Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mit gondoltok Dél-Amerikáról?...

Mit gondoltok Dél-Amerikáról? Szerintetek milyen lenne ott élni?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon elkezdtem érdeklődni Dél-Amerika felé, egyszerűen hihetetlenül tetszik nekem az ottani életmód, a kellemes éghajlat, a csodálatos tengerpartok, az emberek lazasága és nyitottsága, a kultúra, a természet szépségei, a spanyol nyelv... Sokat gondolkodtam rajta, és szerintem felnőtt koromban szívesen élnék ott.

Arra vagyok kíváncsi, hogy nektek mi a véleményetek róla? Esetleg ha valakinek személyes tapasztalata is van, nagyon szívesen olvasgatnám :)



2018. febr. 10. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Milyen lenne Európában élni? Ha ezt kérdezné tőled egy dél-amerikai, akkor bizonyára te is azt mondanád, hogy ez így túl tág fogalom, tehát differenciáljon.

Dél-Amerika esetében én szintén ezt tenném. Nem lehet egységesen kezelni, hiszen van ott minden, dzsungeltől havas hegycsúcsokon át dús legelőkig, Az sem feltétlen igaz, hogy oda elég a spanyol nyel, hiszen a Dél-Amerika nagy részét kitevő Brazíliában nem spanyolul beszélnek. A kellemes éghajlat a partvidékekre és a két déli országra jellemző lehet, de javarészt esőerdő található Kolumbiától Perun és Bolívián át Brazíliáig. Ezek a területek konkrétan élhetetlenek egy olyan ember számára, aki itt, Közép-Európában nőtt fel. Nem csupán a klíma miatt, hanem az élővilág miatt is. Tehát azt nem nevezném szuper helynek. Az északi és keleti parti államokban a közbiztonság sem a legjobb, biztos hallottál már drogkartellekről, és a venezuelai államcsődről, stb. Turistaként még csak-csak elvan ott az ember, ha nem tér le a javasolt útvonalakról, de tartósan én nem laknék azokban az országokban. Brazília közbiztonságát sem kell bemutatni, gondolom, és a korrupciót mint jelenséget sem...

Ami jó hír azonban, hogy a két déli ország, Chile és Argentína eléggé hasonlítanak Európára, a trópusoktól jóval délebbre fekszenek, tehát élhetőek egy magyar ember számára is. Tehát én ezekbe az országokba mennék, ha mennék. Most csak a nagyobbakat említettem, de szóba jöhet még pl. Uruguay is. Az északi és középső kontinensrész azonban számomra felejtős lenne.

2018. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pár ország kivételével sokáig nem élnél az biztos...
2018. febr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
BÁTRAN KÉRDEZ BRAZILIA ROL HA VAN KEDVED TERMESZETES HA TECIK CSODALATOS KONTINENS EN BRAZILIAT AJANLOM PORTUGALUL BESZELNEK HA KIJOSZ IDE BELEJOSZ GYORSAN NEM KEL OTHONRUL TANULGATNI ARA VIGYAZ NE MEG MUTAS SOK KEZI PENZT UCAKON ROSZ FIUK SAJNOS VANAK BRAZILBA DE EZ NEM UJDONSAG OTHON PESTEN IS NEM SETALOL A BLAGA LUJZA TEREN DRAGA TELEFONAL MAS INFORMACIO NE FEJ NE RONCS EL UTAZASODAT AZAL HOGY FÉLEL A MÉDIA MANAPSAG EL AKARJA RONTNI A VELEMENYET A KOZVILAGNAK BRAZIL ROL HOGY SOK A RABLAS STB IGEN VAN DE HA VIGYAZOL MAGADRA ISTEN IS MEGSEGIT
2018. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!