Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Leszel olyan kedves, hogy...

Leszel olyan kedves, hogy értelmezed és véleményezed az alábbi tervemet?

Figyelt kérdés

Szóval szegény családban születtem, kezdtem.

Viszonylag hamar sikerre vittem egy egyszemélyes vállalkozást amiből lett pénzem.

Nem züllöttem el de ráéreztem a mondás igazságára, miszerint a pénz nem boldogít.

Most - hogy 9 év után meguntam az első melómat - találtam egy másik, kényelmesebb üzleti lehetőséget.

Ez az üzlet minimális tőkebeforgatással felfejleszthető nagyon komoly méretűre ezért azt csinálnám, hogy az alapbéren túl leosztanám a hasznot a munkásaimra.

Magyarul az én bérem sem lenne több mint a munkásaimé.

A bér így verné a nyugati bérszinteket az adott munkakörben.


A kérdés az lenne, hogy szerintetek hol fog elbukni a rendszer?

Én nem látom sebezhetőnek de több szemszög többet lát.

Mint mondtam tőkét nem kell felhalmozni, anélkül is tud terjeszkedni a cég.


2018. júl. 16. 16:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Munkamorál... egy magyarnak mindegy... Akkor is ugyanúgy meglop és hátbaszúr, ha a világ összes pénzét adod neki fizunak.

Nálunk nem megy a partneri kapcsolat felettes-beosztott között. Ez társadalmi probléma(vagy nem probléma?). Lásd: fidesz észrevette, hogy erre hatalmas igény van, ezzel nyerte meg a vidéket és nyerte meg a választást. Ők ismerik a magyar embereket. Nekünk kell az, hogy csicskák legyünk, és le legyünk bacva mindenért, csesztetve legyünk stb.. vagy a szoci múlt miatt, vagy a génjeinkben van (bal sors ami régen tép). Előbbi talán a valósabb, mert a fiatalok közt elég gyenge a fityisz. Tehát ilyen generációs dolgokról is érdemes tisztában lenni. Tehát x y generációnak már azt mondják (fiatalok), hogy sokkal inkább dontosabb nekik a rugalmasság, mint a fizu. Régábbieknek a fizu a fontos, de mint írtam, egy bizonyos szint felett már nincs jelentősége.

2018. júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem vállalkozásba meg sportba fogják fektetni, pláne nem a gyerekükre haha 😃, hanem nyaralásra, hitelre, medencére, autóra, burzsujkodásra. Tipikus fasságokra. Ismét ők az idősebbek, gyöpösödöttebbek.


Huszonéveseknél még elérhető valami, célzottan, cafetériával akár, szervezett dolgokkal.

2018. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
sajnos van igazság ebben is.
2018. júl. 16. 21:52
 14/14 anonim válasza:

Mindenképpen célzottan kellene a pénzt jó helyre forgatni. Az ember mindig többet akar, ha több bért kap, drágábban fog élni és még többet akar. A könnyen jött pénz könnyen megy, tehát nem feltétlenül gondolnám, hogy az alapbéren felül szétosztanád. Esetleg lehetne teljesítményarányos plusz fizetés, de az nagyon jó gondolat, hogy a béred hasonló szinten mozogjon a munkavállalókkal. Ne is munkavállalókat akarj, hanem csapattársakat a munkához.

Hogy ne ülj a pénzeden tegyél jót másokkal! Ha a sportba fektetnél építtess egy uszodát, futóparkot bármit ahova a fiatalok járhatnak. Esetleg szponzorálj fiatalokat akik szerinted sokra vihetik, de anyagilag rosszul állnak. Szponzorálj menhelyet, vagy civil társulatot.

2018. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!