Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetnének elfogadóbbak...

Hogy lehetnének elfogadóbbak az emberek?

Figyelt kérdés

Neharagudjatok, egy kicsit ingerült vagyok... Túl sok ez már nekem, nem tudom mit tehetnék, hogy egy kicsit jobban elfogadóak legyenek az emberek, a romákkal szemben.

Hogy hívjam fel erre a figyelmet?

Nem akarok folyton ezen rágódni, s közben semmit se tenni az ügy érdekében!

Igen, tudom, néhányan arra gondolhattok, hogy a roma származású emberek "putriban" élnek, és nem dolgoznak, a segélyből élnek, és rabolnak, mely szegénységbe gyereket vállalnak...igen,igazatok van, vannak ilyen emberek is, bár nem hiszem hogy azért élnek így mert roma származásúak..

Inkább azért élnek így, mert lusták és tanulatlanok.

Én őket se ítélem el, az ő dolguk, de való igaz, hogy kerülöm őket.

(azt,aki csak szegény de jó lelkű, nem rabol, és ilyesmik, nekik igazán tiszta szívvel segítek)

Most nem róluk lesz szó, hanem azon roma származású emberekről, akik habár roma származásúak, tanult, dolgos emberek. Akik ugyanúgy szeretnének beilleszkedni a tarsadalomba, mint más emberek.

Őket miért kell elítélni? Én félvér vagyok, de latszik rajtam.

Most nem kifejezetten rólam van szó, bár lehetnék én is a példa, engem is elítélnek, holott egy normalis családból származó, jó tanuló, normális viselkedésű, lelkiismeretes lány vagyok...

Egy csomó erre irányuló kérdés is van itt a gyk-n, hogy ha pl" Tetszik egy férfi, de a volt felesége roma származású és van is egy közös gyerekük, akkor ti összejönnétek vele? " és jön egy ilyen válasz rá hogy :NEM, zsigerből undorodom a cigányoktól.." vagy "nem, hétvégén jönne a gyerekkel a nagy putri család"

Nem is ismerik az anyát, lehet egy teljesen normális nő, vagy akar lehet nem, de miért egyértelmű az, hogy ha cigány valaki akkor már "putris" is?!


És butaság az, hogy az ilyen roma embereket nem ítélik el (pl én) mert elítélnek. Engem, és a testvéreimet, és a barátainkat, és még egy jó pár emberrel beszéltem már akik ugyanígy ezt élték át. Anyukám, a világ legszebb teremtése...annyira jó lelke van, pedig állandóan bántották,mégse engedte be oda a rosszat.


Azt se értem, akit megtámadott, kirabolt egy roma származású ember, miért a romákat utálja, miert nem a személyt aki csinálta?

Velem is történt már ilyesmi.

Nem tudnek elitélni emiatt egy egész társadalmat...


Neharagudjatok, ha túl ingerülten írtam. Csak egyszerűen sajnálom a sorstársaimat, sajnálom a családomat, fáj ez az érzés, jó lenne tenni ellene, jó érzés kiirni magamból még akkor is, ha támadás ér miatta.


Köszönöm, ha végig olvastad. Hálás lennék, ha kifejtenéd a véleményed, és megvitathatnánk ha nem egyezik az enyémmel, szívesen meghallgatlak.


További szép napot Mindenkinek!



2018. júl. 30. 16:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20%

" te népcsoportoat tudtommal a kutya nem kérte, hogy jöjjön ide "


PPPFFFFFFFFF.....


Mert aztán honfitársaink, akik elhagyták/elhagyják az országot nekik előre szóltak/szólnak ugye? Na ne hülyéskedj már ember! Egy fáradt nap után nem is értem mi a francot keresek sok kretén barom között, akik kisebbségi komplexusukat jönnek ide levezetni és verik a mellüket a semmire.

Vegyél már vissza az arcból!

2018. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 10.válaszoló :


Előszöris köszönöm a válaszodat bár mindjárt az első soraidból kitűnik hogy a célod nem is annyira a segítőkész válaszadás, hanem inkább az indulataid levezetése volt.

Igen, mégértem hogy Magyarországon elég sok embert ért cigányok által sérelem de az erőteljes túlzás hogy, itthon a bűncselekmények 100%-át csak cigányok követik el!


És ha már itt tartunk, kicsit boncolgassuk ezt a szót :

Azért használtam a roma szót mivel ebben a kultúrában jobban elfogadott egy nem ebbe a kultúrába származótól mint a cigányozás, ami egy nem cigánytól igenis sértőnek számít.Pont.

