Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha borzasztóan...

Mit tegyek, ha borzasztóan féltékeny vagyok a barátnőmre?

Figyelt kérdés

Mindig fiatal anyuka akartam lenni, 3-4 gyerekkel. Anyukám engem 20 évesen szült, és szinte tökéletes a kapcsolatunk, olyan nekem, mint egy barátnő. Apával 15 évesen jöttek össze, és úgy érzem, hogy az övéké az a nagy igaz szerelem, amire mindenki vágyik. Valószínűleg tudat alatt ezért kerestem már én is 14-15 évesen a "nagy Őt", sosem akartam egyedül lenni... Nem szerettem, unalmas volt, vágytam arra, hogy valaki legyen mellettem, szeressen, foglalkozzon velem. Azt gondoltam, hogy 20 évesen már én is feleség, vagy legalább menyasszony leszek, 21 évesen diplomát szerzek és jön a baba, stb. Erre itt vagyok 24 évesen (ősszel leszek 25), szeptemberben kezdem a harmadik szakomat, amit szeretnék elvégezni (csak kéne a dr. a nevem elé). Jártam már velem egykorúval, nálam jóval idősebbel is, fiatalabbal is, de nem jutottunk el soha oda, hogy családot alapítsunk. A legtöbb az összeköltözés volt, de akkor pedig úgy éreztem, hogy megfulladok a közelségtől.


Ezzel szemben itt van a legjobb barátnőm, 22 éves, most jön a második babájuk jövőre. Pedig csak nemrég szült, a barátjával 7 hónapja voltak együtt, mikor kiderült, hogy terhes. Nem mondom, nem mutatom, de egyre jobban érzem, hogy irigy vagyok arra, hogy neki ott van a barátja, a babája, rendben van az élete... Ő pedig megjegyzi mindig, hogy jaj de jó nekem, hogy mehetek fesztiválokra, utazhatok, alhatok délig is akár és hogy úgy szeretné ő is befejezni az egyetemet. De nálam ezek mind pótcselekvések, mert még közel 25 évesen sem érzem, hogy rendesen tartoznék valahová. Mármint van családom, nagyon szeretem őket, hétvégente néha még átmegyek aludni, csinálunk programokat, stb. A baráti társaságaim is elég nagyok, de mégsem helyettesíthetőek azzal, amire vágyom.


2018. júl. 31. 11:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
A kerdesed az, mit tegyel, irod, hogy amikor vegre kozel kerultel volna valakivel igazan, akkor az fullaszto volt neked, lehet, erdemes lenne elmenned csaladallitasra, vagy pszichologushoz, hogy kideruljon, tudsz-e kotodni valakihez, vagy valamilyen tudat alatti dolog akadalyoz ebben. Aktivan ezt tudod szerintem tenni.
2018. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

akkor legyél rá irigy, ha 30 év múlva is boldogan élnek ugyanezzel a pasival.


25 évesen meg semmiről nem vagy lemaradva.

tanulsz, majd dolgozol. ő be se fejezte, valszeg nem is dolgozott és pasija tartja el, aztán ha lelép, mi lesz?

