Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai Magyarországon tényleg...

A mai Magyarországon tényleg ritka lenne az, hogy egy háztartásban minden nap lehet húsos étel és van jóminőségű gyümölcslé, sajt a hűtőben?

Figyelt kérdés
Nemrég 2 ismerősöm meglepve mesélte nekem, hogy voltak egy másik ismerősünknél és micsoda jóvilág van nála, mert volt gyümölcslé, sajt a hűtőben, az asztalra pedig minden nap tud letenni valami húst tartalmazó fogást, ha arra van igény. Eléggé megrökönyödtem. Ez tényleg akkora kiváltság ma?
2018. júl. 6. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos, sok családnál így van. Nem olyan meglepő.
2018. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk is, a fő étvágyoltó étel a vajaspirítós vagy egyéb péktermék. Ásványvízzel öblítem.

A hús és a gyümölcslé luxus. :(

2018. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy gondolom, hogy lassan már tényleg itt tartunk. Pont a minap beszéltük párommal, hogy egy magában az ember, már fennt sem tudná magát tartani. Mi nem keresünk sokat én 91et, párom 130at. Ha mindent kifizetünk,(egy hitel, számlák, telefon számlák stb), igen csak kevés marad. Nem költünk semmi luxus cikkre, egy kocsink van, mindenből a legolcsóbbat vesszük, és így is vagy nem tudunk, vagy csak alig tudunk félre rakni egy kis pénzt, amit nem nyaralásra költünk, hanem , ha esetleg valami baj jönne legyen mihez hozzányulni. Én ezt érzem, ebben élek...
2018. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem gondolom, hogy átlag feletti dolgok lennének ezek. Valamilyen üdítő, babavíz és sajt mindig van a hűtőben, 7-ből 5 nap biztos, hogy eszünk húst. Sőt, majdnem minden nap friss zöldséget, gyümölcsöt is. Viszont marhaságokra nem költünk. Nem cigizünk, én nem iszom, a férjem max heti egy sört fogyaszt. Rengeteget sütök, így nem kell nasit venni, vagy csak ritkán, ha valamit nagyon megkívánunk. Sokszor a péksütiket is én sütöm reggelire, hétvégén mindig sütök kenyeret vagy kiflit.
2018. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%

Akinek van kocsija az ne szóljon egy szót se. Elfolyik rá MINIMUM havi 30 ezer.

Nyilván ez méginkább igaz a dohányzásra stb

2018. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Van ahol az, van ahol nem.


Csak magam nézve, csóró egyetemistaként szinte minden luxus volt. Most relatív normális, 350+ fizuval megengedhetem, hogy költsek kajára, kisebb étteremre, akár gyors kajára.


Az sem mindegy kinek mi a prioritás, van aki inkább vesz 3 liter kólát mint 1,5 liter gyümölcslevet. Vagy vesz 2 sört, veszi az édességeket, holott ugyanannyiból kijönne ha húst venne és egészségeset enne. Annyi szemetet esznek isznak az emberek, hogy rossz rájuk nézni.

2018. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Vagy például én nem cigizem, nem is igazán iszom, csak havi 1-2 haveri társalgásnál. Nem bérelek teljes albérletet, csak szobát. És így sokkal több jut minden másra.
2018. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

A kevés fizetésből is lehet mindennap hús és gyümölcs az asztalon. A gond az, hogy sokan nem tudják meddig ér az a bizonyos takaró. Van olyan vsalád a környezetemben, akik fizetéskor drága gyümölcsöt esznek, vagy karaj a reggel,, ebéd, vacsora 3 napig. Utána meg örülnek, ha krumplis tészta jut ebédre. Na én ezt nem tudom megérteni.

Mi sem élünk nagy lábon, de ha kiszámolom, hogy mennyit tudok költeni élelmiszerre, akkor próbálok úgy vásárolni, hogy abban legyen minden, amire szüksége lehet egy családnak

2018. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Mi az hogy ne szoljon akinek kocsija van?! Kérdem én szerinted hogyan járunk be dolgozni 63km-t? Gondolod, hogy busszal vagy vonattal be érnénk, akár 7re is 63kmről? Mikor a legelső busz ami megfordul a településen az is 5:50kor jön. És még mellé helyijárat stb?? Ne haragudj, hogy megengedjük magunknak a kocsit, hogy el tudjunk menni dolgozni...
2018. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
Mi így nyáridőben lecsót eszünk meg paprikás krumplit, pecsenye hétvégén kerül az asztalra. Pedig kéne, mert vashiányos vagyok. Télen a mirelit zöldséges rizottó és a krémlevesek a menők hétköznapokon. Szóval igen, minden nap friss hús az luxus.
2018. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!