Ez minden liberalis polkorrekt ostobaságot nélkülöz, egyszerűen így van. Ha ebből a kultúrkörből származnál akkor ezt te is tudnád.


Ezen kívül azzal sem értek egyet, hogy egy népcsoport hibái miatt az egyes egyéneket elkell ítélni. Érdekelne hogy te mit szólnál ahhoz, ha egy külföldi országba kényszerülnél élni és ott csak azért ítélnének el mint egyént, mert magyar vagy (lásd Ausztriába "Magyarok, ne lopjatok!!!" tábla).

Az se megoldás,hogy ha nem tetszik akkor el lehet költözni.

Ezek alapján akár az ország 90%-a elköltözhetne hiszen itt majdnem mindenkinek van valami sérelme, ami nem tetszik.

Hova tovább érdekes egy olyan mondatot hallani egy ilyen elfogult embertől (nem hívott benneteket senki ide), akinek a népének az eredetmítosza már egy erőszakos országfoglalással kezdődött. Hogy is volt azzal a fehér lóval?!


Sajnálom hogy sok embernek a gondolkodásmódját az határozza meg hogy egyes emberektől milyen sérelem érte, és ezáltal egy adott népcsoport összes tagját (lett légyen az bármilyen normálisan elő, keményen dolgozó ember) ezáltal ítéli meg.

Remélem, hogy az emberek gondolkodásmódja előbb - utóbb a közösen éles problémáinak pozitív megoldása irányába terelődik, ahelyett, hogy folyamatosan csak a sérelmeinket dédelgetnénk, míg az a teljes életüket megmérgezi.


Megegyszer köszönöm hogy elolvastad a kérdésemet, és válaszoltál ra.

Remélem te is mérlegeled az álláspontomat. :)

2018. júl. 30. 21:03
 13/14 anonim ***** válasza:
40%

"Ez minden liberalis polkorrekt ostobaságot nélkülöz, egyszerűen így van. Ha ebből a kultúrkörből származnál akkor ezt te is tudnád."


Nem abból a kulturkörből származom. A néped magyar neve cigány. Pont. Én sem várom el, hogy mondjuk az UK-ban magyarnak hívjanak, jó a Hungarian is.


"Magyarok, ne lopjatok!!!"


Ezt a táblát cigányként felemlegetni nem kis pofátlanság, mert külföldön IS pont a Magyarországról kitelepült cigányok okozzák az ilyen táblákat.


"Az se megoldás,hogy ha nem tetszik akkor el lehet költözni."


A problémákon lehet javítani, az a másik megoldás. Ezen cigányként úgy tudsz javítani, ha itthon igyekszel normális életet élni. Viszont annyira tele van a többségi társadalomnak a töke veletek, hogy nem kell csodálkozni, ha vannak előítéleteink. Az előítélet teljesen jogos, és megalapozott, Magyarországon nem tusz olyan magyart mutatni, akinek nem okoztatok volna valamilyen sérelmet.


"akinek a népének az eredetmítosza már egy erőszakos országfoglalással kezdődött. Hogy is volt azzal a fehér lóval?!"


És volt ott leányrablás, meg nemi erőszak is dícshimnuszba öltöztetve. De ez volt kr. u. 800 és 1000 között. Most 2018 van. A cigányság még mindig a rablógyilkosság, késelés és nemi erőszak szintjén van. Mi már továbbléptünk, de szerencsére annyira birkák még nem vagyunk kint a svédek, akik hagyják a liberalizmus nevében, hogy halomra erőszakolják őket.


"Sajnálom hogy sok embernek a gondolkodásmódját az határozza meg hogy egyes emberektől milyen sérelem érte, és ezáltal egy adott népcsoport összes tagját (lett légyen az bármilyen normálisan elő, keményen dolgozó ember) ezáltal ítéli meg."


Ez nem teljesen így van. Én utálom a cigányokat. DE van több cigány ismerősöm is akivel jó a kapcsolatom, mert normálisan dolgoznak, becsületesen élnek, ÉS nem ajvékolnak mint egy liberális fürdősk..va, mert ők is elismerik, hogy a népetekkel rohadt nagy baj van.


"Remélem, hogy az emberek gondolkodásmódja előbb - utóbb a közösen éles problémáinak pozitív megoldása irányába terelődik,"


Én nem látok reálisan megvalósítható megoldást a problémára. A cigányságot csak önmaga udja felemelni. Belülről és alulról szerveződve. Erre azonban részetekről nincs igény, jó a bűnözés, és a posvány.


