Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A parom megiszik napi 3-4...

A parom megiszik napi 3-4 sört ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Most költöztem össze a párommal, nem iszik vizet se üdítőt hanem sört.. abból pedig 3-4 egy nap. Gondoltam cuki leszek, es vettem neki 2 dobozzal, de meg 2x venni kellett neki a hetvegen.

Sör szaga volt, a szájának és ő is átvette egy idő után azt a savanyu alkoholos szagot.. ami engem olykor kimondottan zavart.

Ha megmondom neki, hogy sör szaga volt akkor megbántódik, érzékeny téma számára ez a büdös vagyok nem vagyok büdös kérdés.


Attól is félek, hogy ez idővel rosszabb lesz. Vagy mégjobban rácsuszik.. függőségekre hajlamos típus.


Nem utolso sorban napi 4 sor az több mint 1000 ft.. én ott sporolok ahol tudok :( Fáj az, hogy 1000 ftok bennek el piára, én a 79ft-os ásványvizet iszom, nem költök üditőre sem..


Plusz az is zavar, hogy azért 3-4 sör már spicces állapotba tud hozni, nem akarom, hogy valaki folyton ittas(ka) legyen mellettem amikor én tiszta vagyok.


Köszönöm!



#sör #alkoholizmus #napi sör
2018. júl. 16. 13:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%

még kevesebbel is az lenne


de úgy is lesz pár alkesz akik megmagyarázzák, hogy ez nem az

2018. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Én is ìgy gondolom, de totál besértődne.. :/ csak nekem ez érthetetlen. Régen is ivott, de álltalaban elmentünk valahova, és ott az ember engedékenyebb, mert hat pl beültünk inni vmit. O sort kert.. vagy kajalni voltunk ő sört kért. Megnézem a hétköznapokat, hogy ha haza ér mi az első dolga stb..
2018. júl. 16. 13:21
 3/33 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen alkoholista, még meg is sértődik... sürgősen el kell erről beszélgetni, mert az nagyon nem normális, ha valaki minden nap fogyaszt alkoholt! Tapasztalatból mondom, ez csak rosszabb lesz. Ne akarj alkoholistával élni! Nincs olyan, hogy ennyi jár, megérdemlem, meleg van, ünnepelek, szomorú vagyok, ez nem sok, minden férfi ihat egy sört... stb. ócska kifogások mind és nincs vége soha!
2018. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
62%

aki minden nap iszik, az alkoholista.

akkor is ha 1 sört, meg akkor is ha 10-et.

2018. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
62%

Mond el neki a gondod. Ha megsértődik,ha nem.

Ha pedig nem változik akkor hagyd ott.


Vagy élj egy alkesz kellett aki túl hidztis.

2018. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Mivel rendszeressé vált, a napi életrendjének része lett az alkohol fogyasztás, ezért már alkoholista. De nemcsak ez a baj, hanem a sör tápértéke is jelentős, tehát gyors elhízáshoz vezet, mint fölösleges kalória.
2018. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Az, és a sértődés is annak a tünete - függő, tudja, hogy baj, és szégyelli.
2018. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%
Ez bizony alkoholizmus. És ha nem látja be, vagy nem is akar változtatni, akkor előbb-utóbb jön majd a bor, meg a tömény, vagy egyszerre mind a három. És olyan sunyi módon lopódzik be majd az életetekbe, hogy csak azt fogod észrevenni, hogy egy full alkesz pasival élsz együtt. Na, onnan aztán nincs visszaút, vagy csak nagyon nagy áron, de ez a ritkább. Szóval, vagy el fojtjátok most csírájában a dolgot, vagy igen rossz vége lesz a dolognak. Tapasztalat.
2018. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Igen, és mindenki "pár sörrel" kezdi...
2018. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
6%
Egy sör mindíg belefér.
2018. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!