Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan közelítenéd meg?...

Hogyan közelítenéd meg? Hogyan értelmezed?

Figyelt kérdés
A gondolatok formálják a világot.

2017. okt. 30. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Pontosítsuk: a jó és értelmes gondolatok. A hamis és hibás gondolatok a világra kevéssé hatnak, az adott emberre jobban. Lesz belőle egy elveszett ember, vagy egy gátlástalan gazember.
2017. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az határozza meg, hogy jó vagy rossz, hibás vagy hibátlan a gondolat. Hanem, hogy tud e terjedni.
2017. okt. 30. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
1. nagyon el vagy tévedve. A rossz gondolatok is ugyanúgy formálják a világot, csak épp rossz irányba. Hogy csak a legismertebbet mondjam: Hitler.
2017. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is pontosítanék. Fizikai vagy filozófiai értelemben érted?


Én a fizikai értelmezéssel egyáltalán nem foglalkoznék, mert cáfolhatatlan, tehát nem tudnék vele mit kezdeni.


Ha filozófia, akkor megpróbálnék utánanézni az ezzel foglalkozó irányzatoknak, mert egészen biztos vagyok benne, hogy ezzel már nagyon sokan foglalkoztak nagyon sokat.

2017. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hallottam egyszer egy olyat, hogy bármi ami ma a világon van, jó és rossz, háború vagy béke, terrorizmus, bármi. Ezek mind gondolatok voltak fejekben. Mára valóság. Érdemes elgondolkozni, ilyenkor, mikor úgy állítják be pl. a válságokat, hogy jajj micsoda véletlen. Nem azok...
2017. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tud-e terjedni - ez valóban fontos gondolat.

A rossz gondolatok is tényleg tudják formálni a világot, de a példa (Hitler) nem jó. Különbség van a formálás és a kitérítés között.

2017. nov. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!