Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mivel szoktatok random...

Ti mivel szoktatok random embereknek jót tenni?

Figyelt kérdés
Légyszi, a hülye kommentektől kíméljetek

2018. júl. 26. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Előre engedem le/felszállásnál, a buszon. Kinyitom/nyitva tartom

neki az ajtót, ha látom, hogy jön. Átadom a helyem a buszon, akárhol.

Aki kéreget, és olyan a kedvem, akkor adok neki egy kis aprót, vagy veszek neki egy üveg vizet/2-3 db zsemlét.

2018. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Mikor autóval közlekedem, akkor nem ütöm el a gyalogátkelőn tekerő biciklist.
2018. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Pl. pénztárnál előreengedem azt, aki 2-3 dolgot vesz, amíg nekem tele a kosaram, a tömegközlekedésen átülök máshova a kettesülésről, ha látom, hogy valakik együtt vannak, de nem jut nekik egymás mellett hely.
2018. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Volt, hogy felsegítettem a bokorbazuhant idősembert, volt, hogy a részegre hívtam mentőt, volt, hogy idősnek segítettem vinni cuccokat, és volt, akinek 1× kifizettem a vonatjegyét. Ma már részemről ez a "Teréz Anyu" szindróma kezd alábbhagyni.
2018. júl. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Szólok az embereknek, ha maszatosak, vagy le van húzódva a sliccük.
2018. júl. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Apróságokkal.


Korábban adtam pénzt hajléktalanoknak, manapság már nagyon nem teszem. Viszont legutóbb egy hajléktalan pár a hajléktalanszállót kereste, teljesen normálisak voltak, telefonon megnéztem nekik az útvonalat, elirányítottam őket. Meg is jegyezték, hogy milyen normális vagyok, mert mások meg sem álltak én meg pont ugyanolyan emberként beszéltem velük mint bárki mással.


Időnként turistáknak, nem helyieknek is segítek, mi merre van. Bár ezzel is fürödtem már be, mikor részegnek tűnő bácsikának hiába magyaráztam, hogy amit keres az 3 utcával arrébb van, mert vérig sértve hajtogatta hogy "márpedig pont itt kell lennie".


Vagy kérdeztem már meg részeg, rosszul lévő embert, hogy kell-e segítség. A többség azt se fogta fel mi van, de jobb a biztonság.

2018. júl. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagy ami nekem nagy halálom, a kihúzott táska.


Itthon mindig kipakolok, háti táskával járok boltba, munkába és időnként ki van húzva zsebe, lóg belőle a pénztárca, laptop. Még eddig egyetlen ember nem szólt, hogy figyelj már, ki van húzva a táskád.


Legutóbb ugyanezt láttam egy srácnál, megkocogtattam a vállát és szóltam, hogy ki van húzva a táska. A reakció erre az volt, hogy levette a táskát a válláról és onnantól kézben vitte tovább rám meg úgy nézett mintha épp most akartam volna kirabolni. Annyit se mondott, hogy b..szódjak meg". És még én éreztem magam kellemetlenül.


Ilyenek után nem csodálom, hogy senki nem akar "segíteni" mert annyit nem kap érte hogy "Kösz".

2018. júl. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!