Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az normális, hogy borzasztóan...

Az normális, hogy borzasztóan érzem magam, mióta elmúltam 20?

Figyelt kérdés
Pontosabban valamivel a születésnapom előtt kezdődött, és nagyjából három hónapja tart. Úgy kéne tekintenem magamra, mint érett, felnőtt nőre, aki képes megküzdeni egyedül a rá váró nehézségekkel? Elszálltak a "legszebb évek"?

2018. júl. 13. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A körülöttem élő legtöbb embernek (és nekem is) volt egy ilyesmi időszaka, ebben a korban. Alapvetően én fontosnak tartom elválasztani azt, hogy oké, jogilag vannak lényeges különbségek 18 év felett, amit ismerni kell és tudomásul venni, viszont személyiség terén,meg általánosan, ez nem egy szakadékszerű választóvonal. Attól, hogy belépsz mondjuk a húszas éveidbe, nem kell azonnal máshogy viselkedned, az úgymond "gyerekes" dolgaidat elhagynod, mert ilyen nem létezik az életben csak egy művi dolog, hogy valaki azonnal érett és felelősségteljes lesz. De szerintem át fogsz lendülni rajta. Az nem baj, ha kicsit átgondolod, hogy mik a terveid nagy vonalakban a következő évekre (tanulás, munka, nyelvismeret, barátok, költözés, hol akarsz majd tartani), csak teljesen felesleges hirtelen bepánikolni. Meg ha teljesen elnyomod magadban az eddigi éned, hogy te mostantól komoly legyél, azzal együtt elveszítheted a személyiséged rugalmasságát, ami pedig borzasztó sokat tudna segíteni a későbbiekben is, és tényleg ahhoz a (fiatal) korhoz kötődik, amikor még nem feltétlenül ennyi sok külső, főleg társadalmi és viselkedési jellegű elvárásnak próbálsz meg görcsösen megfelelni. A legszebb évek meg... azért 20 évesen csak nem szálltak még el, inkább pont hogy egyre jobban kinyílik a világ. Remélem lett bármi értelme ennek a kommentnek :)
2018. júl. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

jaj, én is így vagyok 25 évesen, borzasztó.


mindjárt jönnek a szemtelenül fiatalok vagyunk kommentek.

2018. júl. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mitől lesz valaki érett? Szerintem attól, hogy az adott szituációt ahhoz kellő komolysággal végzi el, és vállalja érte a következményt.

De Ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne gyerekesen is viselkedni, sőt!

Az érettség nem olyan, mint egy kapcsoló, hogy pöcc és mostantól te vagy az "felnőtt", hanem majd kialakul. Legvalószínűbb, hogy észrevétlenül. Azzal pedig, hogy eldöntsd melyek voltak a legszebb éveid még ráérsz várni jó 10-20-30 évet.

2018. júl. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Sokan vannak így ebben a korban. Mondjuk, 20 evesen azt mondani, hogy "elszálltak a legszebb évek", "kissé" túlzás.
2018. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínűleg ti reálisabban ítélitek meg a helyzetet, mint én.:D Sokan a gimnazista évekre hivatkoznak úgy, mint a "legszebbekre", innen jött ez a gondolat, bár talán vannak egy páran, akik tudnának vitatkozni ezzel a "frázissal".
2018. júl. 14. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!