Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha te vennél fel embert a...

Ha te vennél fel embert a cégedbe, kérnél x év gyakorlatot? Másik: adsz kívülállók, laikusok szavára bármiben ha igazuk van?

Figyelt kérdés
2018. jún. 24. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt attól függ milyen pozícióra keresek embert. Nem mindegy, hogy pályakezdő is betöltheti a munkakört vagy mondjuk tapasztalt mérnököt keres a cég.


Mindenkinek adok a szavára ha igaza van. Az más kérdés, hogy a laikusok sokszor csak eltalálják az igazat, sokkal többször pedig nem. Ettől függetlenül meg szoktam hallgatni mindenkit. Legalábbis elkezdem és max leállítom mikor elkezd butaságokat mondani. Ezt várom el magammal szemben is.

2018. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta. Kis cégem van, mindössze 12 embert alkalmazok. Amikor könyvelői állást hirdettem, ott elvárás volt a szakmai gyakorlat. De van olyan munkakör ahol nem vártam el gyakorlatot, de hallgattam az érzéseimre.

Hallgatok a laikusok szavára, mert sokan valahogy ráéreznek a lényegre, de a döntés mindig az én kezemben van.

2018. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen pozícióba, ha beletanulható, akkor nem, inkább a kompetenciákat nézném az illetőnél, de mondjuk ha azonnal bevethető "kész" szakemberre lenne szükségem, akkor számítana a gyakorlat. Viszont a "kész" embereket meg is kell fizetni, míg a pályakezdő örül, hogy 120ért eldolgozik valahol, bár úgy tartom korrektnek, hogy ahogy nő a gyakorlata és a tudása az eltöltött munkakörben úgy a fizetését is növelni kell ésszerű keretek közt.


Laikusok véleményét meghallgatom, aztán mérlegelek, hogy megfogadom vagy sem.

2018. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!