Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Enyhe autizmussal hogyan...

Enyhe autizmussal hogyan lehetnének emberi kapcsolataim?

Figyelt kérdés
Barátaim nem voltak soha, párkapcsolataim rövid ideig tartottak. Mindenütt csak az elutasítást kapom, szinte sehol egy pozitív visszajelzés. Nehezemre esik bárkihez hozzászólni, vagy akár a boltban kérni valamit. 21 éves lány
2015. jún. 27. 17:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Jársz kezelésekre?
2015. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kiskoromban jártam, de már nem.
2015. jún. 27. 18:24
 3/21 anonim ***** válasza:

2: Akkor miért akarnék egy olyan lánnyal járni, aki nem szeretne változtatni és javítani az állapotán?


Egyébként járnék veled, de nem úgy, hogy nem akarsz tenni a saját javulásodért. Egyébként kis korodban diagnosztizálták? Mert ha igen, akkor lehet, hogy nem is ez a bajod.

2015. jún. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kiskoromban diagnosztizáltál. 4 éves koromig nem is tudtam beszélni. A szüleim elvittek orvosokhoz és ők állapították meg. Olyan helyeken is voltam, ahol szintén autista gyerekek is voltak. Amikor iskolába jártam normális gyerekek közé, mindig kigúnyoltak a félénkségem miatt. Szeretnék változtatni, de nem tudom hogyan. Barátaim sincsenek akikkel kimozdulnék.
2015. jún. 27. 18:33
 5/21 anonim ***** válasza:

4: Engem is bántottak az oviban és iskolában is, mégsem vagyok autista. Szerintem a gond itt van, hogy hagyod, hogy befolyásoljon ez a betegség (már ha egyáltalán jól diagnosztizáltak anno). Ezt úgy értem, hogy beletörődtél, hogy ez van és nem tudsz belőle kitörni (tudom, hülyén fogalmaztam meg).


Szerintem az első lépés az lehetne, ha elmennél egy szakemberhez aki újra felállít rólad egy diagnózist és elmondja, hogy mit lehet tenni a helyzeteddel.


Tanulsz még, vagy már dolgozol?

2015. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Dolgozni már dolgoztam, de az is csak közmunka volt, így már vége. Tehát most se nem tanulok, de nem dolgozom. De amúgy biztos hogy az vagyok. Nagyon sok helyen bejártuk mi lehet a bajom, és megállapították hogy autista vagyok. Papírom is van róla.
2015. jún. 27. 18:41
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor dolgozni kell azon, hogy tünetmentessé válj. Még fiatal vagy, nem szabad feladnod.
2015. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De még is hogyan válhatnék tünetmentessé? Hogyan lehetnék olyan mint egy normális ember. Ha valakihez szólok, mindig bennem van hogy kinevetnek mert béna vagyok ilyesmi.
2015. jún. 27. 18:48
 9/21 anonim ***** válasza:
Gyógyszerekkel és pszichoterápiával. Gyakorlatilag tudnál úgy élni, mint egy "normális" ember.
2015. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A gyógyszerek és a pszichoterápia pontosan miben segítene? Amúgy alvászavaraim is vannak és a nagyobb zajok is zavarnak.
2015. jún. 27. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!