Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a depresszio...

Szerintetek a depresszio miert nem elfogadott itthon?

Figyelt kérdés

Ha valaki depresszios akkor o le van irva elmebetegnek,akinek a “dilihazban” lenne a helye.

Vagy a masik opcio az,hogy hisztizik. Mi az oka ennek,hogy Magyarorszagon az emberek meg mindig nem jutottak el agyilag arra a szintre,hogy komolyan vegyek ezt a betegseget.

A depresszio nem csak pillanatnyi depis hangulatot jelent,hanem azt amikor az agyad kemiaja megvaltozik.

Ez betegseg..

Annyi depresszios kerdesnel olvasom a hozzaszolasokat,es rengetegen irjak,hogy menj el futni,ne sirankozz,baratkozz,dolgozz,setalj es jobb lesz.

Hat marhara nem jobb nekem pl. Ez nem segit semmit mert nem a hangulatom rossz hanem a fejemben nem mukodnek dolgok

22/L.


2018. jún. 21. 12:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Én azt tapasztalom, hogy mindkét fél felől gondok szoktak lenni ezzel a problémakörrel kapcsolatban.


- Sokszor egy jelentősebb, de nem feldolgozhatatlan csalódást, rossz élményt is a "depresszió" skatulyába húz az elszenvedő, anélkül, hogy valóban megbizonyosodna arról, hogy helyes-e, amit önhatalmúlag diagnosztizál.


- A másik fél részéről, akik meg hurrogni szoktak, azok körében nincs jelentősebb ismeretük erről a problémáról, és nem fogadják el betegségként, lekicsinylik a bajt.


Szóval az esetek igen nagy részében az okozza a konfliktust, hogy az illetők nincsenek tisztában magával a betegséggel. Először ismeretekre kellene szert tenni ezzel kapcsolatban, és ennek tükrében hozzáállni a dologhoz...

2018. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Igen, viszont sokan semmit nem tesznek még a gyógyszert sem szedik be. Én sem akartam beszedni, senki nem szeret ilyen sz..okat szedni, de elegem lett, hogy állandóan csak aludtam és arra gondoltam milyen pocsék ember vagyok. És igen sport, meló és barátok segítetek. Depressziósnak lenni az, hogy minden nap túl kell lépni a betegséget, még akkor is ha lehetetlenek tűnik. Ez olyan, mintha egy gödörben lennél. Orvosok probálnak segíteni kimászni, viszont neked is el kell indulnod. Ha viszont a gödör mélyén leülsz és nem mozdulsz, akkor 20 év mulva is ott leszel.
2018. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
34%
Pedig nem hiszed el, de nekem segített a sport és az emberek felé nyitás, meg az állatokkal foglalkozás
2018. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

én voltam súlyos depressziós, tudom milyen

ezen a sport meg hasonló tevékenységek nem segítenek sokat, javítani tudnak max egy fokot


első kézből tudom, hogy jobb kerülni a depressziós embereket, mind2 oldalról tudom milyen


addig örülj, amíg mások nem tudják milyen

2018. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

3-as akkor neked nem depressziod volt az biztos.

Depresszios emberen ezek nem segitenek.

Olyan szinten le van szedalva az ember agya hogy minden lefaraszt.

Ha szeded a gyogyszert akkor az helyrebillenti a szerotoninmukodest es utana mar lesz erod eljarkalni baratokkal,meg sportolni meg ilyenek.

2018. jún. 21. 13:54
 6/27 anonim ***** válasza:
43%
"Pedig nem hiszed el, de nekem segített a sport és az emberek felé nyitás, meg az állatokkal foglalkozás" Az a rokonom, aki öngyilkos lett, tartott kutyákat és sportolt, túrázott. Jöhet a következő okoskodó...
2018. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%

Hidd el, máshol sem veszi mindenki komolyan. Ettől függetlenül ismerhetnéd már a magyar embereket (tisztelet a kivételnek), itt nem szokás semmit és senkit elfogadni, ez a gyűlölködés és irigység országa.

Másrészről ha megkérdeznénk az embereket, 100-ból 90 azt mondaná, hogy depressziós, ami nem lenne igaz, már csak azért sem, mert a depresszió egy összefoglaló név.

Nem változik meg az agyad "kémiája", ez így hülyeség.

De nem is ez a lényeg. Depresszió a köznyelvben az is, ha valakinek van egy rossz időszaka, és nem hajlandó magát túltenni rajta.

A szakrendelésen pedig mindegyikre ugyanúgy felírják a hangulatjavítót meg az antidepresszánst, mindegy, hogy valaki csak unatkozik, vagy mondjuk fél lábbal az elmebetegségben áll.

A gond az, hogy a legtöbb "depressziós" nem hogy nem tud, de nem is akar a gyógyszereken kívül semmit kipróbálni.

Aztán vannak az olyanok, mint te, akikhez nem is szól senki, de előjönnek, elküldenek mindenkit a bánatba és körbeordítják a világban, hogy ők márpedig IGENIS NAGYON SÚLYOS BETEGEK és rajtuk márpedig SEMMI NEM SEGÍT és hogy meri ezt bárki megkérdőjelezni...

Igen, te depressziós vagy, és igen, HISZTIZEL.

Nem akarsz sportolni? Nem akarsz dolgozni? Oké. Ne csináld. Feküdj az ágyadban, a sötétben, sírjál, vessz össze minden barátoddal, írd ki mindenhova, hogy te mennyire beteg vagy, szedegesd a rivotrilt meg a többi finomságot, aztán kész.

Az a baj, hogy k**va sokan vagytok, és mind különleges elbánást és figyelmet szeretnétek, a segítséget nem fogadjátok el, a tanácsokat nem hallgatjátok meg, csak figyeljen oda rátok mindenki.

Az a baj, hogy ez képtelenség, mert lassan mindenki depressziós, pánikzavaros, és képzeld el, MINDENKI pontosan ugyanezt a dumát adja elő, mint TE, hogy márpedig Ő az igazi beteg, és a többiek csak hisztiznek...

Gondolj már bele kicsit.

2018. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Na akkor ahogy jottel huzhatsz is el innen.

Amig nem eltel at depressziot ami VALOBAN depresszio,amit pszichiater allitott fel mint diagnozis,amikor ugy erzed be vagy zarva az agyadba es nem tudsz kiszabadulni onnan addig ne okoskodj es irogass ilyeneket

2018. jún. 21. 14:25
 9/27 anonim ***** válasza:
29%
Úgy tudtam, hogy a depressziós ember kedvetlen és gyenge. Te kérdező igen dühösen és agresszíven provokáltál itt veszekedést. Érdekes.
2018. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

#9:

ez nem egészen így van


én pl mindig vidámnak mutattam magamat, egy álarcot mutattam

2018. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!