Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szoktatok azon gondolkodni...

Nem szoktatok azon gondolkodni, mennyivel jobb lett volna, ha nem Magyarországra születtek?

Figyelt kérdés
Nemrég jelent meg egy cikk, amely bár semmi újat nem mond, de az EU-n belül az egyik legszegényebb ország vagyunk. Annyira elszomorít, hogy gyakorlatilag egy szeméttelep lett ebből az országból, évek óta szégyenlek itt élni. Más is így van ezzel?
2018. jún. 19. 23:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%

Aki akar, menjen!

Engem az "úgymond fejlett nyugat" nemhogy nem vonz, kifejezetten taszít. (Persze, van egy-két kivétel, ahol szívesen élnék:))

Arról nem is beszélve, hogy hova lehetett volna még születni Európán belül (és kívül) is.

2018. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem szerencsés vagyok,hogy ide születtem ahogy te is és a többi magyar is. Lehet,hogy nem a világ legjobb helye,de rengeteg sokkal rosszabb hely létezik ahova születhettünk volna. Nem is tudod,hogy milyen háborúk zajlanak azokban az orszáokban ahol jelen van ez a radikális muszlim csoport, ott még az utcára se mehetnél ki kb, és bármikor elkaphatnának egy nyilvános kivégzésre. És mennyi olyan hely van ahol olyan szegénység van,hogy kis bungalókban élnek az emberek. Én inkább úgy nézem a dolgokat,hogy mennyivel rosszabb is lehetne,így ez a helyzet máris nagyon jónak tűnik,hogy itt élek.
2018. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Sokkal nagyobb eséllyel születtem volna Nigériába... Értem én, hogy korrupció meg minden egyéb (nekem is ki van a farkam), de azért szánalmas ez a hiszti... Mintha armageddon lenne
2018. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%

Jaja, az soha nem jó, ami épp van.


Én is szoktam ilyenen gondolkozni. A szüleim pár évig külföldön dolgoztak, sokszor eljátszom a gondolattal, mennyivel jobb lett volna, ha ott maradunk és nem költözünk vissza BAZ megyébe...

Annyi szerencsétlenség ért minket-részben tényleg helyhez köthető dolgok is, hogy biztosan jobb lett volna ott.

De ezen nem lehet változtatni, ez van.

2018. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%

Oda születtem, 33 évesen elköltöztem Svájcba. Ennyi, csak tenni kell érte.


Remélem, sokáig maradhatok itt, míg van munka a szakterületemen (IT), addig biztosan. :)


Ég és föld a kettő, nincs az az isten, hogy visszamenjek.


Azóta a párom is kijött már.

2018. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
28%
Jaaja, belegondolok, hogy milyen jó lenne gazdag/nyugati országba születni, de aztán rájövök, hogy a Föld lakosságának 80-90%-ánál még mindig gazdagabbak vagyunk mi magyarok. Szóval világviszonylatban nem rossz a gazdaságunk. Csak az keserít el minket, és a keleti eu tagállamok lakosait, hogy látjuk, mekkora gazdagság van a szomszédban, egy lépésre tőlünk. Akár mi is lehetnénk, mégsem lettünk ők...
2018. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem Magyarországra szültettem, mégsem jobb nekem sem.
2018. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

1. Biztos hogy nem vagyunk a világ 80-90%-ánál gazdagabbak, de még a 10%-ánál sem.


2. Nagyon szomorú, hogy sok ember azon az állásponton van, hogy ez így jó, mert legalább nem valami elmaradott putriban élünk, mint mondjuk Szomália. Tipikus magyar mentalitás, mert ahelyett, hogy azt mondanánk, annyit kell dolgozni, hogy az ember beledöglik, külföldön pedig sok helyen annyi egy iskolásnak a zsebpénze, mint a magyar kereset, ahelyett örülünk a jelenlegi állapotnak.


Aki pedig azt mondja, lehet menni, az gondolkodjon el azon, hogy hogyan menjen el a szerencsétlen, amikor az alacsony átlagkeresetek nem biztosítanak annyi pénzt, hogy legyen élhető alaptőkéje az embernek, ha kijut (és most itt nem a politikusok milliárdos bérével kell az átlagkeresetet kiszámolni, de nem is a bruttó bérrel, amiből világszinten az egyik legmagasabb %-ot kell levonni.

2018. jún. 24. 20:09
 19/21 anonim ***** válasza:
És mi van, ha nem vagyunk gazdagabbak 80-90%-nál? A boldogsághoz nem kell annak lenni, legalábbis nálam így van.
2018. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Carragher_x ***** válasza:
48%

"1. Biztos hogy nem vagyunk a világ 80-90%-ánál gazdagabbak, de még a 10%-ánál sem."


De, biztos, nézz utána.


"2. Nagyon szomorú, hogy sok ember azon az állásponton van, hogy ez így jó"


Újabb tévedés, a világban való helyünk felismerése és a fejlődésre való törekvés nem üti egymást, hanem egymás feltétele. Egyik a másik nélkül tespedés vagy panaszkodás csupán.

2018. jún. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!