Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha két keresztnevem van és az...

Ha két keresztnevem van és az egyiket el szeretném törölni az simán kivitelezhető? Mit kell tennem hozzá?

Figyelt kérdés

2018. júl. 23. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem használod aztán kész. Sok olyan embert ismerek akinek két neve van de csak akkor derült ki, amikor hivatalos okból kellett a teljes neve.

Ha hivatalosan akarod akkor szerintem ugyan az a névváltoztatási eljárás mint amit egyébként is lefolytatnak.

2018. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2018. júl. 23. 12:30
 3/8 Kései Sirató ***** válasza:
Az anyakönyvvezetőnél kell benyújtani a születési névváltoztatás iránti kérelmet, 10.000,- Ft az illetéke. Meg is kell indokolni, de az elegendő indok, hogy a második utóneved nem használtad eddig sem és nem is szeretnéd használni.
2018. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Viszont ahol kell a születési neved, ott fel kell tüntetni akkor is, ha törölteted.
2018. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kései Sirató ***** válasza:
Utolsó, te nagyon rosszul tudod! Nem így van. A törlés lényege, h kap új születési anyakönyvi kivonatot és új személyit, olyan névvel, amelyik csak az általa kérelmezett nevet tartalmazza.
2018. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos, én eddig másképp tudtam. Belinkelsz egy erre vonatkozó jogszabályt vagy más leírást, ahol ezt pontosan leírják?
2018. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

[link]


Ezt olvasd el! A BFKH jár el, de a helyi anyakönyvvezetőnél kell benyújtani a kérelmet, ő továbbítja a BFKH-nak.


A név megváltoztatása azt jelenti, hogy a neved megváltozik. A régi neved onnantól kezdve nem létezik. Te sztem kevered valamivel, azzal, hogy házassági névként felbveszel egy nevet, de a születési nevedet akkor is minden iraton fel kell tüntetni. Ha a születési neved változott meg, akkor az új születési nevet kell használni és nem is használhatod a régit, mert minden állami és önkormányzati nyilvántartásban javítják, átírják. Üdv.

2018. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így már korrekt, köszönöm az infót én is.
2018. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!