Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki 'székely'?

Mitől lesz valaki 'székely'?

Figyelt kérdés

Bocsi a hülye kérdésért, rögtön ki is fejtem hogy mire gondolok pontosan.


Mindkét szülőm Erdélyben, Hargita megyében született és nevelkedett.

Később kiutaztak Magyarországra, megismerni az ottani életet. Nem sokkal később úgy döntöttek, hogy nem is mennek vissza, hanem maradnak.


Én már Budapesten születtem. Kiskorom óta vittek haza a nagyszülőkhöz, később én magam akartam menni, így minden szünidőt ott töltöttem, amikor csak lehetett hazamentem.

(talán 3-4 éves lehettem, amikor a szüleim nélkül, "egyedül" mentem ki a nagymamámmal, a saját döntésemből)


Lényeg ami lényeg, mindig szerettem a gyökereimet, hű is voltam hozzájuk.


Viszont valamilyen oknál fogva elég gyakran megkaptam a "nem is vagy te székely" szöveget, többnyire az alsós osztálytársaktól, de hallottam pár felnőtt ember szájából is.


Pesten születtem, igen. Tájszólásom abszolút nincs, a szüleimnek se volt, nagyszüleimnek sincsen.

Nem vagyok paraszt sem (mármint a földművelő fajta, bár a másik sem)

Néha használok kinti szavakat, amikor épp elfelejtem, hogy Magyarországon nemigen értik (ejsze, lapittó, borkány - általában csak ezek)


Mitől számítanék székelynek? Miért nem lennék az (az értetlenkedők szerint)?


2018. jún. 26. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
te székely vagy attól lesz valaki székely hogy vannak székely felmenői
2018. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Gondolj bele, van egy magyar pár, kiköltöznek az USÁba, lesz ott egy gyerekük. Felnő, beszél magyarul és angolul is. Akkor ő mi?

Nem kell be skatulyáznod magad, az vagy aki lenni akarsz, másokra meg ne hallgass.

2018. jún. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Az vagy, aminek te gondolod magadat, semmi más nem számít.
2018. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Azok a magyarok, akik Erdélyben élnek, esetleg nőttek fel, azok a székelyek.

De mondjuk túl sok értelme nincs a kategorizálásnak, ezen nem kellene múlnia semminek.

2018. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Annyiban pontosítanék, hogy nem minden erdélyi magyar székely. Csak a székelyföldi.
2018. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!