Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek rólam?...

Mi a véleményetek rólam? Szégyellem magam, hogy itt tartok.

Figyelt kérdés

20 évesen érettségiztem, nem bukás miatt, hanem +1 év ovi meg 5 éves kéttannyelvű középsuli miatt. Az érettségim nem lett kiemelkedő, de angol emelt miatt van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám. Kihagytam egy évet, ez alatt dolgozgattam itt-ott, illetve csináltam egy javító matek érettségit. Ezután még mindig nem jelentkeztem egyetemre, hanem elkezdtem egy 2 éves OKJ-t, amit idén fejeztem be jeles eredménnyel (mellette diákmelóztam). Így már lesz elég pontom az áhított szakra, de sajnos már 23 éves vagyok...


Az általános- és középiskolai osztálytársak jó része idén végzett az egyetemmel, sokak már gyakornokoskodtak egy cégnél, de a többiek is találtak munkát. Aki meg nem tanult tovább, az 3 éve dolgozik, páran külföldön.


Elöntött a szégyenérzet, látva azt, hogy gyakorlatilag mindenki elkezdi most már a felnőtt életét, rám meg még minimum 3 év tanulás vár. Az én hibámból, mert ha jobban tanultam volna, és jobb érettségiket hozok össze, akkor lett volna esélyem korábban elkezdeni az egyetemet.


Volt valaki hasonló helyzetben? Kinek mi a véleménye rólam? Gyakorlatilag rettegek, nehogy valaki megkérdezze, mi újság, mert olyan ciki magamról beszélnem... :(



2018. júl. 1. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit szégyellned, nem léhűtéssel töltötted az időt.

Egyébként emelt érettségi középfokú nyelvvizsgával egyenlő.

2018. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi a véleményem rólad?

Már most okosabb vagy mint én, a nyelvvizsgád irigylem!

Én 0-dikos évolyamból 5 év alatt végeztem a középsulit, aztán fél év munkanélküli, aztán 2 év OKJ, után megint fél év munkanélküli, és végül 3 év alatt most végzek a fősulin.

Persze közben diákmelók, meg fusizás, de most vagyok 27.

és még egy szakdoga hátra van, meg a nyelvvizsga!


Szóval szerintem már most jobb vagy nálam! :)

2018. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Az a véleményem, hogy próbálj meg felnőtt ember módjára viselkedni.
2018. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Két tárgyból angolul érettségiztem + 70% (asszem ez a határ) feletti lett az emelt angol, így megvan a C1. Tuti, hiszen benne van az érettségimben...
2018. júl. 1. 13:11
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Nincs miért szégyenkezni. Egyetemhez amúgy sem késő soha. Én most 27 évesen leszek újra egyetemista, mégsem szégyenkezem. Igaz már van két diplomám, de akkor is. A tanulás a legjobb befektetés amúgy is.
2018. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs miért szégyenkezned, a saját életed éled, hozd ki belőle a legjobbat, a legnagyobb hiba, ha másokhoz hasonlítgatjuk magunkat megfelelési kényszerből. Felesleges, a saját céljaidat valósítsd meg, sikeresen lépdelj előre az úton, hogy közben másoknak ne árts.
2018. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jobb később mint soha. A bátyám 22 éves és csak 8 általánosa van. Elkezdte a középsulit is, de folyton iskolát váltott, majd szakot, de sehol sem fejezte be, így az általános maradt a legmagasabb végzettsége.

Még mindig nem nőtt be a feje lágya, ellenben veled. Ő most jelenleg tengődik és otthon alszik a tegnapi buli után, és valószínű még évekig csak a buli és az ingyenélőség marad neki mert ezt választotta. Nincs életcélja, és az a mottója, hogy "inkább most éljem ki magam, mint hogy akkor amikor már 40 éves leszek 3 gyerekkel." Oké ez szép és jó, de mire lesz gyerek ha semmije nincs? :)


Szóval ne aggódj, vannak tőled sokkal rosszabb helyzetben is. Egyébként meg az se szégyen ha valaki 30-40 évesen végez az egyetemmel, nem egy példa van rá.

Ha most 23 vagy, akkor feltehetőleg 26 éves korodra lesz egy diplomád, ami egyáltalán nem mondható későnek. Még így is jó helyzetben vagy sok más fiatalhoz viszonyítva.

2018. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
100%
Mit kellene szégyellned? Te legalább teszel azért hogy kijavítsd a korábbi hibákat és feljeszted magad. Az egyetemen senkit nem érdekel hogy hány éves vagy. Az ismerősök meg kapják be, semmi közük az életedhez.
2018. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most érettségiztem, 20 évesen, én is azért, amiért te. Az a lényeg, hogy legyen valami elképzelésed és küzdj érte, tök mindegy, hány évesen mész egyetemre. Ne érezd rosszul magad emiatt, a többiek véleménye meg ne érdekeljen. Csak magaddal és a jövőddel foglalkozz.
2018. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te csinálod jól!


Van egy szakmád, ami mindenre biztosíték. Eltartod magad ha kell.

Nem kezdesz bele olyanba, amit pár félév után megunnál.


Én eddig akárkivel beszéltem egyetemistákkal, 90-95%-nak fogalma sem volt, hogy mi a szarhoz kezdjen a leendő diplomájával, és hogy majd tényleg szeretni fogja-e, amit most tanul.


Szóval nagyon különleges társaság az osztályod, ha tényleg mindenki elsőre megtalálta, hogy mi az, amit szeretne csinálni.


Én második egyetememen vagyok. Elsőt otthagytam. Mostanival még szenvedek, csúszok. Volt közte pár év útkeresés is, depresszió miegymás. 26 éves vagyok, és most tudom mondani, hogy jó helyen vagyok, jó képzésre jelentkeztem, és amint végzek (köv félév remélem), olyat fogok dolgozni, amiben örömömet lelem.


Amúgy volt 68 éves csoporttársam is, ha azon aggódnál, hogy késő az egyetemhez. Ott senki sem öreg. Már nem számít a kor. Csak az, hogy akarsz-e fejlődni-tanulni, részt venni a közösségben stb.

2018. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!