Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik a "víz pazarlás"?

Létezik a "víz pazarlás"?

Figyelt kérdés
Lehet primitiv gondolat. De kinek szol ez a dolog? Inkabb a nagy vallalatoknak nem? Paks stb. A multkor neztem youtubon egy videot a kecskemeti viztisztitobol. Tehat akarmit csinalok azaz nagy wc akar a csapbol vizet engedek es kimegy stb a csatornaba kerul amit megtisztitanak es vissza engedik a tiszaba. Ha kint vegeznem a dolgom ez ugye elpqrolog ami szinten viz lesz. Tehat mi is ez? Valaki elmagyarazna?
2018. jún. 20. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit Paks felhasznál, az töredéke annak, amit a lakosság felhasznál. Ha senki sem takarékoskodik, akkor rengeteg vizet használunk el!
2018. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Létezik. Nem mindenhol olyan természetes dolog az édesvíz, mint nálunk, van ország, ahol sokkal szűkösebb a készlet, de a Föld vízkészletének eleve töredéke a fogyasztásra alkalmas iható édesvíz.


Mellesleg ezt olvasd el, érdekes:

[link]

2018. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az okes. De itt arra gonroltam hogy barmit csinalok az vissza jut a termeszetbr. A paks mrg nem hiszem hogy egeszseges lenne.
2018. jún. 20. 16:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Vissza is jut meg nem is. Nem véletlenül nincs minden bolygón víz. Illetve nem mindegy, hogy milyen vízről beszélünk, mert ami számunkra fogyasztható, az csak az édesvíz, és még az sem mindegy, milyen minőségű.
2018. jún. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ha nem jutna vissza az az 1% mar reg elfogyott volna:D
2018. jún. 20. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Az ivóvíz előállítása nem olcsó, nálunk pl. 600 Ft egy m³, részben ezért beszélnek pazarlásról. Én pl. nem folyatom feleslegesen a vizet, ha pl. szappanozom a kezem, vagy fogat mosok, fürdés helyett zuhanyzom, a wc-tartályt átalakíttattam takarékosra (nem kell az összes vizet leengedni, ami benne van), így több ezret spórolok meg havonta.
2018. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!