Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok Amerikarol,...

Ti mit gondoltok Amerikarol, illetve az amerikaiakrol?

Figyelt kérdés
2018. júl. 1. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

minden megismert amerikairól mást és mást..


maga a terület nagy de nem vonz mert irtóan ki lett élve a föld és csomó természeti csapás következett az erdőirtásból

2018. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván nem lehet általánosítani egy egész ország lakosságával kapcsolatban, és magának az ország megítélésének a kérdése is komplexebb annál, mintsem hogy pár rövid mondatban,vagy szóban össze lehessen foglalni, de személy szerint én rühellem mind Amerikát, mind az amerikaiakat.
2018. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mintha az kérdeznéd, hogy mit gondolunk az EU-ról.

Van benne keleti, meg nyugai kultúra is...


Önmagában a nép, mindenhol vegyes, maximum annyiban mások, hogy a pazarló életmódot normálisabbnak tekintik, mint mi Európaiak. Nekik normális, ha egy autó 15L-t eszik, nekünk a 7 is sok. (ez az élelmiszer méretekre, az autók méreteire, a mindenre igaz)


Amúgy a pazarlásból sok dolog jó, és értékessé nőtte ki magát, mert ahhoz, hogy a hobbijára tudjon koncentrálni, sok lusta dolgot találnak fel (vesznek meg), és használják.

Visszazárható tízórais zacskó, piros lámpánál jobbra kisívbe szabad kanyarodni, ha előtte megálltál, és körbe néztél, az autópálya lehajtó sáv külön színnel van jelölve, nem kell olvasgatni, hogy melyik sáv a lehajtó, látod, hogy az sárga (nem zöld), stb.

Azt mondanám rájuk, hogy HATÉKONY nemzet.


Voltam kint CA-ban, és azt mondanám, hogy sok sok jó dolog van, amit átvehetnénk tőlük, de sok butaság is (van két sáv, amiből az egyik nálunk "fő", és a másik elfogy, tehát a kressz szerint az elfogyónak kell figyelni a fő sávra.

Ez náluk olyan, mint egy V betű, aki hamarabb ér oda, az megy, és az oldalsó visszapillantót nem tudják használni, tehát neked kell figyelni, hogy nagymama nehogy neked húzza a kormányt, mert Ő halad... egyenesen... figyelmetlenül.


Ha választanom kéne, hogy hol éljek, akkor a fizetésekhez (ami az életszinvonal fenntartásához arányaiban hasonló, mint itthon) mérten sok dolog olcsóbb (áfa nélkül, kizsákmányoló tömegtermelés miatt forog a piac, valódi black friday), tehát hamarabb veszel magadnak egy TV-t, autót, elektronikai kütyüt, mint itthon... De a lakás árak meg irreálisan nagyok (a többség bér lakásban lakik (albi)).

Szóval jó kint élni, csak az emberek furaságát (távolságtartását) nem tudtam hova tenni. Olyan felszínesen kérdezik, hogy "how are you?", a boltban... ez a köszönés! (de senkit nem érdekel, hogy hogy vagy! :) )


Szép szép, mert van pénz (még mindig csak CA-ról van tapasztaltom), de figyelmetlenek (a babakocsit rátolja a lábadra, és néz, hogy mért álltál az útjában), meg azért a túlsúly nagyon gyakori, kevés szép lányt látni (üde dolog, ha vékony lányt láttam), itthon jobb a látvány...


Szóval végülis mindegy, hogy hol élnék, van jó is, van rossz is. :)

SZERINTEM

2018. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%
dagadtak , hülyék ,rossz politika ,liberálisok,
2018. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
68%
2018. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Egyrészt elképesztően multikulturális. Másrészt pedig nagyon szabad. Hatmadrészt pedig pénzuralta, elnyomó. Kettősségek hazája. Egyszerre a legcsodálazosabb emberalkotta dolog, és a legundorítóbb is.
2018. júl. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
3%

Öntelt, pökhendi banda.

Ha már látok valami amerikai szart a tv-ben, kapcsolok is el. De mivel más nem nagyon van a tv-ben, szinte egy filmcsatornám sincs. Okádékom van tőlük, meg a filmjeiktől.

2018. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Régen részemről is ment a "HŰŰŰŰ", meg a "HAAAA", ma már csak van.
2018. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
az USAban senki sem hazudik. Tényleg hatékony, ezzel pedig kizsigerelik az enbereket. Egy usa ismerős mondta, ami szerintem most is jól jellemzi az egészet: money driven society. Ennek minden előnyével és hátrányával. Míg egy német nem ad el neked semmit, ha nem teszik a pofád az usa-ban ez nem így működik.
2018. júl. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

A kapitalista ideologiát nem tudom mért kell keverni a hatékony szó nemességével. Szándékosan nem hoztam politikát az első hsz-omba, mert a nép milyenségét nem a vezetőség politikája határozza meg!


A hétköznapi dolgokban igenis hatékonyabbak, mint bárki más.

(talán a Hollandokhoz és a minőségi termelő Németekhez lehetne hasonlítani őket)

És biza az amcsi rájött, hogy ha van pénzed, és kell az iPhone, akkor mindegy "milyen pfád van". Ezért is nem német cég az Apple... (és nem elemzem, hogy ez jó-e vagy sem), csak a méreteket láthatjuk, ellentétben egy Német telefongyártóval... (hirtelen nem tudok egyetse mondani)


És míg mutogatunk a butaságra, a kizsigerelésre, azért érdemes önkritikát tartanunk, hogy hány rokonunknak van a mocskos amerikai Apple termékekből otthon? (vagy bármilyen más elektronikai cucc, aminek az anyavállalata USA)

A fertő* működik nálunk is, a fogyasztók határozzák meg a termelést, főleg a szórakoztatóipar területén!

Ők csak kielégítik a vágyaink.

Ha nem lövöldöznének már évek óta egy elmaradott területen (technikailag már rég nyerniük kellett volna), akkor a mi benzin áraink is az egekben lennének... Az már senkinek nem tetszene...

Mutogathatunk, de az Ő kapitalista dolgaik miatt élvezükk mi is az életet jobban, mint pl a 90-es évek előtt...

És az olcsó Orosz gáz tiszta forrásáról nem is mondok már semmit.

2018. júl. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!