2018. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igazából azzal a kapcsolattal (ahol összeköltöztünk) az volt a gond, hogy a barátom nagyon korlátozni akart, hogy minek megyek el a barátnőimmel, miért találkozok a fiú barátaimmal, miért alszok néha anyuéknál, stb. Bármit csináltam, azonnal jött a kérdés, hogy mit csinálok, minek, miért. Mintha egy kisgyerek lettem volna, akinek el kell számolnia... Nekem ez nagyon sok volt, mert otthon a szüleim sem viselkedtek velem soha így, mindig volt saját terem. És az összeköltözés előtt a volt barátommal sem volt ilyen probléma, csak utána kattant be valamiért nála ez.
2018. júl. 31. 11:20
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ez egy rémálom lenne, ha 20 évesen szültem volna, biztosan van előnye is, de huszonévesen szerintem jobb bulizni, utazni, tanulni, tudom, te máshogyan gondolkozol, de manapság se nem divat, se nem célszerű 20 évesen családot alapítani.
2018. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Ne ragaszkodj görcsösen az elképzelésedhez.
2018. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom miért vagy irigy valakire aki feltételezem nem úgy tervezte az életét ahogy most van. 7 hónap után gondolom 21 évesen még nem akartak gyereket és még most sem tudnak gumit húzni ha azonnal jön is a második (na két kisgyerekkel meg aztán főleg nem lesz irigylésre méltó az élete). Az már más kérdés, habár nem említetted de ennyi idősen gondolom az anyagi helyzetük is vitatható, végzettsége nincs és úgy mond kiélni sem fogja tudni magát. Őszintén minden rosszindulat nélkül mondom hogy nem tartom reális gondolatnak azt hogy ők együtt fogják leélni az életüket de ne legyen igazam.

25 évesen egyébként sehol nem vagy elkésve. Párt pedig még senki sem talált aki görcsösen kereste, engedd el a témát élvezd egy kicsit a fiatalkorod és hidd el hogy kopogtatni fog a megfelelő úriember aztán a gyerekek is idővel.

2018. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Te nem anyukád klónja vagy, és nem az ő életét kell lemásolnod.

Te más személyiség vagy, más érzésekkel. Lehet, hogy nem vagy alkalmas a kapcsolatra. Ahogy írod is. És egy pár nem annyira köt le, mint egy baba. Egy baba mellett még fojtogatóbb lenne, sokkal nagyobb kötöttség, mint egy párkapcsolat...


SZerintem is keress fel egy pszichológust, aki segít rendbe tenni a fejedben a dolgokat.

2018. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A korlátozó kapcsolat egészségtelen, valóban menekülni kell belőle, ugyanakkor mit gondolsz a gyerekvállalás nem jár korlátokkal?

Dehogynem, még nagyobbakkal. Csak épp nem a párod (ami fúj, fúj), hanem a saját gyereked köt gúsba.

Ha megvan, nincs elmászkálás, barátnőzgetés, anyucinál alvás, csak nagy szervezés árán.

Ha erre még nem állsz készen, miért is irígyled a barátnődet, akinek ez adatik meg?

2018. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én a szüleim példáját látom/láttam, akik baba, kisgyerek mellett is simán szakítanak időt a romantikázásra, arra, hogy kettesben legyenek. A legkisebb öcsém 4 éves, de anya már babakorában figyelt arra, hogy ne hagyja el saját magát, ne legyen az, hogy alig lépnek ki a házból, stb. Mondta, hogy velem is így csinálták, imádtam a nagyiéknál lenni, de olyan is volt, hogy magukkal vittek akkor, ha barátokhoz mentek. Szóval szerintem ez inkább szervezés kérdése. A legjobb barátnőm nem szeret menni sehová a gyerekével, mert hogy macerás, már a készülődésben elfárad, stb. Szóval ő máshogy áll ehhez, nekem az a szimpatikusabb, ahogy anyukámék neveltek/nevelnek gyereket. Ő azt mondta, hogy a lemondásokat sosem annak élte meg, meg ha éppen vágyott valamire nagyon, akkor ott volt apa, aki vigyázott ránk, amíg ő mondjuk elment tornázni, vagy a barátnőivel találkozni.
2018. júl. 31. 11:35
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

és te rásóznád anyádékra a gyereked? a kis, 4éves tesód mellé? lehet mire te szülsz, ők már nem akarnak ezzel foglalkozni, felneveltek X gyereket és pihennei akarnak kettesben. sok nagyszülőnek ez nem pihenés, hanem csak nem mondanak nemet.

amúgy lehet nem úgy viselkedik a gyerek, hogy lehet vele állandóan menni. ha meg nem olyan a párja se, hanem pl egész nap meló után pihenne, mert ő keresi a pénzt, míg a bnőd otthon van...

2018. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!