Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit gondoltok Amerikáról?

Mit gondoltok Amerikáról?

Figyelt kérdés
Meghallgatok minden véleményt, de leginkább tapasztalatokat olvasnék szívesen. Milyen ott élni, közbiztonság, emberek, megélhetés, stb...:) negatív,pozitív is jöhet.
2017. aug. 20. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Bár csak ott élhetnék.
2017. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
22%
Bevallom őszintén, nem mernék beutazni olyan helyre, ahol egy Trump kaliberű ember az elnök.
2017. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Még mindig nagyságrendekkel jobb lehet egy olyan országbál ahol egy Orbán Viktor kaliberű ember az elnök...
2017. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Régebb szerettem volna ott lakni, mert hű, az mégis csak Amerika, tele van lehetőséggel, szinte sose unatkozik ott az ember. Aztán ahogy egyre nagyobb lettem, rájöttem, hogy nem egészen így működnek a dolgok. Jelenleg szeretem azt az országot, ahol élek, még akkor is, ha nem egy főnyeremény. Valahogy itt érzem magam biztonságban. Ha elvégzem az egyetemet, és lehetőségem adódik rá, akkor max Európán belül költöznék valahova, ahol jobban megfizetnének a munkámért.
2017. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Amerika vidéki városaiban nagyon rossz az internet. Szerintem azért ebben jobb Magyarország, hogy 3-4x jobb net van itt :D
2017. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
60%

Idén voltam kint Texasban és New York-ban (de csak mint turista).

Az emberek nagyon kedvesek és közvetlenek. Körülbelül mindig szóba elegyedtem egy idegennel (vagy többel) liftekben, boltokban, vagy mondjuk egy nagy úszógumiban egy vidámparkban. Mindenhol. Így ha bárki hozzád szól, ne lepődjél meg, ez ott teljesen természetes.

A közhangulat is teljesen más, mint Magyarországon. De még a "rohanós" NYC-ben is udvariasabbaknak tűntek az emberek, mint itthon...

Az, hogy az amerikaiak "buták", az egy hülyeség. A legtöbb, akivel beszélgettem, ezerszer lekörözte ezeket a magyar ("idióta amcsik!!!4!") megmondóembereket. A seven-eleven-ben dolgozó random fiatal srác is tudta, hogy Magyarország valahol Európában van. Persze lehet, nem mindegyik tudja, de a legtöbben már hallottak az országról egyszer-kétszer a hírekben.

Az "elhízottság" meg... Érdekes, én vagy csak normál vagy súlyosan elhízott embereket láttam. Akik pedig elhízottak, azoknál általában az egész család olyan.

A megélhetés... Én csak turistaként láthattam, ha ott élnék, biztosan többét tudnék mondani. Csak azt tudom, amit nekem meséltek az ottaniak. Texasban átlagban véve nagy házak vannak (persze, belvárosok mindig másak), New York meg olyasmi, mint Budapest.

De 10 évnél idősebb kocsit csak egyszer láttam TX-ben. Pedig össz-vissz 22 órát kocsiztunk egy bérelt autóval az autópályákon. De sok munkalehetőség van, ezt nekem is elmondták páran.

Az árak változóak. Az amerikai márkák átlagosan olcsóbbak. A Converse cipők (eredeti) Magyarországon 17-20E, kint meg kb. 13E Ft. New Yokr-ban minden drágább, de itt sem kell ijesztő példákra gondolni.

A közbiztonság is területtől függ. De soha nem éreztem magam veszélyben. NYC-ben sok "érdekes" ember van, de Manhatten-en belül (még a Downtown részeken, pl. Chinatown-ban) sem kell félni. Harlemről nem tudom, milyen a helyzet.

A texasiak szeretik a fegyvert. A 80 éves néniknek is vannak pisztolyai.



De összességében jó hely ez az Amerika.

2017. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!