Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetnének barátaim?

Hogyan lehetnének barátaim?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és a gimi előtt elege nyitott voltam. Lettek barátaim és jól éreztem magam. Aztán 9.ben úgy alakult, hogy konkrétan senki sem akart velem beszélgetni. Mintha valami baj lenne velem. Elég sokat szekáltak is az évben ami miatt a mai napig nincs önbizalmam. Próbálok nyitni járok sportolni de valahogy senki nem szeretne úgy különösebben jóban lenni velem.

Nem tudom hol rontom el a dolgot.

A suliban sokszor lenézően néznek rám és olyan lralacsonyítóan.

Most azon gondolkozom, hogy viszek egy könyvet a suliba és azt olvasom inkább szünetekben.

Egy gimis buliban sem voltam még és félek kimaradj valamiből.

Tényleg próbálok ebben az évben úgy.. Nyitni de nem igazán sikerül.

Nincs valami ötletetek? :)


15L


2017. okt. 8. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez megy mindig kilencedikben, akárhova kerülsz.

Sokkal zárkózottabbak ebben a korban az emberek, mindenki szerez valahogy egy csoportot magának, ahol viszonylag elvan, ennyi, nincsenek nagyobb barátságok, mint általánosban.

Én próbáltam nyitni mindenki felé kilencedikben, de nem érdeklődött igazán senki irántam. Sosem jönnék ki velük, mert nekem túl gyerekesek, erre kellett rájönnöm. Elundorodtam tőlük, de kedves maradtam velük, ők ilyenek, kész, elfogadtam. Elkezdtem más osztályokban ismerkedni, bevált, azóta elvagyok.

Sokan vannak így ezzel, mint te. Maradj jóindulatú velük, kell idő, míg megpuhul mindenki, és többet kezdenek nyitni. Ha nem, semmi gond, van még rengeteg osztály a gimiben.

2017. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Így jártál.
2017. okt. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem azért viselkednek így veled mert félsz. Félsz a magánytól, az elutasítástól, félsz, hogy nem kedvelnek, hogy nem felelsz meg, hogy nem vagy elég jó, hogy mit gondolnak rólad, jah lehet, hogy menő se vagy. :)

Egy csapásra megváltozhat minden ha magadat adod bármilyen is legyen az, nem akarsz eljátszani valamit ami nem vagy. Paradox de csak magaddal foglalkozz és nézd a hatást :). Pacsi.

2017. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálom köszönöm:)
2017. okt. 8. 12:20
 5/5 anonim válasza:
Én emlékszem, hogy nekem 9.-ben az első napokban az volt a legszimpatikusabb, aki önbizalommal, nyitottan, rögtön mindenkitől szivesen megkérdezte, hogy hívják, melyik suliból jött, stb. Aki meg senkinek nem válaszolt, csak magába fordult az nem volt szimpi... Lehet akkor ezzen az első benyomás keltésen már túl vagy és nehéz ezen változtatni, de próbálj meg mégis nyitni valaki felé aki szimpatikus, vagy aki ugyanúgy egyedül érezheti magát mint te. :)
2017. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!