Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok, ti mit szeretnétek...

Lányok, ti mit szeretnétek elérni az életben karrier szinten? Elvagytok pénztárosként a Tescoban, dohányboltban, vagy pultosként kocsmában? Miért olyan ritka az ennél nagyobb elképzelés?

Figyelt kérdés

Nekem soha életemben nem volt rendes munkám, de folyton dolgoztam, elég merész üzleti befektetésekbe vágtam bele, amikből a hozzáállásom miatt jól jöttem ki, és így 27 évesen bár kitűnök a környezetemből, azt hittem, mára többre viszem.

Párkeresésnél viszont csodálkozom, hogy a lányokban nincs küzdőszellem karrier szinten - legtöbben boldogan elvannak (akár diplomával) a Tescoban vagy dohányboltban, pultosként kocsmában (mondhatni ez a divat, vagy nem tudom), számomra érthetetlen olyan helyen dolgozni, ahol se nyereség, se kilátás bármi féle előrébbjutásra.


Itt jegyzem meg, hogy az "erőltetettebb mosolyú" kategória próbál pénzes pasival összejönni, a látszólag értelmesebb valahogy elvan... és akad egy egy kivétel, aki "vágjunk bele, csináljuk" belead mindent, hogy saját szigete legyen a Karib-tengeren.


2018. ápr. 20. 20:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Mert ilyen közegben vagy. Mivel én gimnáziumba jártam (onnan mindenki egyetemre ment) és egyetemen is csak egyetemistákkal vagyok körülvéve, pont nem ezt látom, amit te.


Egyébként ha ránézel a szakmákra, nem sok olyan van, amit nők választhatnak: virágkötő, varrónő, cukrász, műkörmös... És kb kifújt. Férfiaknak van millió asztalos, kőműves, esztergályos, burkoló, festő stb képzés, amikkel jobban is keresnek, mint a nőies szakmákat űző nők, másrészt ezekért nincsenek lenézve.


Persze lehet mondani, hogy akkor a nő is legyen esztergályos, emancipáció van. De megnézném, melyik férfi fogadná el azt, hogy a barátnőjének "férfias" szakmája van, esetleg emiatt a fizikuma is férfiasabb, mint magának a férfinak...

2018. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
"saját szigete legyen a Karib-tengeren" chh...
2018. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb háziorvos, gyerekorvos nő, de a kórházi orvosok között is jelentős a számuk, és a fogorvosok között is. A könyvelők között is több a nő, és egy ügyes könyvelő nagyon jól keres. Korábbi munkám miatt sokat mozogtam bírósági körökben, bírók, ügyvédek, ügyészek között is rengeteg a nő. Bankokban is rengeteg nő dolgozik, magasabb pozícióban is. De lehet, hogy ezeket a nőket te észre sem veszed, mert nem a fitnessz, fodrász, kozmetikus, körmös, shopping tölti ki az életüket, hanem a tanulás és a munka. Nem barátnőkkel cseverésznek plázákban, menő kávézókban.
2018. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Én férfias területen szereztem diplomát... de pont ezért 5 éve parkolópályán van a karrierem. Eleinte tök lelkesen kerestem az utam, a lehetőséget, hogy esélyt kapjak, de mára már úgy állok hozzá, mint a megkeseredett gyakoris faszik a párkapcsolatokhoz. Belefásultam, nem érdekel. Annyiszor hagyták szó nélkül az önéletrajzom, vagy utasítottak el... feladtam. Nincs önbizalmam, nem hiszem el, hogy ennél többre lennék képes.

Mindig azt kaptam, hogy "kár, hogy nem férfi", "miért akar egy férfias területen elhelyezkedni?"... mindig azt érzem, hogy én kevesebb vagyok, mert csak a férfiakat ismerik el a pályámon.


Külföldre mehetnék igaz... de ott van a családom és a párom. Akiket nagyon nehéz szívvel hagynék el.


