Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai Magyarországon tényleg...

A mai Magyarországon tényleg ritka lenne az, hogy egy háztartásban minden nap lehet húsos étel és van jóminőségű gyümölcslé, sajt a hűtőben?

Figyelt kérdés
Nemrég 2 ismerősöm meglepve mesélte nekem, hogy voltak egy másik ismerősünknél és micsoda jóvilág van nála, mert volt gyümölcslé, sajt a hűtőben, az asztalra pedig minden nap tud letenni valami húst tartalmazó fogást, ha arra van igény. Eléggé megrökönyödtem. Ez tényleg akkora kiváltság ma?
2018. júl. 6. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

#5 válaszolónak: nekem fele ennyibe kerül a kocsi. Fabia, 1.2-s motorral,egy tankolás kibír egy hónapot. Mondjuk rajtam kívül más ritkán használja.(szüleimmel élek még,20 éves lányként)


Átlagos keresetből élünk , hárman egy ház tartásban. Hús szinte napi szinte kerül az asztalra, de gyümölcslé az ritkább tétel. Egy rész anyuék nem szeretik ezeket, én viszont igen, néha veszek (havi szinten 3-4doboz).Kicsit drága, de ha belegondolunk, egy fél liter sör is 200 forint felett van amit apuék isznak (nem alkoholisták). Én pedig pont a sört nem bírom lenyelni sem, szóval ugyan ott vagyunk, mintha sört vagy gyümölcslét vennénk.

Sajt van, az nem luxus (a trappista sajt. Persze az ilyen Lerdammer, Karaván típusú sajtok ahhoz képest, hogy mennyi van egy csomagban, drága. )

2018. júl. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem eleve etikátlan húst enni minden nap. Pont emiatt van ez a burtál ipari állatkínzás.
2018. júl. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Sokszor eszünk húst, amikor nem, az azért van, mert szerintem nem egészséges minden nap. Vidéken élünk, veszünk egy malacot, mehet a hűtőládába. Van az udvarban birka, tyúk, szoktam venni kacsát, gyöngyit. A családban többen horgásznak, így sokszor van hal is az asztalon. Marhahúst, kecskesajtot is helyiektől veszek, vadat a férjem főnöke szokott adni. Zöldségeket is háztól hozom. Nem minden olcsóbb így, viszont finomabb, egészségesebb és tudom, hogy mit eszek. Nem tudom a bolti hús árakat, de valószínűleg kevesebb féle húst ennénk, ha meg kellene venni. Gyümölcslé szokott lenni, azért az nem egy óriási kiadás. De az biztos, hogy nagyon sok olyan család van, ahol pirítós többször van soron, mint kellene.
2018. júl. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
Igen van, sok ilyen család. De okosteló is van ám mellette, ami durva...
2018. júl. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

Igazából ez étrendfüggő dolog is.


Nálunk pl. szinte sosincs gyümölcslé a hűtőben (max ha vendégeket várunk) mert csapvizet iszunk. Pedig elvileg telne gyümölcslére, de szomjat nem olt, tele van cukorral (cukros vagyok) és eléggé drága ha az ember minden nap fogyasztja. (Akkor inkább tényleg legyen itthon pár rendes gyümölcs, vagy zöldség.)


De sokan vannak akik azt a pénzt pl. olcsó édességekre költik (sok ismerősöm van akinek ugyan drágák a gyümölcsök, de chips meg valami csoki mindig van egy zugban.) A cigiről meg a sörről ne is beszéljünk.


Szóval szerintem nem csak pénztárca hanem mentalitásfüggő is.


Nagyjából egy éve kellett étrendet váltanom, és rokonaim közül sokan támadtak, hogy pl cukor helyett eritrittel (diabetikus cukor), liszt helyett teljes kiőrlésű liszttel vagy zabpehelyliszttel főzök magamnak. (meg ugye egészségesebbeket főzök minőségibb alapanyagból)

Ment a beszólogatás, hogy milyen drágák ezek a dolgok, és ők azért nem tehetik meg, hogy egészségesen egyenek mert szegények, és hát nekem ugye "könnyű". Igazából amennyire én tapasztalom, nem költök többet ételre ez után a váltás után, mert amennyivel ezek a dolgok drágábbak annyival többet költöttem régen én is csokoládéra, meg chipsre, a "rendeljünk egy pizzát" kiadásokról ne is beszéljünk. (meg tény tudatosabban ésszerűbben főzök mint régebben)

2018. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
Sokaknak tényleg luxus. Ha azt nézzük, hogy egy kiló hús kb 1500 forint és egy négy tagú családra számolunk napi egy kilóval, akkor kijön, hogy az havi 45000ft. Gyümölcsléből ez a család megiszik naponta 2 litert(az kb 2 pohár fejenként) és minőségi gyümölcslevet az ember 3-400 forint alatt nem kap, akkor arra is kijön havi 9-12000ft. Tehát kijön, hogy csak ez a két tétel 55 ezer forint (van ahol, az egész kajapénz kevesebb ennél) és akkor még nem vettek gyümölcsöt, zöldséget, tejet, felvágottat, kenyeret, tésztát...stb.
2018. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
72%
Én egyetemista vagyok, magamat tartom el, mégis minden nap eszek 30-50 deka csirkét. Erre elmegy 15-20 ezer, meg zöldség/köret 10-15 ezer. Nem érzem lukszusnak, durván 1100 ft/nap a kajám, de egész nap főtt ételt eszem. Persze vehetnék én is 3 péksütit ugyan ennyiért, mint a többség és nyavajoghatnék, hogy csóró vagyok. :)
2018. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
35%

Ahh ilyenkor jövök rá, hogy milyen hálás is vagyok a sorsnak azért amim van.

🙏

2018. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
55%

#15 szerintem ez tök fontos, amit írsz. Szerintem igazából az van, hogy sokkal több tudás kellhet egészséges étkezéshez, mint amivel alapból rendelkezünk. Ez a fő akadály. Meg szokások.


Ez olyan, hogy nekem van elég sok vegán ismerősöm és nekik nem teher ez. De látom, hogy rohadt sokat kellett tanulniuk, hogy finomakat egyenek napról napra. Az alap ember nagyon szűk ismeretekkel és rossz beidegződésekkel indul. És csak ilyen kényszer rántja ki és fordítja oda, tanuljon új dolgokat, új szokásokat alakítson ki. ezzel szemben nagyon könnyű megvenni a dolgokat és betolni.

2018. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos:(
2018. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!