Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Leszel olyan kedves, hogy...

Leszel olyan kedves, hogy értelmezed és véleményezed az alábbi tervemet?

Figyelt kérdés

Szóval szegény családban születtem, kezdtem.

Viszonylag hamar sikerre vittem egy egyszemélyes vállalkozást amiből lett pénzem.

Nem züllöttem el de ráéreztem a mondás igazságára, miszerint a pénz nem boldogít.

Most - hogy 9 év után meguntam az első melómat - találtam egy másik, kényelmesebb üzleti lehetőséget.

Ez az üzlet minimális tőkebeforgatással felfejleszthető nagyon komoly méretűre ezért azt csinálnám, hogy az alapbéren túl leosztanám a hasznot a munkásaimra.

Magyarul az én bérem sem lenne több mint a munkásaimé.

A bér így verné a nyugati bérszinteket az adott munkakörben.


A kérdés az lenne, hogy szerintetek hol fog elbukni a rendszer?

Én nem látom sebezhetőnek de több szemszög többet lát.

Mint mondtam tőkét nem kell felhalmozni, anélkül is tud terjeszkedni a cég.


2018. júl. 16. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Még szerencse, hogy konkrét dolgokat nem írtál a kérdésedben. Nyílván így mindenki megtudja válaszolni....
2018. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 October15 ***** válasza:
79%
Ott, hogy Magyarországon lesz a telephelyed. :D Viktor gondol egyet és hülyére adóztat, gondol egyet és te leszel a következő gázszerelője, megint gondol és karóba húzza a fejed. Nem mondanám, hogy egy kiszámítható gazdasági környezet uralkodik idehaza.
2018. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A könnyen jött dolgok hosszútávon sosem jók, mindig bukta. Légy óvatos.
2018. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mesélj egy kicsit magáról a lehetőségről, anélkül persze hogy túl sokat mondanál. Egyelőre annyit tudunk hogy a hasznot szétosztanád a munkások között, ez szép gondolat.


Egy probléma amit már most látni hogy alkalmazott nem vehet ki osztalékot a cégből, tehát bérként tudod neki kifizetni, ami után viszont a munkáltatónak is be kell fizetni a járulékokat (a bruttót meg kell szorozni 1.24-el hogy a munkáltató költségét megkapd). Másik probléma hogy a bért a munkaszerződésben kell rögzíteni, és minden hónapban oda kell adni (tehát ha rossz hónapod van akkor is ugyanannyit kell adnod, mint a jóban). Jutalomként valamennyit biztos ki tudsz fizetni, de nem a végtelenségig.


Ha mesélsz még egy kicsit sorolok még szívesen kérdéses dolgokat:) Egyelőre amit leírtál az egy jótékony szervezet, nem egy profitorientált üzlet.

2018. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Eszemben sincs, jó nekem a holland cégformák egyike, nagyon is.

Attól még lehetnek magyarok a telephelyeim és a munkásaim.

2018. júl. 16. 16:55
 6/14 A kérdező kommentje:

Hogy oda is válaszoljak:


Köszi, de nyilván titok, hogy mit, merre, meddig.

Tudom, egy adótanácsadó jól ki tudja elemezni, hogy mi az a minimum adó ami kötelező.


Jobban az érdekelne, hogy milyen hatása lenne a munkamorálra?

2018. júl. 16. 17:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szinte semmi információt nem adtál az elképzelésedről, amit meg is értek: "szolgálati titok." Így pedig a kívülállónak nincs mire támaszkodnia a javaslataival. Viszont van 9 éves tapasztalatod. Tedd a latba mindazt ami pro és mindazt, ami kontra. Mérlegeld, és dönts. Ha esetleg gondolod, írd meg privátban mindazt, amit még közölhetőnek gondolsz. Ha tudok, önzetlenül igyekszem tanácsot adni. Üzemvezetésben (annak termelési és műszaki ágazatában) jártas, nyugdíjas vagyok.
2018. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es válaszoló szövegét nagyra értékelem. Jártas lehet a dolgokban, konkrétumokat tudott felhozni.
2018. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy vállakozás mindig profitorientált. Persze ha hiányszakmáról van szó, akkor a fluktuáció megelőzése érdekében érdemes lehet a versenytársak és külföld elszívóereje ellen proaktívan emelni a béreket, így megtartva a munkavállalókat. Ennek van realitása.


Másrészt viszont nálunk nagyon olcsó a lakhatás, az ingatlanok, az albérlet egy nyugati országhoz képest. Tehát nem az ottani és itteni nettó fizut kell összehasonlítani, hanem azt, hogy mennyi marad a hó végén átlagos költegezés mellett.

Tehát ha valaki nyugaton 6-700 ezret keres, akkor itthoni áraknak lehet megfelelne a 3-350 ezer. Pl, nyilván országa-városa váltogatja.


Tőkét sosem kell felhalmozni. Ha nagyon sok elkölthetetlen pénzed van, akkor bízd befektetési tanácsadóra, vagy csak rakd be alacsony kockázatúba.

Vagy max egy harmadát magaskockázatúba is rakhatod. Vagy vásárolhatsz fel ingatlanokat, annak mindig meglesz az értéke.


Munkásoknak adni a pénzt nem sok értelme van, vagy talán, de akkor legyenek pluszelvárásaid, pl tréningre vagy képzésre kelljen menniük, tehát fejleszd őket! Kommunikációban, problémamegoldókészségben nagy lehetőségek vannak

2018. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

de egyszerűen nem akarok felhalmozni..


ha vmelyiknek a gyereke ebből a jövedelemből elkezd vállalkozni, sportolni vagy tanulni akkor többet ért a pénzem mint hogy én ülök rajta..

2018. júl. 16. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!