Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen egy proli család?

Milyen egy proli család?

Figyelt kérdés
Milyen egy proli család/ ember? Egy csomó válaszban látom, hogy "prolik", de milyen egy proli család? Hogyan viselkednek, öltöznek, élnek? Ti ismertek ilyet? Mondanátok egy történetet, hogy jobban megérthessük?

2018. jún. 19. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Azt szokták mondani, hogy klasszikus prolinak öntudata van, de kultúrája nincsen.


Tipikusan nem iskolázott vagy esetleg (előfordul ilyen is) első generációs diplomás. Életvitelében proli, azaz nincs igénye kultúrára, művelődésre. Nem vesz tekintbe senkit maga körül "a saját devizahiteles/csokos panelomba' azt csinálok, amit akarok" és a "nehogymá' ne flexeljek vasárnap reggel" mentalitása jellemzi.


Nem jár színházba, könyvtárba, hangversenyre, kiállításra, nem fogyasztja a kultúrát egyéb fórumokon sem. Tipikus szórakozása a tévé. Öltözködésében, étkezésében, szóhasználatában egyaránt igénytelen. Jellemző, de nem mindenhol, hogy a férfinak "jár"a munka utáni, rendszeres ivás, a csakegysörtől a részegségig, bármi. A felesége hepciás típus. A gyereknevelésükben is mentalitásuk tükröződik.


Számos kutatás elérhető a témában, kb a fentieket hozza ki mind.

2018. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeretettel meghívlak téged 1 hétre a családomhoz :)

Kulturálatlanok... pl. szellentenek és röhögnek rajta hangosan, mert milyen büdös. Ezt otthon, családi találkozón, üzletekben, bárhol.

Hangosak. Ha fél méterre állsz tőle, akkor is kiabálva beszél, ez a normál hangerő. Ha meg mersz szólalni, hogy picit halkabban, akkor sértődötten folytatja, hogy nála ez a normális, ne szóljon senki bele.

Anyámnak kihúzták egy fogát. Kapott 3 helyről is pénzt külön-külön, hogy csináltasson pótlást, mert szét fog csúszni az egész fogsora. Természetesen elvette a pénzt és nem ment el... Egyébként senki se mos fogat nálunk (rajtam és egyik tesóm kivételével), így mindenkinek majdnem fekete és dögletes bűz árad a szájából beszéd közben.

Nálunk csak a Mónika-show, Győzike-show, valóságshow, éjjel-nappal Budapest stb. műsor mehet a tévében. Nem kapcsolhatsz el és kötelező ott ülnöd és nézned, meg hallgatnod, ahogy a többiek visítva csapkodják a térdüket, mert milyen jók.

Van 4 kutya, akik nem szobatiszták, szóval ahova pisilnek-szarnak, az ott is marad. Azért az ágyról le szokták kézzel (!) seperni a kutyagumit, ha már aludni akarnak.

Minden nap minimum 4-5 kiabálós veszekedés apróságokon. Tényleg, kb az, hogy miiiiért a piros pólót vette fel a kék helyett?! Hallani 1,5 utcányira is rendszeresen amikor hazamegyek :(

Tanulatlanok és mástól is ezt várják. Tankönyvszéttépés/elrejtés, ha inkább azt olvasod valamelyik agyrohasztó műsor helyett és szobafogság. Természetesen a jó érdemjegyet is elvárják, hogy legyen mivel vagánykodni a munkahelyen, de ne tanulj, mert őket zavarja a látvány.

Öltözködés kiterjed annyiban, hogy amin 2-3-nál nincs több folt/lyuk, az jó. Nem baj, ha sokkal nagyobb a nadrág (pl én csomó ideig 38-as méret helyett 46-os nadrágot hordtam általános iskolában, mert majd belehízok szerintük)

Hangosak, feltűnőek, primitívek és ápolatlanok...

Lehet hálátlan dögözni.

2018. jún. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Pontosan olyan, mint egy újgazdag, sznob család, csak kevés pénzzel.
2018. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#1-es nagyon frappánsan megfogalmazta!

Amit kettes írt az is helytálló, de ugyanakkor nagyon szomorú is. :(

2018. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

A proli család.az, aki mindig nyafog, hogy nincs pénzük. Persze az asszonynak hetente új haja van, műköröm minden. Ájfón meg 10-20 ezres havidíjas csomag.

Férje meg vedel, tipszmikszezik, kocsmázik.


Gyárban dolgoznak, kereskedelemben, melósok. Persze egy évnél tovább nem maradnak nagyon sehol. Képezni magukat?? Nem is ismerik, csak a nyavajgást.


