Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás esetén a bennmaradt...

Felmondás esetén a bennmaradt szabadság vagy kiadandó vagy kifizetendő harmadik lehetőség nincs? Nincs további duma halogatás trükközés a cég részéről?

Figyelt kérdés

Ha femond a dolgozó (vagy felmondanak neki mindegy) akkor a bennmaradt szabi (időarányosan) vagy kiadandó vagy kifizetendő? Nincs semmi lehetősége a cégnek csalni halogatni trükközni? Nem mondhatja hogy majd, később semmit?

Mert olyan helyről jövök el ami nem igazán akar szabit adni senkinek, ugyanakkor a felmondási időmet meg letöltetik velem, noha ez lenne az utolsó alkalom a szabi kiadására. Tehát ki kell fizetni.

Ugyanakkor már készül a záró elszámolás (nem hivatalosan de már láttam…) és a cég úgy gondolja hogy megkapom az utolsó fizumat és mehetek.

Na de akkor hol a szabim? Kiadva nem lesz az fix, és eszerint fizetni se akarják?


2016. okt. 16. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem maradhat bent!

Jár!

2016. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel egy munkaügyi perből sokkal drágábban jönnéneki ki, én nem is értem, hogy merül fel a sunnyogás lehetősége...
2016. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én jól megnézném, miket íratnak alá velem....
2016. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is megnézem majd hidd el.

Csak kérdés egy minimálbéres állás ki nem fizetett és benyelt szabija miatt érdemes -e ugrálni és esetleg bíróságra menni (mert ettől a cégtől ki nem vasalsz semmit hacsak nem bírósággal)

vagy köpni egyet aláírni aztán ne is lássuk egymást többet.

2016. okt. 16. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelembe véve, hogy a mü-i pereket 90%-ban a m.vállaló nyeri (pláne a te esetedben), felteszem elég egy blöff is...
2016. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lenne érdemes. Nem is kell hozzá ügyvéd, hidd el. Leírod, mellékeld a fénymásolatot és kész.

Munkaügyi felügyeletnek írj először. Ott bírságot is szabnak ki, hidd el, a munkáltatód plusz fizetni fog, csak vond vissza a bejelentést. Még így is megéri neki.

Igen drága a munkaügyi bírság manapság.

2016. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!