Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az EMBEREK-nek mi...

Annácska39 kérdése:

Szerintetek az EMBEREK-nek mi a legfontosabb az Egészség, Pénz vagy a Szabadság (munkahelyükön ne legyenek rabszolgák és kiszolgáltatottak)? Hogyan raknátok sorrendbe? Várom válaszotokat!

Figyelt kérdés

2018. jún. 25. 00:15
 1/5 anonim válasza:
100%

Életbevágó kérdés, bármiféle irónia nélkül. Szerintem mindenki szabadságra, és egészségre vágyik Valójában, de amit tesz az életben, azt nagyrészt azért teszi, hogy pénzhez jusson, mivel azt gondolja, hogy minél több pénze lesz, annál dzabafabb lehet, illetve annál kényelmesebben élhet. Viszont ez sok esetben balul sülhet el, hiszen amint több pénzed van, még többet kívánsz, így sodem éred el azt az állapotot, hogy "szabad vagy". Illetve az egészségre is érvényes az, hogy ha már sikeres vagy a szakmádban/vállalkozásaidban, akkor vagy munkamániássá válsz a pénzhajhászattal egyetemben, vagy ellustulsz, szóval konklúzióként mégsem arányos a szabadság és egészség az anyagi gazdagsággal. Ami mindhármat elősegíti, az a mértékletesség, öntudat.

Beszélek én, aki szintén elbalzázta ezt a hármast, de mindig van új esély, ameddig nincs soktizmillios tartozasod, nem vagy rokkant es nem vagy eletfogytiglanban.

2018. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A kérdés azért költői, mert sokan a szabadságukat, és az egészségüket áldozzák fel azért, hogy némi pénzhez jussanak, s mindezt azért, hogy ezáltal megszabaduljanak a terhektől, a vitáktól, és a félelmektől, kvázi: felszabaduljanak; és hogy, testi, és lelki egészséget is vegyenek rajta; élelmiszerek, gyógyszerek, és egyéb hétköznapi luxus cikkek formájában.
2018. jún. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mo.-ra nézve hótmindegy... Azért szükséges az egészség, hogy a pénzkereséssel ki tudd váltani a szabadságodat.
2018. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az életkorral is változik. Fiatalabb korban az egészségről azt gondolják, hogy természetes és állandó... legalább is én így voltam vele. Tengődtem egy munkahelyen, ahol rosszul éreztem magam, hogy lakásra gyűjtsek és szabad lehessek. Meglett a lakás és ezáltal a szabadság, mert nem kellett tovább albérletet fizetnem. Ott is hagytam a helyet ezután, és kevesebb fizetésért máshol dolgozok most, mert az egészség lett a fontosabb.
2018. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt mondják amíg egészség van addig minden van.

A pénzből sosem elég, tehát felesleges hajszolni mert rámegy az egészséged is.

A szabadság? Kitől akarsz megszabadulni? A szüleidtől? Mindenki függ valakitől. A gyárigazgató sem mindeható, neki is vannak függelmei; ő is függ a körülményektől, a munkatársaktól és még sok mindentől. A rabszolgaság érzése bennünk van. Aki a munkát rabszolgaságnak érzi annak szerintem nem erre a világra kellett volna születnie. Gondold el mit érezhet az orvos az ápoló, a pincér. Ha létezik rabszolgamunka akkor ezek azok, mégis sokan ott élik le az életüket, mert nem a rabszolgaságot nézik hanem egyéb szépségéért vállalják

2018. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!