"Remélem te is mérlegeled az álláspontomat. :)"


Nincs rajta mit mérlegelni. Amíg a cigányság 60 százaléka bűnöző addig nem várható el a magyaroktól, hogy előítélet mentesek legyenek. Én soha nem bántottam egyetlen cigányt sem, soha egyetlen cigánynak sem szóltam be. Ha a munkahelyemen találkozom velük kedves vagyok hozzájuk. De azt ne várjam tőlem senki, hogy tapsikoljak örömömben, hogy húú de jó vannak cigányaink.

2018. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval nyilván egy népcsoport összes problémáját azokra az egyénekre kell levetíteni akik bár abból származnak, nem tehetnek azok bűneiről.

Még jó, hogy sohasem ártottál, bántottál egyetlen egy cigányt sem, hiszen az elmúlt üzenetedben sem lett felemlegetve egy bizonyos ájvékoló liberális fürdős k.va. :)

Az is teljesen egyértelmű hogy a külföldön élő összes magyar ember negatív megítéléséről a cigányság tehet, hiszen végülis odakint magyar magyarnak nem farkasa és nem próbálja meg egy jobb munkahelyért, egy jobb lehetőségért átharapni a torkát.

Nyilván az amúgyis kisebbségbe lévő cigányság (amely ezek szerint a véleményed alapján a kint lévők többségét jelenti) tehet az összes negatív megítéléséről.

Fehér ember soha, semmilyen bűncselekményre nem vetemedne.

Remek, hogy a magyaroknak 2018-ra sikerült kulturálisan továbblépniük, de olyannyira, hogy egy probléma megoldására nem látnak reális esélyt, csupán az azt okozó csoport egyéneinek egyes tagjait kiemelve azokon levezetni az összes bennük felgyülemlett feszültséget.

És természetesen az a legjobb hogy az ilyen kiemelkedő egyének (akiket itt most nem neveznék meg) próbálják a néphangulatot egy pozitív megoldás felé terelni hiszen a cigányság mint olyan nem nyitott a probléma megoldására, hiszen elvégre ez a kérdés sem született meg.


Félretéve az iróniát, nem tudom megérteni hogy miért könnyebb ilyen gyűlölködő életszemlélettel passzív-agresszív módon élni, ahelyett hogy a probléma közös megoldásán fáradoznánk.

Amint írtad, neked is vannak olyan cigány ismerőseid akik belátják hogy komoly a probléma, de ennek a problémának a megoldása szerintem kulturális szinten kezdődik, ahol nem egy népcsoportot közösen ítélünk el, hanem egyes kiemelkedetten viselkedő személyeket pozitív példaként állítva jobbá tenni a szemléletet, ezáltal motiválni a többséget.

Hidd el ha már több ismerősöd is emlegette akkor nyilván van Igény a változtatásra, de ennek a változtatásnak egyértelműen több oldalunak/több szereplősnek kell lennie nem elég ha egy probléma megoldása annyiban merül ki, hogy egymást savazzuk!

Negatív megoldásokkal ebben a világban kevésszer sikerült nagy eredményt elérni, és többnyire azok se voltak hosszú életüek.

Míg egy pozitív példával általában nagyobb, jobb eredményeket lehet elérni.

Ha ezt nem így látod akkor SZERINTEM a szemlélettel van a baj és amíg ez nem változik addig felesleges pozitív eredményt várni.

És zárásul nyilván senki nem várja el, hogy tapsikolva ujjongjál, "hogy jajj de jó, vannak cigányaink", de az sem megoldás ha ilyen egysíkú gondolkodásmódban csak azt fújod, ami a gyülöletkeltö szemléletedböl telik.


Amúgy a magam részéről Magyarországon születtem, magyarként nevelkedtem, de már csak a megjelenésem miatt is egy olyan kultúrkör negatív megítélését kell magamon viselnem a megjelenésem miatt, amire úgy érzem nem szolgáltam rá.

Kérdés, hogy terhes anyuka nem tudja egyedül felrakni a villamosra a babakocsiját akkor egy magyar megérdemli a segítséget, de egy cigány nem?

Ha én keményen dolgozok, mint bármelyik más magyar ember, csak azért kell lenézni engem, mert rám tekintve mást látsz?

Büszke vagyok arra,hogy magyar vagyok, és elvárom hogy az általam nyújtott teljesítmény és életszemlélet alapján ítéljenek meg, nem pedig az alapján, hogy rám tekintve milyen kultúrális sérelmek jutnak valakinek eszébe.

Azthiszem ezt minden értelmes, felvilágosult ember elvárhatja, származzon bármilyen népcsoportból is!

2018. júl. 31. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!