Panelban vagy hasonló tömbházban laknak.

Suzukijuk van vagy szirszar optikai tuningos, fullextrahifis 20 éves exnémet fosuk.


És a szomszédoknak mindig ki kell írni az üzenőfalra, hogy halkabban keféljenek.

2018. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, ahogy olvastam a válaszokat rá kellett jönnöm hogy a családom prolik gyülekezete :(

Hangosan beszélnek, apám mindennap iszik alkoholt, tényleg hangosan böfögnek és finganak és még nevetnek is rajta, anyám tényleg mónika meg anikó showt néz, nekünk is Suzukink van, a szüleimnek csak szakmunkás végzettségük van, gyakran veszekednek, folyton a pénz miatt nyavalyognak, pedig annyira nem vagyunk csórók, apám úgy vezet mint egy állat és ha rádudálnak akkor még neki áll feljebb.

Szomorú felismerés napja ez :(

2018. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Azért a Suzukiból levezetni a proliságot is elég érdekes
2018. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
3 diplomás apa és anya is mégis suzukink van :D
2018. jún. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azok az újgazdag sznobok, akik a pénzük révén hiszik azt, ők már valakik, közben kb semmi érdeklődési körük, tehetségük, kreativitásuk.

Tipikusan szomszédom fajta, egy suttyó fsz, mindenkit lenéz, de amikor próbáltam beszélgetni vele a munkahelyem igazgatójáról(színház) kb azt se tudta, ki az. (közismert ember)

2018. jún. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Én sokat gondolkodtam, hogy vajon a szüleim prolike-e. Nem hangzik túl szépen, tudom, de sajnos bőven van bennük proliság. Egyébként alapvetően értelmesek és megvan a magukhoz való eszük, meg nagyon társasági lények, tehát könnyen barátkoznak, de ugyanakkor vannak ezek a dolgaik:


- koszos a lakásuk. Mikor még otthon éltem, állandóan takarítottam, el is várták. Mióta elköltöztem, a takarítás már annyira nem fontos, a WC folyamatosan össze van sz*rva, féknyomos, pisi után nem húzzák le, mert minek, ott áll a húgy a WC-ben, akkor is, amikor jönnek vendégek

- nem mosnak kezet WC használat után, főzés előtt, vagy amikor bejönnek az udvarról és ott dolgoztak. Anyám simán nekiáll főzni koszos kézzel

- nem mosnak fogat és a húgomtól sem várják el. 12 éves, de már vastagon le van rakódva a lepedék a fogain. Arról nem is beszélek, hogy fogszabályozásra volna szüksége, de minek az, ugye...

- rossz a szeme anyámnak és apámnak is, de szemüveget nem csináltatnának, pedig pénzük volna rá. Vettek a Tescóban egy ilyen olvasószemüveget találomra és azt használják néha

- soha nem olvasnak se könyvet, se újságot, sem a híreket, semmit

- nem járnak moziba, színházba, előadásokra stb, de a Szulejmánt mindig nézik

- képesek az utcán enni kézzel a csirkecombot, a csontot meg eldobni, mindezt városban sétálóutcában

- anyám megosztja az összes save the planet posztot Facebookon, meg hogy milyen gonosz egy féreg az emberiség, de ha szólok nekik, hogy gyűjtsék szelektíven a szemetet, legyintenek, hogy minek azt

- szerintük a rák gyógyítható, csak a gonosz gyógyszergyártó cégek eltitkolják. Minden betegség gyógyítató számsorral, az angyalokat kérheted áldásért, imádkozhatsz és bármit elérhetsz, ha mindennap megeszel fél kiló reszelt gyömbért egy kiló répával, akkor 120 évig élsz egészségben. Szerintük minden bolti kaja rohadt egészségtelen, de a cigit zsinórban szívják

- soha nem képezték magukat, anyám 10 évig volt otthon egyik tesómmal, mert apám jól keresett és megtehette, ez idő alatt az érettségit sem tette le, most meg csodálkozik, hogy nem talál "normális" munkát, csak betanítottat

- ha mondod neki, hogy iratkozzon be esti suliba vagy legalább csak tanulja meg kezelni a számítógépet, kiabál

- folyton panaszkodnak, hogy nincs pénz, miközben amúgy elég jól élnek és a káros szenvedélyre meg a szórakozásra mindig jut nekik

- szerintük néha étterembe menni urizálás, mert "drága", de egy hét alatt többet elköltenek cigire


Fájdalmas volt ezt leírni, de a legrosszabb, hogy még sorolhatnám, mert több minden eszembe jutott még, csak nem szeretnék senkit untatni.

2018. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!