Csak beletörődtem és már nem is töröm magam. Nem akarom, hogy méricskéljenek, hogy azt firtassák miért megyek műkörmösnek.


Nem én leszek a következő Dr. Szöszi. És igen szomorú és frusztrált vagyok miatta. De ez van.

2018. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
89%
Én pont fordítva vagyok: hiába vannak nagyobb terveim, a párom elvan azzal, hogy legyen jó munkája, háza meg gyerekei, ettől az életképtől én egyenesen hányok. Nem akarok gyereket szülni, ahelyett, hogy programozóként más cégnek dolgozok szeretnék saját üzletet, vállalkozást csinálni.
2018. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Három diplomám van, karrierem csúcsát már elértem. Nem vágyon se pultos állásra, se dohányboltba, max átmenetileg, ha nem lenne semmi.

Nem tudom, hogy Te hol jársz, de manapság több a diplomás nő, mint férfi, és pont fordítva látom a pasikon, hogy nem törekednek a fejlődésre, nincs motivációjuk.

2018. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint olyan környezetben vagyok, ahol a lehetőségek száma konkrétan végtelen, fejlődni csak az nem tud, aki nem is akar. Olyan 60-40% a nők javára a nemi arány.


Szerintem te nagyon-nagyon-nagyon sztereotip környezetben mozogsz, ha tényleg ezt látod magad körül és nem csak kamuzol. Személy szerint nem ismerek olyan lányt, aki Tescoban vagy körmösként dolgozna (azaz, valakit ismerek, aki Aldiban, de ő sem pénztárosként hanem valami vállalatirányítási központban valami irodistaként jó fizuért), olyat viszont rengeteget, aki a maga szerencséjének a kovácsa.

2018. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Rossz körökben mozogsz.

Van egy gagyi diplomám, ahhoz képest viszont jól keresek (vidéken), a munkahelyem 5 percre van kocsival, napi szinten használhatom a nyelvtudásomat és szeretem, amit csinálok.

A világot nem szeretném ugyan megváltani, de fejlődni és változtatni mindig tudtam.

2018. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Én épp azt látom hogy manapság mindenkinek ilyen világmegváltó tervei vannak a jövőre nézve. Ha mást nem külföldre menni,akármit csinálni. Na ezt mondjukén sem igazán értem.

Nekik a pénz a lényeg,nekem meg az,hogy olyan munkám legyen,amit szeretek,és amiben jó vagyok,ha nem is leszek belőle milliomos. De attól még sikeres lehetek.

Megfigyeltem az ilyen eladó tipusú ismerőseimnél,hogy náluk a karrier,a pénz helyett a barátok,család van előtérben,és úgy igazából nem is tudom eldönteni melyik a jobb.

Amikor velük voltam,emlékszem eszünkbe se jutott még hogy több pénz kéne vagy hogy mit érjünk el az életben,csak együtt voltunk,ha nem volt pénzünk kimentünk a természetbe kirándulni,vízzel és otthoni szenviccsel,szombaton nem volt pénzünk szórakozóhelyre,ezért 3-an összedobtunk pizzafeltétekre és megsütöttük,filmeztünk,és esküszöm ez sokkal nagyobb élmény volt,mind a jelenlegi életemből bármelyik drága étteremlátogatás,vagy drága koncert,ahova ingyen mehettem be. Sokkal többet ért ha a kedvenceimre hosszú időn át sprórolt pénzből jutottam el,tele izgalommal és szenvedéllyel,most pedig egy mosollyal végignézek egy ilyet,mert ingyen volt,vagy épp könnyen ki tudtam fizetni.

2018. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom... a nagynéném is a tesco-ban dolgozik. Kvázi az adott nagyváros tesco hipermarket-ének vezetőhelyettese. Ő beérte a tesco-val. Nincs diplomája,se nyelvtudása. Mégis sokra vitte,lapátolja haza a pénzt. Legközelebb ha egy tesco-sra teszel megjegyzést gondold át.
2018. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!