Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Áldozat. Nem áldozat. És mi a...

Áldozat. Nem áldozat. És mi a harmadik lehetőség?

Figyelt kérdés

34 évesen megelégeltem az áldozat szerepét.

Mi az áldozat ellentéte?

Azt mondják, hogy merénylő, elkövető, bűnös, stb.

Na de én ezt sem akarom.

Vajon mi lehet a harmadik variáció?

Hogyan lehet még leélni egy Életet valahol a kettő között,

az Arany Középúton? :)



2018. jún. 25. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Jogos önvédelmet gyakorló?

Nem tudom, milyen téren vagy áldozat (egyszerűen áldozattípusnak tartod magad, vagy egy konkrét embertől szenvedsz), de ha önvédelemből követsz el verbális vagy fizikai erőszakot, tehát azért csinálod, mert muszáj, hogy megvédd a határaidat, és nem azért, mert a szadista hajlamaidat éled ki, akkor nem vagy áldozat, és elkövető sem.

Szerintem.

2018. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Átlagos ember.
2018. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fish1 ***** válasza:
100%
Ha a lelki terror értelmében érted az áldozatot, akkor simán tanulj meg nemet mondani, illetve meghúzni a határokat, amiket nem engedsz átlépni senkinek. Ha látják, hogy van benned tartás, akkor alapból is kevésbé kerülsz ilyen helyzetbe, mivel érzik az emberek, hogy veled ezt nem tehetik meg. Ha valaki ennek ellenére is megteszi, magyarázd el neki, hogy mi a helyzet és hagyd faképnél. Majd magához tér.
2018. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak voltak!! :)
2018. jún. 26. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!