény. Nem elég arra, hogy négyen-öten éljenek csak az apa keresetéből és az anya által felvett gyesből. Hiába minden, ugyanott vagyunk, nem éri meg gyereket vállalni. Valamin mindenképp kellene változtatni.
2018. jún. 16. 23:58
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
"... nem éri meg gyereket vállalni." Hát, bocs, de ez kicsit úgy hangzik, mintha a gyerek csak egy üzlet lenne. Ha eleget fizetnek érte, majd "szülünk"...
2018. jún. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!