Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érettségi vagy munka?

Érettségi vagy munka?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most végeztem hegesztőként és nem szeretnék egész életében ebben a szakmában dolgozni az volt bennem hogy tovább megyek érettségire hogy a későbbiekben legyen egy érettségire alapuló szakmán is. Egyre nehezebben bírom itthon a szüleim teljesen más típusú emberek és ebből fakadóan elég sok vitánk van. A kérdés az hogy érdemes e tovább tanulnom vagy jobb lenne elkezdeni dolgozni ?

2018. jún. 13. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Egy jo szakmaval tobbre mesz mint egy erettsegivel. Kiveve ha ilyen terveid vannak mint pl. egyetem vagy foiskola.
2018. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Szép estét.Ha van munka és iskola lehetőség is,nem lenne jobb egyszerre?!

Pár év kihagyás után nem biztos hogy ismét visszatud ülni a padba....

Az érettségi követelmények viszont az ön számára nagyot változhatnak....

2018. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom csak nem igazán jőtt be a szakma és ez miatt gondolkodtam valami másban is. Emellett jó lenne pénzt keresni és később elköltözni
2018. jún. 13. 21:52
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Egyebkent erettsegizni estin is tudsz melo mellett:) Vagy barmilyen masik iskolat elvegezni ami nem igenyel ugymond "egesz" embert.
2018. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Sosem fogom megérteni az embereket, ha nekik semmi szakma nem jó, akkor minek tanulnak? Üljenek le és kezdjenek el pokerezni, utána pénzbe fogadni, abból később meg lehet élni, és független vagy mindentől.

Elmondanám hogy egy cigány gyerek, akiben meg van a szorgalom örülne a hegesztőnek, mert a mellé tanul egy nyelvet ahová szeretne menni, és megnyílik előtte a normális élet kapuja.

Csak a magyar ember olyan, meg úgy általában azok akik jó dolgukban megtehetik hogy variáljanak.


Magadért dolgozz, ha értesz hozzá és nem 2-essel mentem át, akkor nyilván el kell kezdeni hogy legyen tapasztalat, utána lehet válogatni a munkahelyek közül.


Érettségitől mit vársz? Tudod hány idióta csinálja még mert elismerést szeretne, és mutogathatja a családtagok előtt hogy nekem ez is meg van.


Nekem semmi szükségem rá, mert anélkül is ledumáltam az egykori és leendő munkáltatómat is, pedig pályakezdő voltam 21 évesen, és egy B-s jogsim volt.

2018. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nézz utána, hol lehet estin érettségizni. Jó szakmád van, de tanulni is jó, én biztatnálak. Ahol élsz a legközelebbi középiskolába menj be érdeklődni a tanáriba, hol van ilyenre lehetőség. Segítenek majd, és valóban több lehetőséged lesz utána.
2018. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen érettségizz le. Nem azért kell leérettségizni, hogy mutogathasd stb. és önmagában tényleg nem ér semmit, de az érettségire legalább lehet építeni és rengeteg szakma van, ami érettségihez kötött, illetve lehetséges, hogy később meggondolod magad és tovább szeretnél majd tanulni. Ha nincsen érettségid, akkor minden sokkal nehezebb lesz, ha esetleg váltani szeretnél... Most még fiatal vagy, most még benne vagy a tanulásban, szerintem később már sokkal nehezebben veszi rá magát az ember.
2018. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Vannak esetleg ilyen hétvégi képzések is, és akkor mellette mondjuk esetleg egy 4órás meló hétköznap ? (nemtom)
2018. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Jó de miért végezted el a szakmát ha nem szereted? Miért nem hagytad ott amikor rájöttél hogy neked ez nem tetszik? Már lenne érettségid ha akkor elkezded.

Szerintem ne érettségit csinálj hanem másik szakmát, olyat ami tetszik. Sokkal többre mész egy jó szakmával, mint egy érettségivel

Vannak okj képzések, végezz el egyet amíg teheted, ha most dolgozol pár évet és közben el is költözöl akkor onnan már nem fogsz tudni visszaülni az iskolába

2018. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Három éves szakma és én a második év közepén J rá hogy nem akarom életem végéig ezt csinálni , az érettségi pedig szakma után csak két év.
2018. jún. 14. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!